Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 E frig si e tristete

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptySam Sept 05, 2009 2:20 pm

OOC: Dimineata , 7:02 , camera Lisettei , topic deschis
BIC: Isi deschise incet ochii.Nu mare ii fu mirarea cand primul lucru care il vazu fuse peretele alb-rozaliu.Dadu la o parte cearsaful alb si cobori din patul inalt .Talpile sale catifelate atinsera parchetul rece si un fior ii strabatu corpul.Ofta si isi trecu o mana prin par.Privi peretii rozali , dulapul cu carti , masa si scaunele ce se aflau intr-un colt al incaperii , iar pe masa , se afla vioara ei , inchisa in cutia speciala . Analiza toate acestea pentru a isi reaminti unde se afla . Uita repede aceste lucruri.De abia cand privi pe fereastra realiza unde era.
-Minunat !raspunse ea sarcastica

Citeste regulile, descrierea trebuie sa fie realizata la persoana I!
Citat :
18. Se va scrie numai la persoana I, singular perfect simplu sau persoana III singular perfect simplu. Sa nu vad pers I/III perzent
Mabel mai citestele si tu cu atentie scumpo, nu e o problema daca e persoana I sau aIII-a atata timp cat e la perfect simplu/compus , trecut etc numai la prezent sa nu fie !
Semnat. Autumn


M'ai innebunit cu regulile tale, zau ca mi'e greata.
Acum persoana I, maine a IIIa, ce dracu urmeaza?x__x
Ah..anqd sorry ><
Sus In jos
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptySam Sept 05, 2009 2:28 pm

Ma obisnuisem, aveam din cand in cand obiceiul de a mai si injura prestigioasa fantoma, si nu de putine ori imi freca cu ceva in cap, invinetindu'mi ochii sau lasandu'ma pentru o clipa inconstienta.
Batusem in usa cu putere, zguduindu'i balamalele.
"Oare mai traieste?"
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptySam Sept 05, 2009 7:04 pm

M-am apasat pe umerii ei scotand un chiot, mai mult ca un plans tipator, si-apoi m-am indepartat de bruneta asteptandu-i reactia. Zambeam pe sub mustata, eram curioasa daca Mabel se va speria de minunatele mele glume de dimineata.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 2:59 pm

Auzisem un zgomot.Desi imi era putin teama m-am apropiat cu pasi marunti de usa .Cu fiecare pas teama crestea in mine.Sincer, ma temeam de locul unde ma aflam ,dar si ce?Am apasat incet pe clanta si am observat doua persoane.Am rasuflat usurata .
Sus In jos
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 4:45 pm

-Springy scumpo, lasa glumele.
O spusesem inainte zambindu'i cald lui Liz, si intorcandu'ma pe jumatate la ea.
Auzisem deschiderea usii, erau intr'adevar usi vechi pe jumatate terminate, simteam usa vibrand, ca si cum era miscata din balamale si transpusa in miscari penibile de dans. Imi pastrasem zambetul, de data asta directionat spre altcineva, o tipa exagerat de inalta si roscata, ciudat cum de nu ii dadusem atentie prea multa pana acum. Ridicasem usor capul, era cam dubios, dar asa e cand esti si oarecum mic de inaltime.
-Deranj datorat cererii de a verifica existenta studentilor.
O spusesem ridicand mana, aveam mult patetism in mine, ma simteam ca o patriota care'si face treaba.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 5:04 pm

-"Nu puteau alege pe altcineva?"gandisem eu privind-o apoi ma intoarsem in camera mea ,lasand usa intre-deschisa.In orice caz,placerea nu era de partea mea ,fiindca nu existase niciodata placerea de a fi vorbit cu ele.Le privisem inca odata.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 6:12 pm

-Da Mabi-waby-wassaby, cum spui tu, am scos amuzata limba la ea, nu puteam sa cred cat ma cretinizasem.
-Eh, ea a venit pentnru asta eu am venit ca nu am chef sa stau in camera deci...daca ai chef sa ma injuri ..da-i drumul.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 6:16 pm

-Ai uitat sa scoti pretextul bateriilor?
O spusesem cu jumatate de gura, sperand ca'mi auzise doar ea vorbele.
Ma sprijinisem fara nicio jena de tocul usii, intorcand capul si indoindu'mi picioarele pe care mereu mi le loveam.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 6:38 pm

-Stii ca din cauza ta mi se fut mereu bateriile tale...deci taci din gura mabi-wassabi sau te dau la crapi! Incepusem sa rad, int oata nebunia aia nu mai conta daca eu eram nebuna sau eram eu...nu mai conta.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 6:50 pm

-Mai mult stric lanterne decat consum baterii.
Intr'adevar, adoram sa le sting si sa le'aprind. De cand venisem aici, jumatate din timp mi'l pierdeam cu ele, imi intrase'n reflex, auzeam clickul pana cand si'n somn.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 8:04 pm

Se simtea pe dinafara .Isi trecuse o mana prin parul roscat-arzator si le privise umpic amuzata.Nu stia daca sa le pofteasca inauntru sau daca trebuia sa le ignore.
-Intrati.spusese ea timida
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 8:42 pm

Am zambit si-am intrat tragando pe mabel dupa mine.
-Haide vash, am zambit catre roscata, abia atunci reflexile sale imi miscasera irisul. Era unr osu atat de patrunzator..drace, ma apucase o isterie ciudata.
-La naiba, ai un par grozav!
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyDum Sept 06, 2009 10:11 pm

Intrasem, mai mult trasa ca un caine de puternicele maini ale lui Liz.
"-Lung si roscat..."
Imi completaram in sinea mea, observand culoarea greu de inobservat, ce'mi aducea idei de a ma vopsi pentru a o mia oara.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete EmptyMar Sept 08, 2009 5:54 pm

Le privise umpic ciudat ,nestiind cum sa reactioneze.I se paruse ciudat ca macar odata in viata cineva o apreciase pentru ceva unic ce avea .Zambise fortat si le zise:
-D-soarelor va servesc cu ceva?
Inca nu se trezise din acea stare de uimire.
Sus In jos
Continut sponsorizat





E frig si e tristete Empty
MesajSubiect: Re: E frig si e tristete   E frig si e tristete Empty

Sus In jos
 
E frig si e tristete
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Imi e frica,e foarte frig...
» Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: