Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Allan

Allan


Mesaje : 13
Data de inscriere : 05/09/2009

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptyVin Sept 11, 2009 11:32 pm

Off Doamne.Parca acel frig trecuse,nu pentru faptul ca ma imbracasem mai gros sau ca ma mai incalzise,putin. Nu,eu,cel putin,credeam ca totul se datora trandafirilor albi,nu stiu.MEreu,aveam o slabiciune pentru ei..Dar idee ca asta mai gasesti?Sa te incalzeasca un tradanfir alb,nu prea..Eram dement,stiu.M-am asezat in gradina pe o banca,si,pentru prima data,nu am impreunat mainile pentru a suflat in ele sa ma incalzesc.Am rupt un mic trandafir,imi parea rau sa distrug asa ceva,dar sitmeam ca fara spinii lui si gratia divina nu puteam trai,daca nu o vedeam..simteam.Cu toate ca ma intepa,ma durea..tot tineam acel trandafir.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptyVin Sept 11, 2009 11:52 pm

Simteam o dorinta ciudata sa vad trandafiri. Aveam nevoie de parfumul lor dulce ca de aer in acea secunda, desi inca nu stiu de ce. M-am apropiat incet de banca, observand doar cand am ajuns in dreptul ei ca nu era libera. Cel care statea pe ea nu parea prea dornic de companie, lucru care ma intimda.
- Pot sa stau aici? L-am intrebat, nevrand sa-l sacai.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptySam Sept 12, 2009 6:07 pm

Pasi incet.Se intinse pe iarba .Simtise .Simtise ceva ciudat.Era ciudat.Umezeala.Si fiecare picatura ce ramase pe iarba verde-galbuie o facea sa tresara .Era prizoniera lor , a ierbii si a picaturilor de apa rece .Isi dadu jos haina maronie si cravata , isi deschise primii 3 nasturi ai camasii.
Se sufoaca.Fiecare secunda o sufoca,fiecare simt o sufoca , fiecare gand,respiratie , bataie a inimii o sufoca si o facea sa fie propia sa marioneta.
Ea era papusarul,si totodata marioneta.Privii cerul cenusiu si se incrunta usor,capatand o privire miloasa si dulce.Incepu sa tremure...Corpul ei incepu sa se miste rapid ,sa se zvarcoleasca prin iarba .Parea sa fie posedata,dar nu era.Ce avea?Nici ea nu stia , stia doar ca trebuia sa continuie sa se agite ,sa se zvarcoleasca prin iarba ca printr-un pat matasos si comod.Stia doar ca trebuia sa ramana asa cum era : mica , tematoare,confuza,scarbita,dornic de moarte sau de durere provocata de ea ei insasi.
Sus In jos
Allan

Allan


Mesaje : 13
Data de inscriere : 05/09/2009

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptySam Sept 12, 2009 8:36 pm

-Desigur.
Am zambit sters si m-am dat din doua miscari mai departe de tanara..Am oftat usor si uc fiecare secunda cu care trecea simteam parfumul insistent al trandaifrului pe care il tineam in mana,cum imi patrundea din ce in ce mai mult,era placut..Vruiam si mai mult,dar nu puteam..Poate decat sa-l fi bagat in gura,dar..ha!
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptySam Sept 12, 2009 8:51 pm

O vasuzem pe Lisette, o dorinta arzatoare de a merge la ea luat fiinta in mine. O secunda mai tarziu, baiatul care statea pe banca raspunse intrebarii mele cu "desigur", facandu-ma sa ma gandesc ca ar fi politicos sa stau. M-am asezat cat mai pe margine, ca sa-mi pot varsa toata tandretea asupra tfei cu trandafiri. Mi-am pus palmele in jurul unei flori, aplecandu-ma ca sa o miros.
- Ce parfum dulce au, nu-i asa? am intrebat, intorcandu-ma spre tip. Apropo... eu sunt Shinku! am mai spus, desi stiam ca nu-l prea intereseaza. Era atat de adancit in ganduri, fermcat si el de parfumul trandafirilor, incat mi-a parut rau ca l-am deranjat.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptyDum Sept 13, 2009 5:02 pm

Se ridica brusc in sezut , fiind ajutata de o durere in ceafa .O durere puternica, mai mult o senzatie de arsura .Privi in jur timp de cateva clipe incercand sa isi aduca aminte unde era, umpic speriata.
Isi atinse fruntea apoi cauta in buzunarul pantalonilor pachetul de Viceroy .Numai o tigara putea sa o scoata din acea stare de ameteala si dezgust ,stare ce nu avea vreun sens in acea clipa ,dar care pusese stapanire pe corpul infrigurat si umed al Lisettei.
Sus In jos
Selena Connors

Selena Connors


Mesaje : 8
Data de inscriere : 12/09/2009

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptyMar Sept 15, 2009 12:07 am

Am deschis incet ochii, privind cerul senin din acea zi, si am inspirat adanc mireasma ce se simtea in aer. Era... mmm... un parfum aparte, de trandafir! Si, odata cu el, mirosul unic al ierbii si al pamantului. La un moment dat, am dat si de un amestec de miresme -probabil celelalte flori din gradina, dar am decis sa nu ma concentrez pe el catusi de putina, pentru ca nu ma interesa parfumul lor. Cel putin, nu la fel de mult ca cel al trandafirilor.
M-am ridicat usor in coate, inchizand ochii si inhaland adanc aer in piept, lacoma.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. EmptyMier Sept 16, 2009 8:59 pm

Isi privi mana.Ranjetul satanic ii reaparu pe buze , la fel si privirea aroganta , usor sadica.Linse sangele apoi se ridica parand ca nu se intamplase nimic .
-Sublim ! sopti ea
Sus In jos
Continut sponsorizat





Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty
MesajSubiect: Re: Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..   Trandafirul alb - inlocuieste orice frig.. Empty

Sus In jos
 
Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» E frig si e tristete
» Imi e frica,e foarte frig...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: