Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 4:45 am

O salutasem intr'un final cu o unduire a capului. As fi intrebat'o si eu, 'ce naiba mai faci', insa brusc mi se taie amintindu'mi de ce'ar putea sa spuna. Intorsesem privirea spre o tufa, lasandu'l pe prof sa raspunda.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 4:48 am

-Foarte placuta.Dar a ta Elizabeth?
Am intrebat-o nevrand sa-mi iau privirile de la ea,observand ca emana un aer foarte...diferit
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 4:50 am

Instinctiv am dus mana catre buzunarul jachetei scotand o tigara. Nu o aprinsesem, dar o scosesem.
-Sa spunem ca normala, dar a ta Mab? Am zambit sadic, aveam un sadism criminal, ziua mi se inbunase in momentul cand am dat de mabel.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 4:51 am

Ii intorsesem zambetul, in acelasi timp coborand si piciorul stang:
-Grozava!
Silabisisem, cat de grozav putea sa fie pe aici.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 4:54 am

I-am luat tigarea din mana faramand-o intr-a mea,aruncand-o apoi la un cos din apropiere
-Asa este mai bine
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:00 am

-Multumesc frumos pentru ca ma ajutati sa ma las de fumat, am spus pe un ton iritat si ironic, oh draga mea, ma intorsesem catre ea, de cand zilele tale sunt grozave? Am icnercat sa-mi apstrez o atitudine amabila si totusi, totusi aproape ca as fi revenit la starea mea de alcolica imorala.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:03 am

-Va avertizez ca daca aveti de gand sa incepeti o cearta foarte iritanta pentru mine eu am sa imi iau talpasita de aici.Nu vreau sa-mi stric duna dispozitie si nici ziua
Sus In jos
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:04 am

-De cand m'am speriat ca'n filmele de groaza pe'aici. Si nu, nu'ti fa griji...ne itnelegem. Noi doar ne..tachinam
Rostisem ultimul cuvant cu un usor subanteles.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:07 am

-Da, ne tachinam in special cand ea ma trezeste din betii pe la trei dimineata, nu sucmpo? Am strans ochii afisand un zambet ce vrusesem sa fie placut dar parca insinua "am sa-ti rup capul " L-am retras rapid deschizand ochii lent.
-Ah, profesore imi esti dator cu o tigara, era ultima din pachetul de azi.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:08 am

-Asta se va intampla doar atunci cand nu voi mai fi profesorul tau si...am sa ma gandesc daca ti-o voi da sau nu.Pana atunci evita-ma cand e vorba de tutun
Sus In jos
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:12 am

Imi placea cand cineva ii lua tigarile, nu ma putusem stapani in a rade copilareste si usor ascuns, ducand mana la gura si luand o pozitie comoda.
-Lasa, am sa te prind eu singura candva...
"Si poate am sa'ti frec doua."
Spusesem intr'o oarecare gluma, pana la urma, intre noi nu era atata dusmanie pe cat o afisam.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:14 am

-Zau? Si ce o sa faci draga Mabi? Ma aplecasem spre ea cu gatul ranjind cu toti dintii
-Nu est far`play mister, radeam si eu, sau incercam sa rad chiar si fortat era mai bine decat nimic.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:17 am

O prinsesem de guler tragand-o departe de cealalta fata
-Daca nu incetati va pedespesc pe amandou si credeti-ma ca nu am pedepse usoare deloc
Sus In jos
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:18 am

-Cine stie.
O spusesem rupand parca firul discutiei, pronuntand'o atat de dezolant si serios, incat ma uimisem pana cand si pe mine.
Nici nu observasem interventia profului.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:26 am

Mi-am tras gatul din mana barbatului zambind catre Mabel amuzata
-Probabil o sa faci ceva tipic tie, o sa imi arzi cateva palme pana ma trezesc si te-njur, nu-i asa scumpo? Discutiile obisnuite, amicale poate intre noi.
-Parca abia astept sa te vad pe la mine, am schitat un zambet si m-am intors catre barbat.
-Eh hai, ne distram si noi putin.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:27 am

-Distractia a luat sfarsit
Am spus eu pe un ton rece,grav si serios incepand sa-mi pierd cumpatul,lucru deloc bun
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:30 am

-Calmeazate doar, te infurii pe un lucru lipsit de substanta, am scos ceva rotund din buzunar aruncandu-l Mabelei.
-Scumpo, am uitat sa ti-l dau, l-ai uitat la mine..am incercat sa-mi pastrez atitudinea inca usor calma desii imi venea sa strang pe cineva de gat la propiu.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:31 am

"-Daca mai ajung la tine. Pana cand si sticlele tale sparte de tarie ma incanta mai mult."
Prinsesem strangand obiectul si privindu'l lung ca de obicei.
M'am ridicat aranjand din msicari simple tinuta.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:34 am

-Incearca sa nu-ti mai pierzi medalioanele nu-s prinzator, mi-am ridicat mana scarpinandu-ma pe dupa ceafa, eh drace, macar alea te incanta nu ca mine! Am incercat sa zambesc miscandu-mi gatul in toate partile.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:37 am

Tocmai asta. Inchisesem ochii pentru aproximativ cinci secunde, pipaindu'l si pasandu'l din mana'n mana, intr'un final introducandu'l in buzunarul de la geaca, impreuna cu mana stanga
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptySam Sept 05, 2009 5:39 am

Mi-am ridicat mana incolacindu-mi degetele pe ramele ochelarilor cu rama neagra, sculaptata cu un fel de model ciudat pe ele.
-Deci...ce se mai poate spune? Incercam sa gasesc ceva de facut pentru ca ma simteam tot mai furioasa.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 1:03 am

-Nimic.Din moment ce tensiunea dintre voi doi creste atat de mult devenind iritabila am sa ma retrag.Va rog sa ma anuntati cand aveti de gand sa incetati.
M-am indepartat de ele apropiindu-ma de un foisor
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 1:48 am

Am scuturat umpic din cap si am luato la goana spre el. L-am prins de umar.
-Dle profesor, sicnera sa fiu ma abtineam cu greud e la"profesorase", la dracu` ma intreb de ce naiba n-am invatat niciodata ce inseamna respectul pentru persoanele in varsta!
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 2:54 am

Ma oprisem in loc indreptandu-mi privirea glaciara spre ea,asteptand sa vad ce avea de spus sau ce anume dorea.
-Da,ce este?
Intreb eu in cele din urma
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 3:01 am

I-am intins bratara
-Multumesc..insa cred ca a facut deja prea mult rau mie, i-am puso in brate si m-am intors cu un tremur. Nu mai vroiam sa vad ceva legat de putere, protectie sau ceva legat de spiritualitate in sine.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara   Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Gradina secreta...Trandafiri negrii ma-nconjoara
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cutii muzicale si trandafiri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: