Autumnsound

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  GalerieGalerie  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
In total sunt 3 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

Distribuiţi | 

Pustietate infinita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Morton J. Rainey
Decan

Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

MesajSubiect: Pustietate infinita   Vin Oct 02, 2009 6:21 pm

OOC: 23:00 , vineri
Topic deschis
BIC: Isi aseza coatele grele pe pervazul rece.Privi luna.Nori negri treceau prin calea corpului ceresc ,parca impiedicand-o intentionat sa lumineze , sa o incante pe Lisette.
Se prinse cu mana de zid , simtind cum cicatricea de pe spate o ustura cu fiecare raza a lunii de ii atingea spatele.Se intinse pe jos ,inelul de argint scotand un sunet usor disturbant la contactul cu podeaua.
Linistea aceea i se parea ostila ,iar ea , in acel peisaj format din luna , durere si liniste , doar un element derizoriu.

Love is God
And Love means War.

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Shinku

Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 20
Localizare : Versailles

MesajSubiect: Re: Pustietate infinita   Lun Noi 02, 2009 5:04 am

Pielea alba, cadaverica, a degetelor mele era singura pe care indrazneam sa o las in lumina. Corpul meu era aproape complet ascuns in spatele zidului, temator. Era un moment dintr-acela in care nu suportam lumina, indiferent de sursa aceleia. Mi-era frica de ea, ca si cum as fi ars la contactul cu ea, ca si cum avea ceva ce nu trebuia sa vad. Ca de obicei, incepusem sa cant. Nici eu nu stiam ce, versurile cantate cu ton inalt amintind de "Ave Maria". Ma pierdeam, iesind in lumina cu ochii inchisi.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan

Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

MesajSubiect: Re: Pustietate infinita   Lun Noi 02, 2009 10:17 pm

Scoase un ragnet,ca de fiara .Se simtea ca o fiara,gandea ca o fiara ...Era o fiara si dorea doar sa ucida.
Intr-adevar, cicatricea ei chiar se inrosise si pielea ei chiar crapa ! Oare..oare se atasase de luna si oare aceea era sursa ei de energie satanica?Oare noaptea era intervalul de timp in care ea era speriata de macabru si in care ea insasi se unea cu macabrul?!

Love is God
And Love means War.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Pustietate infinita   

Sus In jos

Pustietate infinita
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-