Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 A walk on the Dark side.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 EmptyMier Dec 02, 2015 10:42 am

Ash se ridica dandu-i, marelui maestru al tehnicii scandura-in-drepti, Houdini, cateva svarcoliri de oftica in saraca lui groapa si il prinse pe Lee de ceafa cu toata forta de care dispunea, de fel era un om cu foarte putine motive pentru a deveni gelos dar dubiul lui Lee il deranjase dincolo de simple aparente misctuite in flacara neglijentei de moment, acum vazuse ca Lee chiar isi pusese o intrebare reala si abia apoi se gandise la ce trebuia facut, la ce insemna ce trebuia el sa faca si acest lucru trezise in el ceva nou, ceva neasteptat, o emotie care il facea sa nu mai aiba limitari, gelozia, puterile sale imprumutate se foloseau doar de emotii, unele bune altele rele, dar cum gelozia era ceva necatalogat, nu conta, activa tot.
- Arsaenum Eloctum, aia e mica incantatie a inelului meu, acuma sa vedem triada pe care o voi alege....alaaaa, inger...balaaa, demon...portocalaaa, vitala.
Inelul se incinse pe degetul sau si drena energie din Lee pe cat de intens era simtamantul sau de gelozie, "omul" pe care il crezuse prieten ravnise la persoana cea mai draga lui, chiar si pentru o clipa, nu-l putea ierta, dar nici sa-l ucida nu era posibil insa o trauma zdravana ii putea produce, una care sa-l tina lesinat cateva zile bune, mai bune decat micuta Perdition. Simte cum Lee se moleseste in stransoarea sa fara de mila, cand fu pe punctul de a-i aluneca printre degete pasi in stanga lui si ridicandu-si genunchiul precum un flamingo ii arata lui Lee gratia unei lovituri rotunde si profunde care avea sa-i refaca dantura pentru ani ce vor fi sa vina, totodata tigara-i va sta in gat cat sa faca economie pe veci la tigari.
- Ezitarea ta a facut sa incolteasca aceasta lucrare stomatologica de anvergura, un analgezic bun este somnul.
Isi cobora piciorul si ridicandu-i iar capul il impinse cu fata in podea cat de tare putu, asigurandu-se ca-i lasa molarii in podea fara nici o sansa de a fi extrasi.
- Prin harul investit in mine va numesc sot si sotie dantura de pe jos. Regretabil este faptul ca voi fi nevoit sa repar podeaua.
Se intoarse catre Francesca, cuprinsa iarasi de moleseala somnului insa nu parea sa doarma deja asa ca zambi catre ea cu chipul sau calm, bland si iubitor.
- Intr-un fel imi pare rau ca a trebui sa vezi asa ceva insa, dac-ai fi renuntat sa ma damnezi visele in felul asta ai fi remarcat ca eram doar lesinat si constient de tot ce se intampla, ma bucura ca te-ai distrat, insa nu-ti pot spune cat de mult mi-as dori sa-ti interzic sa o faci cu akltcineva inafara de mine sau in absenta mea.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 EmptyMier Dec 02, 2015 10:52 am

Lee se ridicase in spatele lui Ash si tusi usor. Isi trase manecile peste mana pentru a impedica-o pe Francesca sa vada cum arata puterile de inger si demon canalizate intr-un nefilim. Simtea cum Perdition fierbea de nerabdare sa sfartece ceva.
"Linisteste-te, micuta mea. Il sifonam un pic si dupa e gata."
- Ash!
Lee veni incet in spatele lui Ash si il lovi cu o forta cat sa il arunce in perete. 
- Nu spun ca te avertizez, dar nici ca nu o voi face: data viitoare cand ai ceva si vrei sa "get it personal", spune intai, poate o rezolvam altfel.
Dupa ce termina de spus se apucase sa ii livreze cativa pumni care sa-l ameteasca pe Ash, dupa care il prinsese de mana si il aruncase pe birou, aproape rupand in doua biroul cu el. 
Lee se apropiase de Ash incet, si pe masura ce se apropia, ochii lui deveneau din ce in ce mai argintii, aproape stralucind. Lee prinsese mana lu Ash in a lui si o indreptase, lovindu-l in cot foarte tare cu cealalta mana, probabil rupandu-i mana. Nu stia cat de rezistent e la o asemenea lovitura sau nu, dar sigur mana aia ii va cauza probleme cateva zile de acum inainte.
- Nu mai considera totul un joc.
Dupa toata aceasta aventura, Lee se calmase si isi stranse lucrurile, aprinzand o alta tigara.
- Francesca, sper ca esti bine. Nu baga in seama mica mea disputa cu domnul pardoseala, probabil ca asa e modul lui de a se juca si a multumi celor care il ajuta. Lee rase isteric si se apropia incet de usa ca sa se indrepte spre biroul lui.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 EmptyMier Dec 02, 2015 11:10 am

Isi scoase cutitul din cravata si il arunca in tocul usii fix pe langa varful nasului lui Lee.
- 5 demoni ale caror puteri nu le cunosc, o emotie care activeaza toate puterile si tu nephelim, tot ce faci e sa-mi disloci cotul, adica la naiba nici macar vanatai reale, tre sa-ti acord credit, ai ceva forta in tine, nu-ti neg, dar data viitoare, incearca sa fii mai atent cum lovesti, nu simt durere fizica sau psihicat decat de la ea, care e singura care-mi trezeste vreo emotie profunda, plus de asta chiar imi placea biroul ala, si sa stii ca manecile nu ascund nimic cum trebuie, si ochii cu atat mai putin pot masca iluminarea lor fara sa ii inchizi, iar lupta pe bezna totala nu stiu cat de mult iti place.
Isi reloca cotul si isi misca relaxat mana fara nici o problema, chiar o misca mai bine decat inainte, probabil data trecuta cand l-a avut dislocat l-a pus prea in graba la loc si nu l-a pus bine.
- Acum tu Francesca daca esti de parere ca poti saruta pe oricine fara repercursiuni....ei bine te inseli, nu-ti voi face rau fizic, dar crede-ma te voi face sa regreti acea decizie de a-mi trada iubirea fata de tine, te voi rani in singurul mod in care stiu ca te afecteaza, ii voi face pe respectivii sa sufere, adica ei vor suferi la cheremul meu din cauza ta.
Isi intoarse privirea si se aseza in fund pe birou, isi scoase o tigara din pachet si o aprinse, decizie buna sa faca un pachet de tigari din otel ca sa nu i se mai rupa tigarile la fiecare lovitura mai sifonanta.
- Si nu consideram nimic un joc, insa ezitarea ta a condus la reactia mea, daca nu ai fi ezitat acele cateva secunde poate nu s-ar fi intamplat asta, deobicei cand ceva de genul se intampla nu prea-mi mai tin moralitatea sau valoarea vietii la acelasi nivel, plus uiti ca tu nu stii nici macar o farama din tot ce stiu eu, ti-ai revenit pentru ca te-am lasat eu incat sa-ti revii, ai facut-o mai repede, nu ma asteptam, trebuia sa fii lat mai mult timp, cam 5 minute planificasem, ti-ai revenit in 3, bravo, dar daca se repeta asa ceva, cu ea de fata te voi face sa suferi, iar tu, nevinovat fiind, vei suporta repercursiunile ezitarii tale si a greselii ei de a-mi insela singura traire nepervertita de viata asta mizera......poti pleca acum daca nu vrei sa mai zici nimic, as vrea sa-i clarific Francescai ce inseamna ceea ce simt pentru ea.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 EmptyMier Dec 02, 2015 11:15 am

Lee oftase dupa care isi dadu ochi peste cap.
- Ash, daca tu crezi ca aia e tot ce am putut eu sa fac, te inseli. E tot ce am vrut eu sa fac. Hai sa o lasam asa. Cred ca amandoi suntem folositori intregi in circumstantele astea. Nu imi esti de folos impartit in cateva bucati pe jos.
Lee dadu din cap in semn de "Pff, ce-i si cu asta, frate? Toata lumea e asa pe aici?!" si dupa iesi pe usa, inchizand-o incet si frumos ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, dupa care se indreptase spre biroul lui.
~ TREBUIA SA IL NENOROCESTI LEE!! CE E IN CAPUL TAU?! ACUM TE CREDE UN PAPA LAPTE!! ~
"Lasa-l, Perdition. Lasa sa creada ca aia e tot ce am putut face."
~ DAR UITE-TE LA EL CAT DE INGAMFAT E. AUZI, SA MA FACA PE MINE BICI! IL NENOROCESC~ 
"Stiu, fetita mea, stiu ca ar fi meritat mai mult, dar lasa-l. Nu merita sa ne rupem intre noi aici. Avem un dusman comun si aia e destul".
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 EmptyMier Dec 02, 2015 11:22 am

Francesca urm?rii ?eap?n? toat? desf?surarea de evenimente. Urm?rii totul cu aten?ie, fiecare gest, fiecare lumin? fiecare lucru nou ?i totu?i. Totu?i se sim?ea complet izolat? de situa?ie, parc? totul era în alt? dimensiune, departe de ea. Un film, un vis, f?r? contact cu realitatea. Ireal pân? la punctul în care ea nici m?c?r nu putea avea o reac?ie fizic? sau psihic?. Poate pentru un moment ?i-ar fi dorit s? sar? între ei ?i s? le cear? s? înceteze, s? fac? o scen? de div? suferind? ?i s? dispar? pe u?a îns? nu putu nici s? mi?ste un muschI. Era efectiv hipnotizat? de tot? violen?a, de tot zgomotul posibil din camera. Când se termin?, lini?tea, totul p?ru insuportabil. Atât de insuportabil încât sim?ea furnic?turi pe tot trupul. Mu?chii i se relaxar? ?i ea se scurse pe podea, u?or. R?mas? în genunchi ?i se sprijinii în palme. Continua s? priveasc? ?int? spre locul unde se desf??urase b?taia. Înghi?ii în sec, apoi, din reflex se întoarse cu privirea câtre Ash, urm?rindu-l cu ochii tulburi ?i goi. Prea mult? agita?ie, sim?ea ca avea s? adorm?. Ochii i se închideau independent de ea. În cele din urm? se scurse cu totul pe podea, adormind de-abinelea.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 EmptyMier Dec 02, 2015 11:36 am

O ridica usor de pe podea si o tinu in brate intrebandu-se ce-ar fi mai bine pentru ea sa faca, punand in cumpana prea putin in momentul ala ce-si dorea el sa faca, o duse la ea in camera, stia ca ea va considera totul un vis anormal al ei, un vis foarte real si foarte anormal, avea nevoie sa se trezeasca undeva familiar cand o va face.Purtand-o ca pe o proaspata mireasa o duse in camera ei si manarind putin usa, ca naiba i-ar fi dat ideea sa ia cheile ei, reusi sa deschida usa sa o schimbe in pijamalele ei si sa o puna in pat, isi aseza haina pe fotoliul pe care-i placea sa stea mereu cand era acolo si se aseza pe marginea patului langa ea, isi lipi mana de pbrazul ei si o mangaie pana adormi si el alaturi de ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: A walk on the Dark side.   A walk on the Dark side. - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
A walk on the Dark side.
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
 Subiecte similare
-
» In the dark

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Exteriorul casei :: Gradini-
Mergi direct la: