Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Nightmare

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 12:46 am

In ciuda faptului ca ii placea sa cante la pian, se opri la atingerea neintentionata a unei clape gresite.Il intrista ca uitase tot ceea ce invatase, acum ramanand doar dorinta si nimic mai mult. Se ridica dupa care pasi spre catedra, unde sesiza ca Andrew se zbatea sa termine cu toate hartiile sale.
-Iti multumesc pentru ocazie. Se pare ca am uitat tot ce am invatat
Spuse zambind stangaci si ducandu-si o mana la nivelul capului, inchizandu-si ochii. Intr-adevar uitase, insa perioadele erau delimitate de trei ani. In ciuda faptului ca asta a vrut, parintii l-au izolat de tot ceea ce insemna muzica, stiind deja neclintirea lui Seth in deciziile sale. Isi lasa abdomenul sprijinit de catedra, intinzandu-se si sarutandu-l slab pe buze, pozitia fiind incomoda iar muchia catedrei il apasa la nivelul pierce-urilor.
-Vrei sa te ajut cu ceva?
Intreba, dupa care se duse in dreptul sau, ocolind catedra ce devenea o piedica. Faptul ca ii oferise ceea ce i-a fost furat il facuse sa il aprecieze si mai mult pe Andrew, devenind una dintre singurele persoane care avea sansa de a-l cunoaste pe el, si nu fatada sa. Acest lucru era ciudat, avand in vedere ca la inceput a debutat cu indiferenta sa.
-Multumesc Andrew!
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 12:52 am

Isi indrepta privirea spre pusti atunci cand terminase de cantat si venise langa el, analizandu-l cu atentie, acceptandu-i scurtul sarut. Dadu negativ din cap, nefiind de-acor dcu cele spuse. Nu se descurca el chiar atat de bine insa nici nu uitase, asta era parerea lui.
-Sunt sigur ca iti vei reveni curand cu putin antrenament. Am sa te invat tot ce stiu, asta daca vrei si tu, desigur. Si nu, merci, tocmai am terminat.
Isi lasa privirea asupra carnetului, inchizandu-l cand terminase. Acum putea sta in sfarsit relaxat stiind ca terminase cu hartogariile. Isi lasa de-oparte carnetul si cu pixul, lasandu-se pe spate cu scaunul, intinzandu-si bratele amortite, ridicandu-se apoi de pe scaun. Il ciufuli scurt pe pusti, facandu-i cu ochiul.
-Nu-mi multumi, n-am facut nimic.
Se indeparta de el, apropiindu-se in schimb de pian. Se aseza pe bancuta de catifea din fata acestuia, trecandu-si fugitiv degetele peste clape, fara a scoate vre-o nota. Se intreba ce anume sa cante caci vroia neaaparat s-o faca ca sa se poata relaxa complet.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:00 am

Dori sa faca o scurta plecaciune in semn de joaca, insa momentul in care il ciufuli il obliga sa scoata limba la fel de copilaresc.Isi musca buza inferioara, mana sa realizand mici fiori ce patrundeau in corpul lui Seth, fiind resimtiti la fiecare miscare. Vazand ca se apropie de pian, ii dadu un motiv sa-si aminteasca partitura ce includeau melodia Celinei D. Pasi spre el cu tente de retragere, inghitind in sec. Isi lasa mainile sa i le atinga pe cele ale brunetului, inchizandu-si ochii,barbia fiindu-i sprijinita de umarul drept al acestuia.
-Scuze ca intervin.
Spuse simplu, dupa care incerca sa ii manevreze usor mainile, in special degetele ce atingeau clapele. Desigur. in locul sau ar trebui sa fie un profesionist, insa Seth adora melodia aceasta, motiv pentru care o stia. Sunetele nu erau unele acaparate de dramatism, melancolie facandu-se resimtita. Era unul lent, unul ce il linistea pe Seth de fiecare data avand efect asupra lui. Apasa o ultima clapa, dupa care isi retrase mainile, ducandu-si-le in jurul corpului lui Andrew. Ar fi fost atat de diferit daca il indrumase de mic, daca il cunoscuse de la o varsta frageda unde deciziile marcheaza viitorul.
-Uhm. M-a cam luat valul, recunosc!
Spuse, dupa care afisa un zambet inocent si deschizandu-si lent ochii.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:07 am

Il lasa sa-i manevreze in voie manile si degetele, curios de ce melodie alesese. Fiind profesor de muzica clasica nu prea mai tinea minte melodii moderne, chiar daca odata le canta non-stop. Se axase foarte mult in ultimii ani pe melodii total diferite, si-i facea placere sa cante acum ceva diferit, manevrat de pusti. Zambi fericit cand totul luase sfarsit, batand din palme.
-Bravo, chiar te pricepi. Insa, acum da-mi voie sa-ti arat la ce nivel vei ajunge cand ma voi apuca sa te invat, si te voi invata numai melodii clasice. Ele sunt mai dificile si asa vei prinde cel mai bine.
Isi lasa privirea supra pianului, pozitionandu-si degetele pe clape. Isi inchise ochii ca sa poata vizualiza partitura mai bine, stiind-o pe de rost, ca in propia palma. Zambi melancolic, un zambet caracteristic lui, incepand sa cante ''Fur Elise'' intr-un astfel de mod incat melodia iti alina sufletul, te atingea la sentimente; un mod trist, dar placut. Era melodia lui preferata; o melodie foarte profunda unde trebuia sa exprimi exact ceea ce simteai cat mai bine , cat mai profund ca totul sa sune absolut perfect, ceea ce facea si el acum, cu usurinta.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:16 am

Zambi larg cand vazuse ca a fost aplaudat, fiind prima oara cand cineva apreciaza ceea ce el cantase. Dadu afirmativ cand il auzi, asezandu-se jos si lasandu-si spatele sprijinindu-si de picioarele sale. Sesiza diferita mimica pe care o expunea, stiind ca acestea definea o persoana. Notele ascultate erau in ceata, fiind ceva vag. Trebuia sa recunoasca faptul ca nu se compara cu Andrew, unul dintre profesorii ce il incurajeaza si pe care incepuse sa il aprecieze.Fiecare sunet ii mangaia auzul, fiind una dintre cele mai reusite interpretari la pian ascultate. Isi duse mainile in jurul unuia dintre picioarele sale, strangandu-l usor nedorind sa il deranjaze sau sa ii atraga privirea , intrerupandu-i astfel concentrarea. Adora modul in care atingea pianul, clapele parca adancindu-se singure, sunetele devenind vizibile iar atomosfera concentrandu-se asupra melodiei. Isi dorea sa il aiba ca profesor! Inchise ochii, dupa care trase aer in piept, constientizand ca uitase sa o afca, fiind mult prea captivat asupra inzestrarii barbatului.Nu dorea sa se sfarseasca acele momente, pianul intregind viziunile sale si inducandu-l in lumea lui.
-Nu vreau sa mai plec de aici.
Spuse, zambetul disparandu-i de pe fata si strangandu-i mai tare piciorul la piept. Il captiva, gasindu-si refugiul in degetele magice ale lui Andrew, pianul fiind o cheie a unui lacat inchis.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:21 am

Ddause tot ce-a avut mai bun in el atunci cand cantase melodia asta, aceasta luand sfarsit cand partitura din mintea lui ajunsese la capat. Si-a deschis ochii, retragandu-si degetele de pe clape, privind spre pustiul ce-i era agatat ca un scai de picior, fiind de-a dreptul amuzat. Auzise foarte clar ceea ce spusese, bucurandu-l lucru asta.
-Dar nimeni nu te obliga sa pleci, pustiulica.
Ii ciufuli din nou parul, zambindu-i larg. Isi retrase mana, scotandu-si pachetul de tigari din buzunarm tragand scrumiera ce o tinea ascunsa aproape de el. Isi aprinsese o tigare, fumand linistit, stand nemiscat din locul lui. Cu siguranta avea sa-l invete pe Seth tot ceea ce stia. Va fi elevul sau preferat, cel caruia ii dadea lectii particulare. Incepuse sa-i fie drag si sa se ataseze de el, si chiar vroia sa-l vada cantand la un nivel mult mai inalt decat putea in momentul de fata. Il privi cu coada cohiului, ridicand o spranceana cand inca statea agatat,
-Haide sus ca vei raci.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:29 am

Se ridica la indemnul sau, constientizand ca Andrew este una dintre persoanele ce ajunse in acest stadiu cu el, ba chiar unul mai ridicat decat celorlaltora. Isi inchise ochii, ridicandu-se in genunchi, intinzandu-si mana si luandu-i pachetul de tigari si cea pe care o aprinse.
-Nu vreau sa mori inainte de timpul limitat al oamenilor. Vreau sa ma inveti ceea ce poti tu face, cum sa creez atmosfera redata de cantec.
Spuse sigur de el, tragand fumul din tigara, simtind cum plamanii i-au fost inundati. O musca usor cu dintii din fata, astfel stingand-o. Era un lucru usor de stiut: ca un lucru ce arde , intr-un loc umed si inchis se stinge. O lasa jos, langa pachet , ridicandu-se in picioare.
-Andrew, lasa-ma sa ma bucur de tot ceea ce stii. Arata-mi ceea ce vreau si ce pot face.Demonstreaza-mi ca in ciuda faptului ca este o pasiune, poate deveni si o mandrie.
Spuse dupa care il apuca de mana stiind ca astfel corpul uman actioneaza involuntar. Isi retrase mana inainte ca tipul sa o apuce si se lasa usor aplecat, sarutandu-l pe obraz. Acum intelegea; strategia veche a prezentului intruchipat. De data asta il prinse si pe el, in ciuda faptului ca expunea un caracter rece ce nu prevestea schimbare in fata multora.
-Imi placi pentru ceea ce esti, pentru cum arati, pentru ce poti sa faci, sa pui in practica.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:37 am

Mari ochii cand se terzi fara tigare, privindu-l pe pusti usor incruntat. Daca Andrew nu se pueta bucura de tigarea lui scumpa o lua cu siguranta razna. Fuma exagerat, intr-adevar, ins anu vroia sa se lase, tutunul fiind ultima lui placere ramasa din viata sa veche. Ofta adanc, totusi renuntand la a mai fuma momentan. Avea sa-si aprinda alta mai incolo, din pachetul ce-l avea in camera. Il asculta cu atentie pe Seth, uimit de ce pueta sa spuna, de schimbarea suferita. Unde era pustiul rasfatat si galagios din beci? Disparuse cu siguranta, insa ii convenea cum era acum. Ii zambi cald, lasandu-l sa-l sarute pe obraz.
-Seth, esti un tip pe cinste iar odata ce-am zis ca te voi invata, asa voi face. Ti-o promit iar eu nu-mi incalc promisiunile niciodata. Am. sa te invat tot ce stiu, cum sa simti muzica si sa exprimi prin note sentimente pure, marete. Am sa te invat cum sa devi una cu ceea ce canti si sa-i faci pe cei din jurul tau sa se infioare cand te vor asculta. Vei fi mandru de tine, ti-o promit de pe-acum.
Spuse dand afirmativ din cap, ferm convins de ceea ce spusese. Il prinse de mijloc, asezandu-l pe piciorul sau drept.
-Si eu te plac as acum esti pustiule. Sa nu te schimbi si sa nu-ti pese de parerea celor din jurul tau. Important e sa te simti bine in pielea ta, si-atat. Clar?
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 1:45 am

Parea un om de cuvant, motiv pentru care Seth avea incredere in el. Cu siguranta, acum avea un sentiment similar unei pasari ce invatase sa zboare, fiindu-i frica sa nu se raneasca fara intentie. Ii privi mana ce ii atinse talia, lasandu-se manipulat intr-o pozitie comoda. Inghiti in sec, inima batandu-i asemenea unei erori, ochii albastri privindu-l speriati. Avea senzatia ca totul va fi distrus de aceeasi senzatie placuta, comportamentul sau de fatada fiind desconspirat si atacat astfel incat sa ajunga la ceea ce Seth numea sentiment cald.Dadu pozitiv la indemnul sau, fiind sigur ca numai avea sa renunte fara lupta la ceea ce vroia, iar asta il includea si pe Andrew. Cu siguranta se simtea cu mult mai matur cand se gandea la tip, acesta facandu-l sa realizeze ca toti sunt niste pioni ai destinului, ce sacrifica alte piese pentru a si-o gasi pe cea potrivita.
-Nu,nu. Nu ma intelege gresit, nu am spus ca ma limitez la comportamentul tau. Imi place insa eu nu vreau doar informatiile pe care mi le poti oferi, ci pe tine , in intregime Andrew.
Spuse, dupa care ii atinse buzele, concepand un nou sarut scurt, cat sa ii dea oportunitatea lui Andrew de a se exprima
-Si uhm,uhm.. ma gandeam daca tu nu ai vrea sa..o voi spune direct,bine? Vreau sa dormi cu mine in noaptea asta!
Spuse dintr-o singura suflare, fiind stanjenitor sa ii ceara acest lucru. Intr-adevar, nu era ca toti ceilalti, nu se limita la o persoana si nu si-a dat corpul respectivei, insa cred ca si greselile lui necesita iertare.
-Se poate?
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 4:30 am

Ceea ce spunea pustiul il uimea in intregime pe Andrew. Il rpivea cu ochii mariti pentru o clipa, pastrandu-si calmul in a doua. Il asculta pana la capat, nestiind ce sa zica. Oferta lui era tentata insa nu mai vroia sa-si bata joc de nimeni, sa mai raneasca pe cineva. Renuntase la aventurile de-o noapte, asa credea el desi cu altii din scoala o facuse cu usurinta, si asta doar datorita faptului ca-i nu putea inghiti. Insa de data asta era total diferit. Pustiul ii era drag si nu vroia sa faca asa ceva cu el. Andrew recurgea la aventurile de-o noapte cu cineva atunci cand vroia sa faca un rau acelei persoane, sa-l raneasca, sa-l injoseasca si nu vroia ca pustiul sa fie inclus in categoria asta. Il lasa totusi sa-l sarute, oftand adanc apoi, trecandu-si o mana in par. Ce avea sa faca?
-Sunt uimit, trebuie sa recunosc insa Seth... apreciez mult ca ai fost sincer insa eu recurg la aventuri de-o noapte cand vreau sa injosesc o persoana. Nu vreau sa fac asta cu tine. Tin mult la tine, chiar tin si chiar mi-esti drag si nu vreau sa te ranesc. Nu intelege gresit, insa eu sunt un tip de moda veche, romantic; nu as suporta sa stau cu tine doar o noapte si sa-mi fac de cap cu corpul tau, ca apoi a doua zi sa pretind ca nimic nu s-a intamplat. Crede-ma, nu ai putea suporta. Poti sa intrebi persoanele care ma urasc; au patit chestia asta si au ajuns sa ma deteste, atunci cand ma iubeau. As fi fost dispus sa pun sentimentemele mele la mijloc, insa nu sa-mi bat joc de corpul tau. Intelegi, nu?
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 8:57 pm

Cand il auzi, zambi larg, multumit de faptul ca el tinea cont de sentimentele sale. Singura problema era ca lui Seth nu ii pasa, avand in vedere ca era obisnuit de acest lucru si nu era deranjat de aceasta conceptie. Isi lasa buzele la nivelul gatului sau, sarutandu-l scurt dupa care isi lasa obrazul sprijinit de umarul sau.
-Vezi tu Andrew, eu sunt diferit.Nu-mi pasa cand cineva doreste o aventura de noapte. Sunt oarecum specializat pe aceasta categorie, slujba mea vorbind de la sine.Sunt actor de filme pentru adulti.
Murmura, usor stanjenit de asta, fiind prima oara cand simtea o retragere in a marturisi adevarul.
-Nu sunt ceea ce par, cu toate ca presupun ca si cei ca mine trebuie sa isi regaseasca refugiul in cineva sau ceva.
Afirmatia sa era lipsita de siguranta, sesizand ca adevarul i-ar putea schimba in totalitate imaginea. Se simtea asemenea unui vals, prelucrat de amatori si avansat sub modul lor.Comparatia era lipsita de logica, la fel ca si toate de pana acum, devenind ceva tipic lui. Isi inchise ochii, dupa care isi retrase mainile, stiind ca din acest punct de vedere ii este inferior, Andrew dovedindu-se a fi mirific la pian si idolul lui Seth.
-Ma voi retrage in camera mea. In caz ca doresti sa vii, spune-mi.
Spuse, dupa care se ridica intinzandu-i mana si privind intr-o parte. A fost decizia sa, insa a necesitat si importanta sa faca bani iar un mod mai usor,nu exista pentru brunet.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:05 pm

Ramasese complet socat cand auzi ce fel de slujba avea, inghitind in sec. Asta nu era deloc bine pentru Andrew. Gandurile ca experienta lui sexuala era atat de vasta il excitau oarecum insa nu, nu putea sa accepte. S-ar fi simtit ingrozitor sa stie ca a facut asa ceva cu el ca apoi sa se prefaca ca nimic nu s-ar intamplat. Isi inchise ochii, oftand adanc in sinea lui, incepand sa simta o vaga durere de cap. De ce trebuia el sa se confrunte mereu cu chestia asta? Il privi atent pe pusti, analizandu-i fiecare trasatura a fetei. Intr-adevar, era dragut din cale afara si exact genul lui Andrew. Ahhh, acum ii era si mai greu. Pentru el nu conta cu ce se ocupa baiatul, daca stateai bine sa te gandesti avea o munca pe cinste: placere platita, insa tot om ramanea. Si el avea nevoie de dragoste si de afectiune, altfel ar insemna ca nu mai are suflet, lucru ce ar fi foarte trsit. Il lasa sa se ridice si sa plece, neavand puterea de-al opri acum, de-a se hotara pe loc daca sa-l accepte sau nu. Si cand te gandesti ca acum ceva timp il calcase pe nervi in pivnita. Cum putea sa se schimbe atat de usor intr-un pusti atat de dragut ce-i acapara mintea? Se ridica de pe bancuta, ducandu-se la catedra pentru a-si lua cheile si carnetelul, inca stand pe ganduri. Avea sa fie o seara foarte lunga si fara somn cu siguranta.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:14 pm

In ciuda faptului ca Andrew nu ii dase niciun raspuns, acesta se retrase in camera sa, fiind dezamagit de faptul ca ii spuse asta cu atat usurinta. Putea sa amane detalii din viata sa si situatia ar fi stat altfel, cel mai probabil. Ofta, inchizand usa in urma sa si lasandu-si spatele sprijinit de usa pret de cateva secunde. Nu constientiza ca refuzul acestuia il afectase, insa stia ca acum lucrurile, din perspectiva sa, vor sta diferit.
-La naiba Seth!
Murmura, in timp ce remuscarile ieseau la iveala. Era sigur ca trebuia sa se limiteze in a-l avea ca si profesor, insa cum ii era obiceiul, actionase asemenea unui om fara capacitatea de a percepe mai departe de iluzii. Isi dadu tricoul jos si tricoul aruncandu-le neglijent prin camera. Nu avea chef sa isi mai caute alta vestimentatie, motiv pentru care isi lasa corpul sa faca un contact puternic cu patul, acesta scartaind sub greutatea lui Seth. Arcurile se observau ca erau destul de vechi, insa odata cu refuzul sau atribuit parintilor, banii sai au disparut treptat. Isi lasa mana pe o perna luand-o si asezand-o pe chip, inchizandu-si ochii. Acum simtea consecintele actelor sale, insa nu putea spune ca ceea ce simte este melancolie. Ar fi exagerat daca ar spune ca il iubeste pe Andrew, insa putin definit relatie profesionala
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:21 pm

Iesise din sala, incuind-o cu cheia dupa ce-si termina toata treaba acolo. Se indreptase spre camera lui ce era situata in aceeasi regiune cu cea a elevilor caci el era adesea, aproape zilnic, de servici pe noapte si trebuia sa fie cat mai aproape de acei pusti galagiosi ca sa-i linisteasca si sa-i scape din probleme. Asa ii trebuia daca era cel mai tanar dintre profesori si cel mai indulgent. Ajuns in fata camerei sale pe a carui placuta argintie ii era scris numele la fel ca si restul elevilor pe propiile usi, descuie usa intrand inauntru. Lasa usa inchisa doar de forma caci vroia neaaparat sa faca o baie fierbinte si sa-si revina. Lasa carnetelul pe pat, luandu-si un prosop, spumantul de baie si buretele, parasind camera. Cum instalatia din camera lui ducea lipsa de apa calda, trebuia sa se multumeasca cu dusurile elevilor. Oricum chestia asta nu-l deranja deloc. Intra la dusuri, punand prosopul si restul pe suport, incepand sa se dezbrace. Cand facea un dus fierbinte putea gandi mult mai clar, ins aun lucru stia deja: pustiul ii intrase in suflet. Mereu se indragostea prea repede, asta fiind cel mai mare defect al lui insa chiar nu vroia sa-l injoseasca pe pusti. Defapt, nu vroia ca nici el sa mai sufere. Pierduse deja o mare dragoste in trecut, nu mai vroia sa sufere din nou. Ii era teama de asta, din cauza asta prefera sa-l refuze pe pusti. Insa chiar putea sa faca asta? Daca pustiul nu va mai vorbi cu el, daca il va ignora? Ar fi prea trist...
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:30 pm

Un lucru constientiza cu usurinta: durerea sa de cap se amplifica de fiecare data cand isi aducea aminte de tampenia pe care o puse in practica. Buzele sale inca ii pastrau aroma, corpul inca resimtea aceleasi atingeri tandre. Andrew era diferit si a fost de la inceput, insa din noua conceptia a pustiului reiesea ca ceea ce a fost nu trebuie sa se repete. Lasa perna la locul sau, reluandu-si pozitia; in sezut. Ofta, corpul sau fiind invadat de un tumult de sentimente contrarii. Se ridica de pe pat, trecand prin fata oglinzii sale si observand ca locul de la nivelul fruntii era usor inrosit, insa nu prevestea aparitia niciunei vanatai. Isi trecu mana dreapta prin parul sau, privirea cazandu-i asupra tatuajului sau, in special piece-urilor. Inca il durea abdomenul de la pozitia adoptata la catedra, motiv pentru care se gandi ca un dus l-ar relaxa. Se simtea asemenea unei pasari intr-o colivie, un vechi mit definindu-l in totalitate. Isi lua un prosop , iesind din camera si privind in caz ca era vreo persoana prin jur. In acest moment pustietatea ii era o alinare, aliata a propriei dorinta. Dadu buzna in baie, scapand prosopul din mana si impiedicandu-se de el, impactul cu gresia amplificandu-i durerea de cap si cea datorita pierce-urilor
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:37 pm

In clipa cand a vrut sa-si de ajos pantalonii, fiind in bustul gol, auzise busitura din spatele sau. Isi indrepta repede privirea spre sursa zgomotului, vazandu-l pe Seth, intins pe jos. Se napusti imediat asupra lui, ajutandu-l sa se ridice, sprijinindu-l de corpul sau solid si inalt. Il privea atent, ca sa vada daca era ranit, in ochii lui citindu-se ingrijorarea.
-Esti bine, ti-ai rupt ceva, unde te doare?
Intreba fara ca macar sa respire, vocea lui fiind usor agitata, calmul ei obisnuit disparand intr-o clipa. Nu vroia sa-l stie pe pretiosul sau pusti lovit, suferind. Ar fi fost un cosmar pentru el acum daca Seth si-ar fi rupt ceva din cauza cazaturii. Continua sa-l tina lipit de bustul lui gol, lasandu-si patratelele de pe abdomen la vedere. Nu intelegea ce cauta pustiul la ora asta tarzie aici, insa apoi isi aminti unde se aflua: la dusuri. Logic ca vroia si el sa faca un dus, la fel ca si Andrew, ins atrebuia sa fie mai atent. Ii privea intru-na chipul frumos, simtind cum inima ii tresarea. isi inchise scurt ochii, revenind cu greu la calmul sau caracteristic.
-Fi mai atent cand pasesti. Iti vei sparge capul intr-o zi.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:47 pm

Isi ridica usor capul, barbia fiindu-i sprijinita de gresie pana cand Andrew intervenise, ajutandu-l sa se ridice.Stramba din buze cand ii auzi intrebarea, durerea de cap facandu-se resimtita de fiecare data.
-Tu ce crezi, istetule? Ma simt bine sau mi-am rupt toate din mine? Esti un prost Andrew!
Spuse, vocea revenindu-i similara celei de la inceput, asta pana sesiza ce ton folosise profesorul. Ridica o spranceana, dupa care il indeparta pe acesta de el si privindu-i trasaturile fizice. Isi musca subtil buza inferioara, dupa care afisa un zambet slab si lipsit de inocenta.
-Prea iubitul meu profesor isi face griji de un simplu elev? Sau asta este in urma conversatiei noastre. Acum ca stii ca am experienta, doresti sa vezi cum ma descurc? O faceam si daca imi aratai banii, nu imi trebuiau vrajeli.
Murmura, dupa care isi duse mainile in jurul gatului lui Andrew. Intr-adevar acum nu gandea limpede, fiind deranjat de faptul ca nu il acceptase asa cum era. Nu intelegea de ce puse atata accent pe acest amanunt minor, insa stia ca nu ar avea nimic de castigat daca se comporta diferit cu el. Isi duse mainile pe abdomenul acestuia si muscandu-i usor pielea de la nivelul gatului. Actionase prostesc, gandea imatur iar modul in care vorbea era un josnic, asemenea vocabularului sau de fatada. Nu dorea sa se comporte astfel,insa oricat ar incerca contrar celor gandite, corpul sau reactiona deranjat de refuzul acestuia.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 9:54 pm

Mari socat ochii cand auzi tonul folosit de pusti si cuvintele ce le rostise. Nu se asteptase deloc la asta din partea lui. Unde era pustiul de care se atasase? Cine era falsul asta din fata lui ce se dadea drept Seth al lui? Se incrunta cand nu mai putuse indura gluma asta nesarata, cuvintele pustiului chiar ranindu-l profund.
-Intr-adevar sunt prost, prost ca mi-a pasat atat de mult daca suferi sau daca te-ai lovit, prost ca m-am atasat de tine si ca am fost ingrijorat.
Spuse cu un aer rece ce iti ingheta sufletul, privindu-l dezgustat si revoltat pe pustiul. Adopta iarasi indiferenta la care fusese de-acord sa renunte, impingandu-l pe pusti de langa el. Ii intoarse spatele, luandu-si buretele si gelul de dus, intrand intr-o cabina de dus. Dase drumul la apa fierbinte sa-i curga pe pielea alba, clocotind de draci. Cum putuse sa spuna asemenea lucruri oribile cand Andrew nu se gandise nici macar o clipa sa-l vrajeasca? Cum pututse sa-l faca sa sufere in halul asta cand Andrew nu-i facuse nici un rau si nici macar nu i-l dorea catusi de putin? Cu ce gresise el sa fie tratat de parca ar umbla numai dupa corpul lui Seth cand el iubea ceea ce era, persoana, sufletul lui, nu corpul?
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 10:05 pm

Refuzul lui ii daunase modului de a gandi, fiind a doua oara cand se inselase in privinta sa. Isi lasa pleoapele sa i se uneasca, astfel incat melancolia sa isi destainuie tainele. Corpul ii era sprijinit de peretele incaperii, a carui solitudine ii impartasea gandurile. Cu toate ca putea sa isi ia apararea, sa indrepte lucrurile, lui Seth i se parea o pierdere de timp. Daduse dovada de instincte animalice, sau poate era mult prea josnic pentru a se putea compara cu o fiinta a carui suflet dainuieste nobil indiferent de actiunile sale.Mintea derula secvente ale melodiei ce il fermecase, simtind si acum atingerile blande aplicate asupra pianului. Oricat si-ar fi putut schimba mentalitatea, tot un pusti nedezvoltat psihic ramanea.Zambetul era unul fortat, emanand tristetea a carui rol avea doar a-l rani pe Seth.Cu toate ca astea nu erau intentiile lui Andrew si acesta sesiza mult prea bine, deciziile prezente deveneau treptat componente ale trecutului, trecut pe care nu-l putea modifica. Acum se extindea intr-adevar similar unei culori , neexistand vreun dubiu cu privire la asta. Vietatea disparea, devenind incolor. Pasi spre chiuveta, lasandu-si varfurile degetelor atinse de apa rece. Gresea mereu si asta era tipic lui, fapt pentru care nu-si mai facea griji. Cearcanele ii acaparau fata, pielea sa fiind alba , palida. A fost un debut neasteptat si un final demn de dispret. Nu era obisnuit sa renunte la ceea ce credea ca ii apartine, apropiindu-se de cabina in care intra Andrew, tarainadu-si cu greu picioarele pe gresie.
-Andrew.. putem vorbi? Nu am vrut sa reactionez astfel si pot sa-mi gasesc motivatie, asta daca accepti dorinta mea de ti-o impartasi
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 10:11 pm

Opri apa cand ii auzi vocea pustiului, intorcandu-se cu fata spre el. Ochii ii erau inca la fel de reci, zambetul fiind neexistent pe buzele lui atat de palide. Numai de-ar sti Seth cat de mult suferea acum Andrew... Isi lipise spatele de unul dintre peretii cabinei, alunecand pana jos, stand turceste, lasandu-si capul aplecat. Deja devenea prea mult pentru el, deja se implicase prea mult si deja suferea, el care sperase sa nu mai faca asta vreodata. Isi trecu o mana prin parul ud, dandu-l pe spate.
-Sa te aud.
Tonul folosit era unul obosit. Nu mai avea putere nici macar sa exprime indiferenta sau raceala. Nu mai vroia sa se chinuie asa ca ramasese tacut, ascultand ce avea pustiul de spus. Chiar avea nevoie de o explicatie; sa stie si el de ce a fost tratat ca si cand ar fi un client al unei prostituate, cand defapt era exact opusul, cand defapt Andrew tinea prea mult la Seth ca sa poata fi indiferent in situatia asta.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 10:30 pm

Avand permisiunea de a-si explica , de a-si motiva reactiile, acesta isi sprijini spatele de peretele din apropierea cabinei. Nici nu stia daca necesita importanta sa explice, insa nu dorea sa piarda ceea ce devenise a lui din momentul in care Andrew devenise o piedica a vietii sale linistite aparent. Isi trecu limba peste buze, mimica sa neavand vreo expresie anume. Nu emana niciun sentiment, fapt pentru care hotara sa isi dreaga vocea.
-Ti-am zis foarte clar ca te plac si n-am crezut ca te deranjeaza atat de mult ocupatia mea. Realmente, nu am vrut sa tin cont de asta, insa cu toate ca in majoritatea timpului sunt insolent, acum chiar a fost ceva deranjant, sa aud acest lucru de la tine.
Spuse fara vreo pauza, dorind sa isi mentina vie conceptia. Stia ca nu face fata presiunii, dorind din nou sa se retraga.
-Hai Andrew,uita si lasa-ma sa te tin din nou langa mine.
Murmura, dupa care isi apleca privirea, trecandu-si varfurile umede ale degetelor pe o parte a suprafetei de gresie. Atat de alba, incat dadea dovada ca nu exista imperfectiuni. Intotdeauna a fost atras de un contrast alb-negru, insa acestea erau prea drastice pentru a le adopta. Viata sa capatase deja ceea ce numea el o astfel de antiteza, cu toate ca nu copilaria sa necesita aceasta decizie.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 11:06 pm

-Sa ma deranjeze ocupatia ta? Cred ca glumesti... O gluma foarte proasta. Si eu ti-am zis ca te plac, de-astea am refuzat sa stau cu tine doar o noapte. Sti... acum mult timp am pierdut pe cineva la care am tinut enorm de mult. M-a durut infernal si mi-e teama sa mai patesc la fel, insa am patit-o. M-am atasat de tine, am refuzat sa ma folosesc de corpul tau pentru a-mi satisface dorintele din motiv ca eu tin la ceea ce esti, la persoana ta nu la corpul tau, si am ajuns sa fiu luat drept un prost. Nu e deloc placut sa auzi asemenea lucruri din partea celui pe care-l palci, sti?
Spuse cu o voce mai mult soptita, privind inainte pierdut. Era atat de confuz incat il durea. Isi inchise ochii, nestiind ce sa mai spuna. Nu-si mai gasea cuvintele. Nu vroia ca pustiul sa-si faca o impresie gresita despre el, insa se parea ca era prea tarziu, mult prea tarziu. Nici macar nu mai stia ce sa creada. Acum Seth era dragut si dulce, ca in clipa urmatoare sa-l jigneasca si sa-l faca sa sufere.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 11:18 pm

Stia ca gresise cand il judecase atat de aspru,insa nu era obisnuit sa tina la cineva. Il asculta conversatia lor marcand un nou inceput, sau sfarsit, devenind obositor pentru Seth.Eforturile sale pentru a se scuza, sesiza ca nu avuse niciun efect, Andrew constientizand cel mai probabil, ca asta se poate repeta fara vreo urma de remuscare. Ce-i drept, Seth era o fire imprevizibila si deseori indiferent cand vine vorba de sentimentele altora. Simtea valsul ce ii il frustreaza de fiecare data cand face un pas gresit. Notele lente amplificau tensiunea resimtita in atmosfera, stiind ca sansele sunt mai putin probabil in favoarea sa.Era invatat ca indiferenta combate suferinta, devenind un bun aliat al propriului sprijin. Incepu sa-si muste agitat buzele, simtind cu racoarea emanata de catre gresie isi face efectul, cazand intr-o stare profunda de somnolenta.
-Andrew, stii ca nu asta mi-a fost intentia. Sesizeze cu toate ca nu recunosti, ca nu am vrut sa iti fac vreun rau. Da-mi ocazia de a-mi arata personalitatea si nu doar ceea ce ti-am demonstrat pana acum; ca sunt insolent, indolent, nepasator so capricios.
Murmura, dupa care isi duse mainile pe gresie, si sprijinindu-se in ele pentru a se ridica.
-Vii sa dormi cu mine? Promit ca voi avea grija si voi gandi inainte sa actionez sau sa vorbesc.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 11:24 pm

Il privi pentru o clipa, cedand oboselii si dorintelor tale. Cu siguranta ca zilele lui de singuratate au luat sfarsit in clipa asa, in clipa cand el renuntase sa mai fie incapatanat si sa se lase purtat de val. In fond, petrecuse prea mult timp batandu-si joc de cei pe care-i ura si stand singur. Se ridica de jos, cu greu, stand cu fata la pusti.
-Da, am sa vin, imediat ce termin cu dusul. Ar trebui sa faci si tu unul ca sa te incalzesti, gresia e rece.
Spuse cu vocea-i groasa si calma acum, calduroasa ca inainte, revenind la normal. Nu mai era indiferent, privirea nu-i mai era rece, iar zambetul ii reaparu pe buze. Se intoarse la dusul sau, dand drumul la apa fierbinte, combinand-o cu cea rece, pana ce a ajuns la o temperatura optima. Se intoarce cu fata spre pusti, intinzandu-i mana, semn ca dorea sa faca dus impreuna cu el, sperand ca nu avea sa fie respins. Acum ca stia ca Seth nu avuse intentia de-al rani, se calmase si durerea din suflet ii disparuse complet.
Sus In jos
Clayton Seth

Clayton Seth


Mesaje : 40
Data de inscriere : 06/08/2011

Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 EmptyDum Aug 07, 2011 11:37 pm

Cand in sfarsit primise raspunsul dorit, zambetul ii revenise, insa unul la fel de sters, tipic unuia ca Seth. Dadu afirmativ din cap cand ii auzi sugestia, atingandu-i varfurile degetelor cu ale sale si pasi spre brunet. In ciuda celor spuse, celor intamplate, nimic nu putea fi relatat la o alta persoana, sentimentele devenind neclare, senzatia de confuzie predominand .
-Incantat de aceasta oferta tentanta.
Spuse, dupa care lasa picaturile de apa sa ii ude corpul, temperaturile brusc schimbate provocandu-i mici fiori ce se extindeau rapid in intreg corp. Era ciudat sa afle ca tocmai el se atasase de cineva, iar acela era profesorul sau de muzica; singura cheie asupra unei lumi mirifice, unde deseori si-a gasit refugiul.
-Andrew, vreau sa fii prietenul meu.
Spuse hotarat,constientizand ca ajunse la stadiul de a-l placea , nebazandu-se pe iubire.Din moment ce nu stia cum este aceasta,nu putea eticheta sentimentele sale rezumandu-se la ea ci la o atractie fizica.Isi duse mainile in jurul corpului brunetului, lasandu-si capul sprijinit de pieptul sau.Apa ce ii incalzea corpul era compatibila cu el, avand pentru prima oara exemplul unei dizolvari.Gasise persoana potrivita asupra caruia sa ii impartaseasca secretele, dorintele si restul celor simtite.Ii musca usor pielea de la nivelul abdomenului sau, dupa care il saruta scurt pe portiunea respectiva
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nightmare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nightmare   Nightmare - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Nightmare
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Palierele Casei :: Pivnita/Beciul-
Mergi direct la: