Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Praf de dimineata

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 9:02 pm

-ceva de genul, se hraneste cu teama noastra, daca nu ne e teama nu se poate materializa suficient cat sa ne atace, cel putin cred si sper, acum hai, am luato in fata tragand-o de mana in jos pe scari.
"Am senzatia ca aceasta casa se joaca cu noi"
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 9:09 pm

Apareau imagini din ce in ce mai macabre, dorea in a ni se arata ca ni se apropie sfarsitul. Probabil doar un plan vechi de a ne atrage privirea, de a ne speria. Si totusi, deveneau din ce in ce mai oribile, ma stapaneam in a le privi in totalitate, nu vroiam sa calc acum stramb, imi muscam buzele si strangeam din ochi.
-Iesirea!
Urlasem observand ultima usa ce isi purta un lacat vechi cu lanturi largi.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 9:38 pm

Am prinso de mana
-Nu, nu e aia, vino, am traso de mana privind in jur, undeva finut, pe perete erau cateva urme slabe. Eram calma si-am traso pe Mabel dupa mine pana la perete. L-am pipait, incercam sa raman calma, ce e drept imi era teama insa incercam sa o ignor, sa nu o simt sa o acept si sa nu o simt. M-am apropiat de usa reusind sa gasesc un maner prafuit. Am apasat pe el cu ultima farama de forta si-am deschis incet usa. Scartaia. Am impinso pe Mabel afara si-am iesit si eu inchizand usa. Era bezna, asa ca am pipait in jur pana am dat cu mana de o bara
-Mab..aici sunt scari.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 9:56 pm

-Nu vad nimic.
Coborasem lipindu'ma de bara, era bezna, abia ii distingeam corpul lui Liz, precum o paranteza ce se pierdea prin intuneric si punct. Disparu pentru o clipa din ochii mei, tresarisem simtindu'i insa respiratia. O lasasem in fata:
-Sper ca asta chiar e ultima usa!
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 10:03 pm

Am luato de mana
-Da, da hai, si fi atenta sunt scari si..aluneca, am replicat coborant tinandu-ma de bara. Treapt cu treapta incercand sa nu-mi pierd echilibrul. Intradevar aveam un cechilibru subred in ziua aceea dar cel putin puteam vedea din cauza propii maini, cel putin eu, caci eu puteam sa-mi vad energia.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 10:16 pm

Era mai impiedicata ca mine, imi veni sa o imping, pentru prima data o intelesesem intr'un anumit mod.
Coborasem ultima treapta, o luasem inainte de data asta cu pasi marunti, lipindu'ma de ceva de care habar n'aveam ce e.
-Se presupune c aporcaria asta e usa?
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 10:18 pm

M-am apropiat lovind ceva din spatele ei. un intrerupator, luminile incepura sa se aprinda una cate una. Rasuflasem usurata cand mi-am dat seama ca suntem pe holul ce leaga restul casei de bucataria din fata.
-Oh la dracu`, sa speram ca restul gastii ia micul dejun...
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 10:29 pm

In sfarsit, simteam ca traiesc, probabil ca n'am sa mai stau intr'o nenorocita casa doi ani.
-Eu dorm afara de acum, pe bune.
O spusesem cu strictete si oftand.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptySam Sept 05, 2009 10:34 pm

-In ploaie, intre gandaci si probabil purici? Intre fantome de care nu ai cum sa te mai ascunzi? O te rog scumpo, fii serioasa, am deschis usa intrand in bucatarie.
-Yah..am scapat.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 EmptyDum Sept 06, 2009 1:03 am

-Macar acolo am un spatiu nelimitat, nu poate sa ma baricadeze nimeni. Apropo, de ce n'am indraznit sa plecam de'aici, pana acum nimeni n'a dat semne. A naibii provizii si acoperis sub cap, mai bine mori cu viermi printre unghii.
Deschisesem usa frigiderului, o lovisem zruncinand obiectul si scormonind dupa ceva mancare, eram lihnita.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf de dimineata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Praf de dimineata
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Praf din agonii pierdute

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: