Autumnsound

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
In total sunt 0 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 0 Vizitatori :: 1 Motor de cautare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

Distribuiti | 

BAR.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul
AutorMesaj
Odradek Francesca
Admin

Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

MesajSubiect: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:13 am

Scrumă restul de cenusă lipită de filtru în scrumieră și arunca țigara. După câteva zile de la visul ciudat cu tipul cu joben, doctorul și sărutul-al naibii de plăcut, îi rămase în minte- și Ash tot îi stăruia în mintre acle eveniment ca o amintire vie. Scutură capul, în semn de negație, de supărare, de absolut orice. Avea senzația ca se întâmplă iar, schizofrenia ei latentă lovea iar, făcând din vise amintiri. Apucă cu degetele paharul de vin și luă o guriță mică. Obișnuia să bea, mult, cândva în copilarie început de adolescență însă după câteva diete și experimente suicidale, de putea fi dată în judecată pentru rele tratamente asupra corpului, se lăsă. Orice tip de alcool, oricât de puțin îi provoca aceeași stare de arsură și mațe lipite.
-Merci, sper să nu-ți fac probleme, privii barmanul, tinerel de cam 25 de ani, printre genele ei lungi și întredeschise. Da, mereu ochii întredeschiși pentru că voia mereu să plângă. Nu mai ținea minte cum și de ce ajunsese să se înțeleagă cu don juanu barman, cu ochi verde smarald și brunet până la ultimul firicel de păr de pe corp. Știa doar că mereu avea să primească dupa doisprezece noaptea alcool când avea nevoie. Iar, ca un pact tacit, barmanul atent știa când ea avea nevoie, când era în rochie, cu părul aranjat în bucle și ruj roșu. Cu ochii înroșiți dar fardați. Când arăta cel mai bine dar și cel mai al dracu de obosită. Zâmbii silfidic și-l urmării din priviri când îi mai turnă puțin vin din partea casei în pahar. Rar primea din partea casei.
Îl privii cum plecă în cealaltă parte a barului și stărui cu privirea pe sticle. Ochii i se blocară pe o sticla de chivas regal de 45 de ani, înghiții în sec. Nu avea bani de așa ceva.

-Uneori povestesc pianului ceea ce as vrea sa iti incredintez tie-
"Timpul ninge arbori"[Eric Lidergen]
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://autumnsound.forumgratuit.ro
Geralt Wolfheart

Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:20 am

Lee intrase in bar cu tigara aproape terminata. Era ultima lui tigara. Oftase lung.
"Of, bag pula in ele tigari! Nu puteai sa-mi amintesti si tu de ele?"
~ Lee, termina cu prostiile astea. E problema ta ca fumezi! ~
"Bine!"
Lee se ingamfa chiar daca el comunica mental cu perdition. Se asezase in cel mai intunecat colt al barului dupa ce comandase trei sticle din cea mai tare bere din celalalt capat al barului, nevazand-o pe Francesca, deoarece mintea lui era inca la confruntarea cu Ash. 
"Tipul sigur nu a mai dat peste un nefilim cu o putere ca Perdition. Cum dumnezeu sa creada ca aia e tot ce pot face? Puteam sa-i nenorocesc toti demonii interiori si exterori pe care-i are."
~ TREBUIA SA IL DISTRUGI!! ~
"E mai bine ca m-am controlat, Perdition. Ne e prieten. Asa prost si irational cum e, ne e prieten. Ne-a ajutat!"
~ Ciudata definitie asupra prieteniei ai si tu! ITI E PRIETEN! Mie nu imi e! Desi suntem una si aceeasi persoana, NU IMI E! ~
"Haha!"
Lee se asezase jos si isi aminti ca a uitat tigarile.
"Bag pula!!!!"
~ Haha!! ~
Se ridica inapoi si merse la bar, trecand pe langa Francesca.
- Salut, domnisoara lesin. Cum te mai simti? Un pachet de tigari, te rog, barman.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:34 am

Își ridică privirea, jumătate absentă jumătate bocită din paharul de Chanti clasic. Parcă nu înțelesese pe deplin ce se întamplase. Mintea ei era încă tulbure. Începuse să creadă că captivitatea lui Ash, negocierile cu Ash, fricile, coșmarurile, vizitele dese la cabinet pentru migrene cronice se amlgamaseră într-un vis ciudat.Nu răspunse din prima, văzu cu coada ochiului fața de marmură, exprimând sictir al barmanului obosit când întinse pachetul și cum dispărea iar să o tragă uneia dintre chelnerițe în spate. Practic ea și Lee rămăseseră singuri în bar. Își scutură amețită capul, buclele mari, mișcându-se rebel, ca lovite de vând stânga-dreaptă apoi căzând leneșe pe spatele gol, gâdilând-o și făcând-o să se înfioare pielea de găină devenind vizibilă, de parcă  burice de degete ar fi mângâiat-o pe coloană. Înghiții în sec din cauza fiorilor, dar păru că se trezise dintr-o nebuloasă.
-Umm, domn prof...ăăă, uhm chiar trebuie să-mi cer veșnic scuze pentru ora de sport?
își trase rapid mâinile de pe pahar, jenată de situație. Prinsă la bar de un fost profesor. Lăsă capul în jos, vizbil jenată de situație. Zâmbii ușor, melancolic când rememoră ziua spaimei pentru profesori când se încăpățânase să facă sport și leșinase din cauza condiției ei fizice precare. Câtă zarvă pentru o simplă cadere de calciu.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:37 am

- .... ? Sport? Francesca... sunt Lee... ?
Lee nu intelegea despre ce sport e vorba. Ce legatura are el cu sportul?
"... Ce... ?"
- Francesca, de ce nu mergi sa te odihnesti ci stai aici? Se vede pe tine ca nu ti-ai revenit complet si ca nu esti bine. 
Lee o mangaiase usor pe umar dupa care is aprinse o tigara si se asezase langa ea. Se uita la ea si in minte ii revenise ca un flashback acele cateva secunde care au dus la revolta lui Ash, si il apucase usor rasu.
~ LEE!! Iar te gandesti la aia? TREBUIA SA-L OMORI!!! ~
"Perdition.. e perioada aia a lunii?"
~ Te-as plesnii dac-as putea. ~
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:49 am

Se înfioră toată când îi simții mâna pe corp
„Vis imbecil!” își zise și apucă instinctiv țigara ce se fumase pe trei sferturi singura, se jucă cu filtru apoi luă mâna jenata. Statea toată dreaptă, vizibil încordată până în măduva. Lanțul auriu al rochiei atârna pe spatele ei urmărind aproape perfect șira spinării și scoțând în evidență freamătul corpului ei sub amintirea coșmarului și a atingerii lui. Se amuză la ideea ca probabil duhnea a feromoni pe sub parfumul ei de vanilie. Înghiții în sec și se întoarse cu capul spre el, lovindu-l ușor cu părul. Având ochii închiși, de teamă să nu amețească-avea acest obicei, nu observă că se opri cu fața foarte aproape de a lui. Rămase ca proasta cu buzele ușor întredeschise pentru că se pregătea să spună ceva. Se înroșii la față vrând să se dea în spate însă nu reușii, rămânând înțepenită, aproape lipită cu fața de a lui.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:51 am

Lee ramase iar un pic uimit si isi trasese usor capul, amintindu-si ce s-a intamplat data trecuta si faptul ca poate acel mini obsedat era prin zona, printr-o oarecare intamplare.
- Eu sunt profesorul de biologie, Francesca. Lee. Lee Wolfheart. Tu ce cauti aici in starea asta in care esti?
~ Daca isi aminteste, Lee? Daca? ~
~ Oooohohooh! Poate te va saruta iar si vei avea ocazia sa-l distrugi pe acel increzut! ~
" Perdition... "
~ Bine, gata.. ~
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 11:58 am

Rămase cu ochii bulbucați și țeapănă, roșie la fața și jenată de aproape îi dădură lacrimile. Umerii începură să-i tremure ușor, își puse instinctiv pumnul în fața gurii-de parcă ar fi vrut să se ascundă în spatele mâinii și să dispară, mușcând ușor de îndoitura degetelor mijlociu și arătător. Murmură o scuză, abea auzită șoptită dar inteligibilă despre „nu știam că sunteți atât de aproape de mine” și începu să respire precipitat. Era mai mult decât rușinată și cel puțin umilită, deși barul era gol. Voia să dispară în pământ. Se întoarse cu scaunul de bar catre bar și se ghemui cu coatele pe bar. Rochia roșie, cu spatele gol căzu puțin mai joc, decolteul spatelui ajungând până la osul sacral. Oftă prelung.
-Ați pomenit de leșin, nu? Nu aveți la ce face referire mai mult decât ora de sport unde am leșinat și v-au chemat în goana pentru o porcărie de cădere de calciu. Amuții cu totul după ce îi amintii incidentul stupid. Voia să schimbe subiectul. Nu avea chef să explice de ce bea vin la saptisprezece ani sau mustrări pe tema fumatului.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:00 pm

Lee isi dadu seama ca ea credea ca totul a fost un vis.
- Pai da, am auzit de lesinul acela, si nu am treaba ca fumezi, ca bei, ca te droghezi, e viata ta... dar totusi, du-te si odihneste-te. Uite-te la tine cum arati!
Era anormal pentru Lee sa se comporte asa, dar credea ca era cel mai bine sa creada ca totul a fost doar un vis in mintea ei.
"Hmm, ciudat. Mi se pare amuzant faptul ca ii se pare  ca e doar un vis. Desi se vede pe ea ca e indecisa. Sigur ascunde ceva. Perdition, fata asta nu e ok. Cred ca e unul dintre motivele pentru care se intampla ce se intampla in locul asta uitat de dumnezeu."
~ Lee, gandesti prea mult. Bea o bere, fumeaza o tigara si las-o pe biata fata in pace, nu vezi cat e de pierduta? ~
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:10 pm

Își ridică mâna la nivelul gurii și prinse unghia orizontal între dinți, presă ușor de parcă ar fi încercat să înăbușe un scâncet. Privii către țigara fumată singură, făcută cenușă cu formă în scrumieră. Oftă prelung și se întoarse iar cu scaun cu tot catre bărbat, uitând să scoată degetul mușcat dintre buze. Îl privii direct în ochi pe Lee, cântărindu-și cuvintele. În cele din urmă retrase degeteul, de pe a carei laterală se prelingea un firicel infim de sânge și, roșie la față parcă prinse brusc curaj. Se încordă toată și deschise gura să vorbească. Își linse buzele uscate, de la sperietură.
-Nu pot și nu vreau să fiu singură...spuse în cele din urmă și își mută privirea către un colț al barului gol. Tresării toată când auzii gemetele intense ale Serionei, o chelneriță roșcată foarte zgomotoasă în timpul sexului.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:15 pm

Lee rase usor si scosese o tigara si i-o oferise Francescai, deoarece vazuse ca a ei era aproape terminata.
- Pai in cazul asta, daca vrei, iti pot tine eu companie pana te hotarasti sa pleci sa te odihnesti.
~ Lee, crezi ca e bine? ~
"Nu o putem lasa aici, Perdition. Trebuie sa avem grija de ea. Ai vazut cum e. Tipa asta e un fel de centrala nucleara cu picioare care sta pe punctu sa explodeze la fiecare respiratie."
~ Hmm. ~
- Azi nu te-am vazut la cursuri.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:25 pm

Puse două degete pe țigară și o împinse ușor către el, în semn de refuz, se întoarse și scoase pachetul din buzunarul pardesiului ce se odihnea pe scaunul de lângă. Luă o țigară și o trecu printre buze, rotind gânditoare filtreu pe buza inferioară, urmârindu-i liniatura și plinătatea, gânditoare, de parcă nu ar fi știut cum să răspundă remărcii lui. Trecu, surprinzător de repede peste roșeașa provocată de geamătul barmaniței. Se pierdu cumva starea ei de rușinoasă inocentă, într-o amorțeală gânditoare.
În cele din urmă băgă tacticos țigara între buze, fix pe mijloc, împingând-o încet cu degetele lungi și albe și reci sloi.
-Mmm, nu am fost. Nu mă simt mereu în stare să fac față agitației. prinse cu dinții filtrul și ținu acolo țigara puțin timp până găsii bricheta pierdută pe blatul barului, O aprinse și trase cu sete un fum.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:29 pm

Lee dadu din cap in semn ca intelesese in timp ce isi aprindea tigara. Se intoarse spre bar si se sprijinea cu un cot de bar iar capul si-l sprijini in mana respectiva. Cealalta mana o folosea ca sa fumeze. Era, rareori, distras de sunetele partidei de sex a celor din camera vecina dar nu reactiona nicicum. In schimb, lipsise 1 minut cat a facut o calatorie in coltul unde a stat la inceput sa ia berile care le-a cumparat. Ajuns la loc, a deschis o bere si ascultand sunetul berii cand se deschide trase un fum lung si linistitor de tigara dupa care lua o gura zdravana de bere.
- Stii... in curand veti avea un test la laboratorul cu mine. Cand crezi ca vei fi in stare sa fi prezenta? Ca sa stiu cum sa programez testul.
~ Lee, asta nu e berea ta preferata. Nici tigarile tale. Cum de fumezi asa ceva? E erezie la tine! ~
"Ceva mai bun de atat nu au la barul asta sarac. Va trebui, mai tarziu, cand mergem in oras, SA IMI ADUCI TE ROG AMINTE ce sa cumpar!"
~ Da' ce, io-s ma-ta si tu ai 5 ani sa uiti?! ~
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:36 pm

Se lăsă moale pe spate, cuibărindu-se practic pe scaun. Dacă cineva ar fi privit-o ar fi putut să-i vadă explicit fiecare formă de pe corp, căci rochia era dintr-un material subțire, lejer, un fel de mătase netransparentă ce se mula perfect pe șolduri, abdomen, coapse, genunchi-stătea picior peste picior-. Se relaxă brusc și apucă paharul de vin cu mâna liberă. Agită puțin paharul, lovind lichidul de pereți de parcă ar fi încercat să-i testeze calitatea. Se oprii o secundă și luă cu vârful buzelor din lichid gustându-l.
-Dacă aș putea să-mi controlez stările nu aș fi aici. În plus, de ce sunteți atât de amabil încât să programați testul după capriciile unei eleve toante?
Cu piciorul folosit ca sprijin, mișcă scaunul fără a se încorda prea tare, la fel de relaxată pica în scaun. Se auzi un clinc micut provocat de toc pe cercul de metal al scaunului.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:38 pm

Trase un fum de tigara dupa care mai luase o gura de bere si, stand pe ganduri cateva momente, ii spuse Francescai:
- Pentru ca am increderea ca orice student "tont" sau care, probabil, are o zi proasta si nu-i in stare de nimic poate fi un geniu intr-o zi care ii este favorabila.
~ Ce motivant esti tu! ~
"
Taci!"
~ Hihi! ~
O privea foarte atent si ii vedea panica si, parca, o si simtea, tragand din tigara.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:45 pm

Se întoarse cu totul spre el, stând picior peste picior, cu genunchiul îndoit, la aproape câtiva mm de genunchii lui. Îl privii atent, de parcă înregistra fiecare cuvânt pe care el îl scotea printre buze, însă nu dură mult până când privirea de copil ascultător se transforma in a unui adult cinic, critic ce părea că-i demontează doar din sclipiri roșcat-maronii fiecare cuvințel. Francesca inspiră,adânc și se relaxă cu totul. Toată aura rușinoasă paru că dispare în spatele unei întregi cortine de seriozitate, cinism și nepăsare combinate cu o doză incredibil de nepotrivită de anxietate și răzvrătire. Își ridică mâna până desupra scrumierei și scrumă doar din încheietură și degetul arătător. Un zâmbet prostesc și descumpănit i se lipii de buze.
-Sunteți puțin cam pozitiv, nu credeți?
Se trase mai sus în scaun, lovindu-l foarte ușor cu genunchiul peste al lui, hârșindu-și practic rochia și puțin din os de ale lui în mai puțin de câteva secunde.
-Îmi cer scuze, nu am o coordonare motorie prea bună.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:48 pm

Lee da din cap din nou si rade usor.
- Probabil, dar eu de asemenea cred ca orice student si om merita o sansa la a avea succes. Doar de aia te nasti, nu?
Lee era atent la miscarile ei, parca pierdute, desi voia sa dea impresia ca are totul sub control sau ca ascunde ceva.
Continua sa fumeze si era atent la ea.
- De ce crezi ca sunt putin prea pozitiv?
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 12:56 pm

Își mușcă limba în încercarea de a-și abține replica răutăcioasă. Se poziționă mai bine pe scaunul de bar și-l privii atentă, urmărindu-i fiecare mișcare, fiecare por, fiecare părticică din trup sau linie de expresie de pe chi cu luare aminte în timp ce își cântării cuvintele.
Pe fundal în bar începu să duduie Poets o the Fall-No end No begining. O stare lacrimogeno-melancolică o curpinse. Rămase cu privirea țintă pe el, nemișcată. Scrumul pică singur pe bar. Câteva secvențe ciudate, al vieții i se defilară brusc, ca la paradă prin fața ochiilor. În cele din urmă scutura din cap, ușor.
-Pentru că defapt nu există reușită sau succes, pentru că îndefinitiv ne naștem dintr-un accident universal. Nu există un scop, doar în mințiile noastre. Oamenii au creat lucruri pentru oameni, concepții și idealuri doar pentru că ni se pare imposibil să trăim fără un misticism plin de adrenalină și sens. Oamenii nu au ca scop succesul, nu au un scop defapt iar uneori un om nu are zile rele, pur și simplu așa este el. Nu are rost să dai o șansă dacă nu există interes pentru ea.
Trase adânc din țigară și în timp ce lăsă fumul să i se scurgă printre buze, încet, în mici rafale, începu să fredoneze fără să-și dea seama.
 Ochii se pierdură iar în gol, într-o secvență existentă numai și numai pentru ea.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:05 pm

- Asa as putea si eu spune ca dam examenul acum sau ca va dau diplomele de masterat acum deoarece timpul e tot ceva creeat de noi. Oricum, raspunsul tau a fost unul bun. Nu stiu cum le ai cu biologia, dar sper ca te vei descurca si acolo. Tu pari, intr-un oarecare fel, interesata de diferite subiecte. Poate ca de aia dau o sansa. Vei intelege tu.
Terminase sticla de bere si trase ultimul fum din tigara dupa care cascase lung si se intinse cu bratele in sus. Isi aminti ca mai are de mers pana la magazin si dupa voia sa se puna sa se odihneasca macar in ziua de azi cum trebuie, oricum, avuse o zi grea si plina de aventuri.
~ Vezi daca iar stai ca bufnita... ~
Dupa ce terminase de intins, Lee fuse usor distras de aparenta Francescai. Nu se astepta ca Francesca sa poarte asa ceva. Ii admirase rochia pentru cateva momente dupa care revenise la loc. Isi aprinse inca o tigara si isi intoarse capu catre Francesca, si, probabil ca involuntar, observase foarte subtil decolteul rochiei si inghitii usor in gol.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:18 pm

Îl mai țintui câteva clipe cu privirea, oftă prelung și schimbă poziția piciorului, inversându-le. Câteva clipe, cât tranzitara picioarele, orchia i se mulă iar pe șolduri și pulpe făcând-o să pară acoperită cu cel mult un cearceaf subțire. Nu dură mult și clincul tocului ei cu se auzi iar rotița de metal a scaunul și se întoarse cu totul către bar. Își lăsă umerii în jos, oftând prelung. Lanțul auriu se lipii pe spatele ei, rece fiind făcând-o să se infioare.
-Ar trebui să te culci, e trecut de doisprezece spre unu poate, eu pot chiuli tu nu. Zâmbii acrită și-și afundă privirea în blatul lucios de sticlă.

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:24 pm

Lee inghiti din nou in sec cand ii vazu rochia mulandu-se pe solduri. Trase un fum de tigara si-l scosese gros din plamani pentru a ii acoperi ochii care ii admirau fiecare detaliu de pe picioarele acesteia, urcand incet in sus cu privirea, tintind spre decolteu. Lee fusese distras de clincul tocului si luase o gura de bere. Inghiti din nou parca fortat gura de bere dupa cateva momente in care a stat si i-a admirat piciorul cum se vede dintr-o parte, miscandu-si usor ochii dupa formele corpului ei in sus catre piept si se intorsese la bar sa mai ia o tigara.
- Somnul nu e o problema. Singurul meu curs de maine e de dimineata. Pot dormi in decursul zilei cat vreau eu.
~ LEE, TE-AM VAZUUT ~
"Ce e, Perdition?"
~ Cum te uitai la ea... cum ii scanai fiecare miscare a picioarelor... cum ii admirai pielea fina de pe pulpele ei... cum te uitai la formele parca aproape date de gol de rochia aia ~
"Vezi, pana si tu esti fascinata de ea!"
~ Dar, Lee! ~
"Oh, hai mai, nu-mi fa o criza de gelozie! Ce, esti un copil mic de 12 ani? ~
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:34 pm

Se întinse pe spătar, lăsându-se iar moale, manipulabilă parcă în scaun. Își dădu părul lung, buclat pe o parte cu o ușoare scuturare capului apoi îl trase cu palmele peste umărul stâng lăsându0și umărul drept, rotund și claviculele pronunțate la vedere. Între timp în bar începu să se aude Three Days Grace Nothing Fair in war and love. Vru să articuleze ceva pentru domnul spun multe și nimic, însă renunță. În schimb începu să fredoneze „Turn the light on” apoi murmură mai înșoaptă, aproape gemând ritmul pe un on pierdut și destul de trist. Fără a-și da seama parcă încercând să se consoleze, își mângâie antebrațul cu buricele degetelor, lent. Privii scârbită paharul. Voia să moară de singuratate moartă de beată, dar nu ar fi rezistat să bea acel pahar fără să vomite.
Până să realizeze, se apucă cu degetele de cot și strânse tare mâna când în colțul ochiului începură să-i clipească lacrimile.
Sentimentul de singurătate absolută o lovi din plin/

Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:39 pm

Din nou distras de formele corpului pe care rochia le dadea de gol. Singurul obstacol era culoarea. Atat. Parca se putea vedea corpul dezbracat, nud, in adevarata lui frumusete prin rochia aia.
Dar imaginea fusese distrusa de starea Francescai. O vedea ca nu se simte bine. Simtea asta. Stia ca ceva nu e in regula cu ea si nu stia ce, din ce cauza sau din a cui cauza.
- Ai cazut pe ganduri brusc. Prea brusc. Cine sau ce nu-ti lasa mintea odihnita in pace?
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:48 pm

Vocea lui o trăznii direct în tâmple. Se simțea scindată între realitate și ceva indefinibil ca existență. Îi trecu fulgerător prin minte, visul, lipsa de libertate, atunci și acum, plânsul din capul ei, amintiri halucinații. Înghiții in sec.
„Da ce nu îmi tulbură?”
Oftă prelung și ridică mâna până la nivelul ochiilor, sterse lacrima cu vârful degetului încă înainte de a curge din ochi și presă pe loc pentru a nu lăsa rimelul să se întindă mai tare. Instinctiv aprinse o țigară și stărui la primul fum făcând-o rachetă parcă special pentru a avea o scuză sa tacă. Se întoarse în semiprofil, lăsându-și expuși complet omoplații și centru spatelui ca și umerii.
-Fum, mi-a intrat fum în ochi.

Ultima editare efectuata de catre Odradek Francesca in Mier Dec 02, 2015 1:53 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Geralt Wolfheart

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:53 pm

Lee isi intinse mana si o atinse pe umarul care-l avea indreptat catre el. O mangaia usor cu o strangere ferma si lasase tigara jos, intorcandu-si scaunul catre ea. Degeaba spunea ea ce spune, Lee stia, intr-o oarecare masura, adevarul. Sau cel putin asa credea el, sau asa facuse legaturile din ce se intamplase pana acum. Scosese din geaca un pachet de servetele nedesfacut si scoase unul.
- Poate ca ai vrea sa folosesti asa ceva pentru a sterge lacrimile cauzate de presupusul fum? E mai bine decat sa fii murdara pe mana, sa bagi mizeria in ochi si dupa sa iti dai draci-n cristosi ca nu mai poti de ochi. 
Lee inghiti in sec din nou, stiind ca daca intreaba nu prea are cum s-o scoata la capat cu ea, mutand mana pe umarul ei un pic mai aproape de gat, cu aceeasi strangere ferma.
- Sigur nu e si altceva pe capul tau? Adica, te-am vazut de cand am intrat. Stai singura, ai momente in care nu esti bine, ai momente in care te pierzi total de parca ai fi pe alta lume si ai momente, well, in care, aparent, te comporti normal.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin

MesajSubiect: Re: BAR.   Mier Dec 02, 2015 1:58 pm

Se îndreptă de spate când îi simții palma apropiată de gât. Puțin speriată, cu mușchii încordați și pielea, rece înfiorată sub palma lui, simții fiori reci pe șira spinării până adânc în stomac. Parcă tot corpul îi fremăta suprins plăcut de atingere. Înghiții în sec, apoi își trecu limba peste buzele uscate de pe care abea abea se mai observa rujul roșu ușor mâncat de stres. Răsuflă profund, fiorii resimțindu-se în respirație, în voce.
-Poate că doar așa sunt, puțin mai prinsă de mintea mea. Zâmbii șters și se relaxă cu totul, lipindu-se mai tare de palma lui, lăsându-se cu totul moale, sprijinită-n el, de parcă s-ar fi transformat brusc într-o păpușă maleabilă, trase de sfori pe care el le ținea și le ghida print atingeri.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: BAR.   

Sus In jos

BAR.
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 7Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Palierele Casei :: Palierul 3: Livingul, Sala de jocuri, Sala de mese-
Mergi direct la: