Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Holuri

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Holuri Empty
MesajSubiect: Holuri   Holuri EmptyVin Aug 05, 2011 2:55 pm

Odradek statea cu coatele pe pervazul unui geam. Ochii ii erau mijiti. Privea printre gene musuroiul de oameni de pe hol. Totul parea in slow-motion. Simtea o usoara toropeala, parca era intr-un desert extraterestru cu mai multi sori si cu lava in loc de nisip. Sufla fumul de tigara din plamani, simtind nenorocirea de nicotina cum se acumuleaza in plamani, coferindu-i starea usor de tremur. Tigara se fuma aproape singura, contipindu-se cu aerul.
In urechi ii urla Specii Maisna Timpului iar filmul din mintea ei se propaga scurt si rapid, cu viteza unei tornade, asupra realitatii.
Lumea inca continua slow-motionul, iar ea se topea usor asemenea metalului in cuptor.

Ofta printre buze, UIta de tigara, simtii cum mucu ii ajunge pe degete. Abia in acel moment se scutura usor si privii mana in care era tigara, pardon, filtrul. Il arunca si calca peste el. Uita de scrumiera de pe hol. Ofta scurt si privii cum cafeaua din mana ei se racea usor.

Un abur ii invaluia mintea. Un defect de-al ei maxim era ca intelegea mesajele subliminale ale drogatilor dinainte sa traga primul fum dintr-un cui, nehalocinogen.. Dinainte sa ia melatonina.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Holuri Empty
MesajSubiect: Re: Holuri   Holuri EmptyLun Aug 08, 2011 9:24 pm

Mi-am atins jerseul, tragand mai tare de cele doua aripi ale sale, incat sa-mi acopere trupul in friguri. Am simtit materialul aproape scartaind, dar mi-am luat gandul de la ghearele pana in gura ale sunetului si-am atins cu talpa piciorului mucul de tigara.
Parca era pe punctul de-a-mi intra ca un cui, talpa subtire a papucului se unduii.
Propriul chip imi parea lipsit de insusiri ca mucul calcat al Francescai, mi-am tarat piciorul de pe el si l-am lasat in voia sortii.
Orasele nu m-au gasit,dar m-a gasit locul asta. Am marit ochii.
-Francesca.
Am rostit incercand sa o scot din lumea ei hiperdrogata, cu stihii sub forma de tigari drepte ca niste soldati ranjiti. Imi reprosam parca spargerea momentului de liniste in care mai puteam sa-mi tarai picioarele.
Sus In jos
 
Holuri
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Noaptea pe holuri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Palierele Casei :: Palierul scolar 4, 5-
Mergi direct la: