Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Diminetile pe treptele reci...

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 2:10 am

- Copilas-papusa? M-am intors spre Elizabeth, cu o privire senina. Era unul dintre cele mai dragute lucruri pe care le auzisem pana atunci! Mai fusesem eu numita papusa, fata-barbie sau alte porecle de genul, dar copilas niciodata. Era deosebit de placut pentru mine, caci mereu incercasem din rasputeri sa fiu copilaroasa.
- Multumesc, foarte dragut din partea ta! I-am spus, zambind larg. Cat despre initialele numelor voastre, sa vedem... le stiam numele, deci jocul ramasese fara farmec. E cred ca e de la... Elizabeth! Dar C nu stiu... greaca e cam grea pentru mine. Sper ca nu te superi daca iti voi spune Lizzie. M-am intors apoi spre fata blonda. A - Anne... dar si Anette, in franceza, ar suna dragut! Eu sunt nascuta in Franta si m-am obisnuit cu numele franceze, deci sper sa nu te superi nici tu daca iti spun asa! A, si am gasit suc de cirese!
L-am scos si l-am pus pe masa, scotandu-mi un pahar. Stiam ca nimerisem numele, dar eram curioasa sa vad ce vor zice.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 2:22 am

-Foarte bine pana acum, "C" vine de la Calyope, e nimfa poeziei, am replicat scurt ducand cafeaua la gura. Ii priveam atenta miscarile, semana tot mai mult cu o papusica, nu stiu exact de ce...dar parea portelan incins, unul care ramanea al dracului de alb. M-am apropiat de ea, vroiam sa o ating nu stiu de ce..si totusi m-am oprit. Ceva ce am putut observa in cateva secunde in care i-am prins privirea, ceva ce ma infiora la propiu.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 2:33 am

"Calyope, Calyope..." imi place numele asta! Nimfa poeziei? Adorabil. Eram adancita in ganduri legate de posibila legenda a acestui nume, cand am observat sa Lizzie s-a apropiat de mine. Nu m-a atins, doar m-a privit o secunda, iar eu i-am zambit... un zambet destul de sadic, am banuit vazandu-i privirea. Brusc, mi-am pus mana pe bratul ei.
- Rece... esti foarte rece... Mi-am dus palma pana la umarul ei. Nu simteam caldura corpului ei deloc.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 2:58 pm

-Esti buna la genul asta de jocuri, i-am spus zambind. "Anette...interesant nume" Apoi am luat sucul de cirese turnand putin intr-un pahar. l-am gustat, era putin acrisor dar in rest era foarte bun. M-am uitat la cele doua, la raportul dintre ele. Aveau cam aceeasi privire, putin posomorata, dar cu o puternica nuanta de sadism.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 5:56 pm

Am zambit scurt si m-am lasat pe vine pentru a ajunge la acelasi nivel cu ea luandu-i mana intr`a mea.
-esti parca din portelan incalzit, i-am zambit si, dandu-i mana la o parte, m-am ridicat vrand sa ma intorc la cafeaua mea.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 9:43 pm

"Portelan incalzit..." mi-am repetat in gand, fara sa mai spun nimic. Am lasat-o pe Lizzie sa-si bea cafeaua si m-am intors spre Anne, Anette cum ma hotarasem sa ii spun:
- Imi plac jocurile de orice fel! Simteam cum un zambet imi incalzeste fata.
Brusc mi-am dat seama de ceva: Uitasem de sucul de cirese!
Am luat paharul din fata mea, intorcandu-l pe toate partile. "Halal pahare..." mi-am zis, punandu-l inapoi.
- Nu sunt cesti de ceai pe-aici?
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 11:09 pm

Am ridicat din umeri, sincer nu stiam ce era prin bucataria aceea sau cat de..curate sau igienice erau.
-PAharul ce are? Am intrebat ridicandu-mi privirea, probabil ca era senzatia mea dar poate ca ii se parea plictisitor si neatractiv si totusi..era si este doar un pahar.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyJoi Sept 10, 2009 11:45 pm

Am iesit din camera, ma durea stomacul ingrozitor, trebuia sa mananc ceva neaparat. Am mers pe hol, am coborat niste trepte si am ajuns in bucatarie. Acolo am vazut trei fete : pe Anne, Liz si o fata care samana foarte bine cu o papusa.
-Buna...le-am salutat zambind, apoi mi-am coborat privirea spre cea a fetitei.
-Iar tu esti? am intrebat-o curios.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2009 12:28 am

Nu-i dadusem prea multa atentie celui care tocmai intrase pana nu mi-a vorbit. Mi-a adresat obisnuita intrebare in legatura cu identitatea mea. L-am privit cateva secunde: imi parea foarte rebel, dar si frumos.
- O papusa! I-am raspuns zambind scurt, apoi am continuat cu o voce calda: Shinku!
Am facut o plecaciune, acesta fiindu-ni obiceiul. Nu mai aveam chef de jocul initialelor, asa ca i-am pus si eu obisnuita intrebare:
- Dar tu? Cum te cheama?
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2009 1:01 am

am zambit punand cana pe corpul de bucatarie. Totul era atat de noantat, noante de gri chiar. Am oftat prelung insa m-am oprit. O usa, da asa parea de-acolo, o usa dintr-un colt, mi-a atras atentia.
-Ce este acolo? Am intrebat incercand sa imi pastrez ceva din atitudintea placuta de mai devreme.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2009 2:04 pm

Am chicotit usor la auzul celor spuse, apoi am facut o placaciune:
-Incantata de cunostinta, my lady ! am spus zambind.
-Eu sunt Nao...am spus indepartandu-ma putin de SHinku si ducandu-ma spre frigider. Imi era al naibii de foame, am gasit rapid ceva de mancat si m-am asezat la masa privind-o cu coada ochiului pe Anne.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 1:51 am

Stateam la masa bandu-micafeau sufland usor in ea si privind dansul aburilor. Il priveam cu coada ochiului in timp ce juca teatru cu micuta Shinku. imi placea sa-i spun asa. Apoi am observat ca se asezase la masa. Il tot priveam pana acand privirile noastre s-au intersectat.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 3:06 am

Am trantit cana pe chiuveta
-O spal mai incolo, n-am chef sa vad scene amorezate, asa ca ma scuzati ma retrag. In ziua aia ma enerva aproape orice iar..faptul ca amintirile incepeau sa revina nu-mi dadea chef de scene amoretice.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 3:38 pm

I-am observat privirea dulce si i-am zambit, apoi mi-am continuat de masa mea. La auzul celor spuse de Liz, m-am ridicat de la masa atingand-o pe umar.
-De ce pleci, nu se va intampla nimic intre noi...i-am spus incepand sa chicotesc.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 8:01 pm

-Nu stiu, tu cat crezi ca am sa vad privir de genul intr-o dimineata dupa ce m-am trezit dintr-o amintiri cretina?! Ma scuzati, dar o sa am o criza daca mai stau pe aici, mi-am miscat umarul in asa fel incat sa-i dau l o parte mana de pe umarul meu si-am iesit.
"Rahat! Unde dracu` am pus tigarile!"
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyVin Sept 18, 2009 1:39 am

I-am privit pe cei doi cu o privire putin trista. Nu vroiam sa se certe in dimineata aceea asa ca m-am ridicat de la masa si m-am indreptat spre fereastra incercand sa ocolesc privirile celor doi. priveam afara, era o priveliste trista de toamna...
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyMar Sept 29, 2009 3:35 am

Am zambit, parandu-mi oarecum rau ca a fost afirmata lipsa oricarei "faze" amoroase. Imi placeau cuplurile atat de adorabile precum pareau Anne si Nao. Vrand sa ma asigur ca nu ma insel in privinta realatiei dintre cei doi, m-am apropiat de Anne cu gandul sa o intreb. Nu vroiam ca ceilalti sa auda, asa ca mi-am apropiat obrazul de al ei si am soptit:
- Hei Anette... tu si Nao sunteti foarte draguti... sa inteleg ca e ceva frumos intre voi? Vocea mea era blanda si binevoitoare, caci nu aveam nici o intentie de a barfi sau lucruri de genul acesta. Vroiam doar sa ma bucur pentru ei.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 EmptyMier Sept 30, 2009 2:22 am

Cum Anne si Nao au anuntat parasirea definitiva a forumului acest subiect este inchis!
Imi cer scuze Shinku...
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Diminetile pe treptele reci...   Diminetile pe treptele reci... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Diminetile pe treptele reci...
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: