Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Praf din agonii pierdute

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Praf din agonii pierdute Empty
MesajSubiect: Praf din agonii pierdute   Praf din agonii pierdute EmptyLun Noi 02, 2009 5:26 am

"le 12 Octobre, une date tres important pour moi..."
Citeam un jurnal ciudat, in cea de-a doua limba ce-mi era cunoscuta: franceza. Mansarda era un adevarat birou parasit, plin de carti, hartii si documente. Gasisem jurnalul, copertele lui de piele neagra fiind vizibile printre dunele de hartie prafuita. Nu avea un autor, dar titlul spunea multe: "Poussière de agonie perdu"*.

Off: Poussière de agonie perdu - Praf din agonii pierdute (nu stiu cat e de corect, franceza mea de balta isi spune cuvantul)
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Praf din agonii pierdute Empty
MesajSubiect: Re: Praf din agonii pierdute   Praf din agonii pierdute EmptySam Dec 05, 2009 4:11 pm

-Ce faci?! striga ea dintr-un colt luandu-i apoi jurnalul din mana si lipindu-i spatele de perete, tinand mana pe umarul ei. O privea rece si totodata dezamagita. Acea privire neinteresata si dureroasa pe care nimeni nu ar vrea sa o vada. Si totusi zambi formal.
-Cred ca...ar fi mai bine sa ti-l inapoiez. Oricum fantoma nu s-ar supara,cred...replica ea vag, fara pic de tandrete, de ura, de tristete in glas
Era ca o moarta care nu mai simtea.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Praf din agonii pierdute Empty
MesajSubiect: Re: Praf din agonii pierdute   Praf din agonii pierdute EmptySam Dec 05, 2009 8:12 pm

- Da, si eu cred lafel.
Vocea mea suna oarecum amuzata, lucru care m-a determinat sa zambesc scurt. I-am luat jurnalul din mana, cautand cu privirea randul la care ramasesem. Verdictul: pierdut. Am oftat, inchizand cartea si strangand-o la piept. Aveam de gand sa reincep capitolul, asa ca m-am asezat pe canapeaua veche si imbibata cu praf. Pastrandu-mi ochii in randurile scrise cu cerneala, i-am vorbit Lisettei.
- De ce nu iei si tu o carte si mi te alaturi? Durerea e aiurita aici, n-o cauta.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Praf din agonii pierdute Empty
MesajSubiect: Re: Praf din agonii pierdute   Praf din agonii pierdute EmptyMier Dec 09, 2009 11:51 pm

-Mh..exista mai multe tipuri de durere:fizica si morala. Eu mereu o aleg pe cea morala.Te ucide mai repede.
Sufla ca si cum avea fum de tigara in gura si dorea sa il elimine. Isi purta varfurile unghilor date cu oja rosie pe cotoarele cartilor pana gasi una alba.
-Ia uite!
Citi titlul care se intitula"Tango in 4" . Dupa ce citit cateva randuri realiza: era codata si povestea era monotona.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Praf din agonii pierdute Empty
MesajSubiect: Re: Praf din agonii pierdute   Praf din agonii pierdute Empty

Sus In jos
 
Praf din agonii pierdute
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: