Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Depozitand amintiri

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyVin Dec 04, 2015 10:08 pm

Se trase puțin în spate privindu-l perplex pe Ash. Nu era tocmai un om tangibil, daca nu erau fete frumoase sau triste prin preajmă. Oftă obosit
-Caută-mă in weekend, s-ar putea să fiu liber.
Zise în cele din urmă și o strânse mai tare la piept pe băutparea de cafea rămasă fără motorină în sistem. Oftă prelung, dădu din cap înspre Lee și Peridțion în semn de salut și se făcu nevăzut pe ușă lăsându-i pe cei trei să digere situația cu moira.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyVin Dec 04, 2015 10:14 pm

Lee se uita la Ash incercand sa inteleaga reactia lui si a lu Clayton. Era nesigur daca Perdition intelesese sau pur si simplu nu ii pasa de detaliile minore ale lucrurilor ce se intampla aici. Perdition incepu sa mearga incet iar catre fereastra sparta, uitandu-se in padure, admirand copacii, linistea si intunericul din ea.
- Uh... ce... ? spuse Lee, dand din cap ca un copil care nu intelegea nimic
- Ce dumnezeu s-a intamplat? repetase, tragand inca un fum din tigara care era aproape terminata.
- Si acum ce facem cu Clayron si cu Moira? Sau, macar, il mai putem considera pe Clayron o problema?
Perdition tacu si continua sa admire privelistea, intorcandu-si uneori capul la cei doi sa vada daca sunt in siguranta, mai mult Lee decat Ash, deoarece inca nu putea sa-l "digere" pe tip.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyVin Dec 04, 2015 10:21 pm

Il priji pe Clayron plecand, fara a mai vrea sa se intoarca si fu putin suparat, se tranti pe canapea privind la micuta moira ce era cat peaci sa macine in pulbere tot locul. Isi scoase pumnalul din cravata si incepu sa-l balanseze pe degete si cu cealalta mana isi scoas si aprinse o tigara.
- Lee cand am zis ca e ca tine ma refeream la faptul ca nu poate fi ucis, se hraneste cu moarte, s-ar putea hrani si cu propria moarte si sa se invie mai puternic decat inainte, considerand cu ce se hraneste si cat de vechi e cred ca doar Perdition i-ar putea deslusi numele sau sa-l stie, inscrierile noastre, de la vatican si de la alte ascoiatii de cercetare se tot invart in jurul lui lucifer sau a ceva la nivelul sau, dar stim deja ca nu e atat de puternic incat sa detroneze pe cineva ca lucifer insa orice demon cam asta incearca sa faca...din pacate....acum legat de Clayron putem avea incredere in el, eu cel putin am, voi doi ei bine poate ar trebui sa nu mai fiti speriati de bombe....sunteti amandoi nemurici in pula mea...adica singurul mod in care poate ceva sa va omoare ar fi sa-l elimine pe Moarte sa inverseze invulnerabilitatea ta si apoi mori de la sine...nimic mai simplu....daca ar avea cineva potentialul de a face asta...acum luati loc si tu Perdition vreau sa-mi povestesti daca stii de un demon de undeva de pe vremea cuceririlor lui Alexandru Machedon si oleaca inainte, un demon care a supravietuit si reaparut in cam fiecare mare razboi si cel mai des intalnit in holocaust si razboirile mondiale? Te-as ruga sa nu ascunzi chestii ca daca-i descoperim numele putem sa-l impiedicam din ce plan o avea el, mai ales ca afacerea lui cu moartea nu e facuta de Moarte insusi...adica mai repede cred ca a fost o manevra facuta de altcineva.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyVin Dec 04, 2015 11:22 pm

Lee respira usurat si dupa ridica spranceana.
- Daca e nemuritor nu crezi ca am putea sa-l intrebam pe Moarte in legatura cu o cale ca sa il omoram?
Perdition auzise discutia si veni la el, stand in picioare intre cei doi.
~ Ash, cel pe care il vanezi tu cred ca se numeste Azazel. Sau cel putin asa-i rasuna numele acum cateva mii de ani. Imi amintesc foarte bine ca la marele razboi dintre cele doua Regate, Azazel aproape murise de mana lui Moarte, dar ceva i-au facut pe cei 4 calareti sa se retraga, lasand razboiul sa decurga in continuare. Ca urmare, niciunul dintre Regate nu a castigat.
Perdition trase ultimul fum de tigara.
~ Lee, cred ca ar trebuii sa il implicam pe El cat mai putin. Cel putin pentru moment. Nu e bine ca Death sa fie atat de deranjat sau sa-i fie numele atat de pronuntat.
Lee dadu din cap in semn ca o agreeaza, stand oarecum pe ganduri, deranjat de faptul ca exista un demon nemuritor. Daca era unul dintre cei 12 cavaleri ai iadului?
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 2:24 am

Ash nu fu surprins de ceea ce a zis Perdition insa daca era adevarat atunci nu avea sens de ce Az incepuse sa-l vaneze primul, care era scopul vanatorii.
- Ok, dar daca e Az de ce m-ar vana pe mine, si daca nu e az, si e asa de puternic...o fi un cavaler al iadului...si da are repercursiuni sa folosesti abilitati pe mine...rareori dar te-ai concentrat pe gand destul cat sa-l emiti si sa-l pot receptiona, nu ar avea ce sa fie decat una dintre cele doua si fiind astfel situatia intrebarea trebuie adresata lui Moarte cand va fi un moment prielnic...voi decideti insa as vrea sa nu ajungem la a fi prea tarziu sa-l intrebam. Moira a fost trezita de EL, daca Az poate face asa ceva atunci e el, daca lui Az ii este imposibil asa ceva atunci e un cavaler si va fi necesar sa-l intrebam pe Moarte insa inainte de asta incercam sa-l gasim pe Alistar sa-l intrebam pe el. Vreau sa va incredintez voua asta pentru ca indiferent de caz trebuie sa fac niste pregatiri si protectii mai complexe, si voi sunteti singurii cu contacte destul de iscusite pentru a gasi informatiile...va voi creea amanduro-ra o legatura cu Artis ca sa-mi puteti comunica orice e necesar sa stiu, e simpla de folosit, doar tre sa gandesti ceva negativ despre mine si voi auzi cam doua minute dupa ce vei zice tu Lee si Perdition ei bine....cred ca la tine va fi mai mult dar voi fi politicos si voi intrerupe eu conexiunea de la mine. Legat de moarte, Francesca la intalnit la margine de Styx si s-a comportat foarte prietenos cu ea, nu l-as crede reticent in a ne vorbi.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 5:57 am

Lee se uita la Perdition care, aparent nu-i prea convenea situatia.
~ Unul din lacheii tai la mine-n cap? Ha, buna gluma. Eu zic sa ramai doar la Lee.
Spuse si dupa isi aprinse alta tigara, mergand din nou la geamul spart.
- Nu suna rau. Poate ca Moarte stie ca si ea si ca si tu jucati un rol important in toata chestia aia. Nu ne-am intalnit din pura coincidenta. Aici nu exista asa ceva. Totul este legat. Poate PREA legat aici. Vom vedea ce facem cu Alistar si ce zice si el. Tu, Ash, vezi de Francesca si ce inseamna viziunea cu raul Styx.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 7:18 am

Ash fu deranjat de remearca lui Perdition din nou, ca de fiecare data dealtfel, nu avea de gand sa-i zica de conexiunea directa si permanenta pe care o avea datorita incantatiei si pe care el o facuse pe acel cadavru, din fericire gandise destul de intens chestia asta si-si lasa destul mintea concentrata pe acest gand cat ea sa-l perceapa mai mult decat clar, cand fu destul timp pentru a se asigura ca prinsese ideea ii zambi nonsalant si dezinvolt, fara nici o ingrijorare.
- Daca-ai putea m-ai plezni acum, dar stai linistita am dezactivat aspectul ala, esti femeie si ai si tu nevoie de intimitate, plus de asta Artis, cea care se hraneste din gandurile negative la adresa gazdei, ar obosi in preajma ta daca e sa fim sinceri...ingamfatul asta guraliv pe care Lee ar fi trebuit sa-l rupa-n bucatele...cam asa ai zis, nu ma supar, erai indreptatita la momentul respectiv...si in al doilea rand stiu de ce sunteti voi doi capabili insa nu va fi destul pentru a ma baga in groapa...a trebuit sa omor odata un nefelim...inebunise realmente, corpul ii rezistase insa mintea era tandari...ce mai ramasese normal din el a implorat moarte...imi era un bun prieten inainte sa inebuneasca...a fost greu sa-l omor mai ales ca am ezitat de multe ori, insa m-a facut aproape complet imun la combinatia de energie...si la capitolul....folosit doar una ar fi inutil...de aia nu prea imi e frica de voi doi...e un defect in genele mele...orice e cat peaci sa ma omoare devine ceva la care sunt rezistent...de fiecare data...ai zice ca-s blestemat sa raman doar cu suicid drept cauza a mortii...niciodata sa nu crezi blestemele unei babute amarate...si daca se adeveresc ce mai faci?
Se intoarse catre Lee dupa ce-si termina tot monologul si ranji indignat apoi se intoarse catre Perdition.
- Perdition...poti binevoi a-mi explica intratat cat iti permite rabdarea, care sunt limite cunostintelor acestui fraier al tau, cum bine-mi amintesc apelativul folosit de tine...pentru ca daca nu a priceput viziunea rogu-te a- explica tu, caci eu imi depasesc deja limitele rabdari, mai ales ca e intratat de simplu...ea deja a aproape murit o data, cei in situatia aia sunt "pe margine de Styx" de aia viziunea, iar singurul care-i vede inca pe acestia e Moartea, totodata singurul care poate face ceva legat de ei...simplu vezi?
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 8:29 am

" ~ Pff, as putea face lucruri de o mie de ori mai interesante decat sa ma obosesc sa-l plesnesc pe asta ~ "
~ Tind sa cred ca fraieru' intelesese, tocmai de aia a spus ca poate ca El stie ca ea si tu jucati un rol important si de aia nu i-a permis sa moara. 
Perdition trase un fum de tigara, oarecum ignorand comentariul lui despre nefilimul ucis. Ii se parea irelevant, deoarece acel nefilim nu era in situatia in care se afla Lee.
Lee bagase mana in geanta sa scoata o sticla de apa deoarece era insetat, in timp ce-i asculta povestile lui Ash si dialogul cu perdition, razand la replicile amandurora, comportandu-se de parca erau realmente niste copii mici.
- Trebuie sa facem cumva sa-l gasim pe Alistar.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 8:38 am

Rememora discutiile anterioare si-si reaminti ca spusese ca poate invoca pe cine vroia el cat timp avea un cerc corect si numele respectivului, mintise putin, nu-i trebuia decat un cerc fizic nu neaparat unul de incantatie, era un risc minor in toata afacerea eia pentru ca era mai greu de inversat invocatia dar deh nu o folosea decat pentru demoni de incredere sau cai care ii erau cunoscuti si prieteni.
- Ok...evident memoria mea e ceva mai buna decat a ta, imi amintesc foarte clar ca am spus ca-l pot invoca pe Alistar, foarte usor chiar...iesi din cercul de carti si-ti voi "demon"stra, asta daca nu vrei sa-mi prezinti un motiv pertinent pentru care Alistar este imun la invocari.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 8:40 am

Lee isi dadu ochii peste cap si mai bause o gura.
- Imi amintesc destul de bine ce ai spus, desi incercam sa ma gandesc la o metoda care sa mearga mereu, nu sa stau dupa curu' tau sa-ti faci incantatiile si toate chestiile de gasit demoni.
Se dadu din cercul de carti si se uita, oarecum pierdut, catre Perdition care statea la geam, ignorandu-i pe cei doi, fumandu-si tigarile. Era mirat ca Perdition nu reactiona mai urat sau nu zicea nimic. Sigur era ceva ce ea stia si Lee nu trebuia sa stie. Nu inca.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 8:47 am

Pasi spre masrginea cercului si incepu sa-l invoce un ritual de vanatoare de demoni si capturare in plasa care ii permitea sa rosteasca numele demonului la sfarsit.
- Alistar, salut, Lee aici de fata vroia o metoda de a te contacta care sa functioneze mereu, pe dealta parte as vrea sa-i las placerea de a te intreba el, sincer am un mod destul de enervant de a pune intrebari, si mai ales de a vorbi mult...deci bine ai venit si bucura-te de sedere.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 8:57 am

Alistar dadu din nas in semn ca nu-i convine ca e deranjat de un oarecare, dupa care il vazu intr-adevar pe Lee si se uita la el insistend, simtind oarecum o prezenta deranjanta, nevazand-o pe Perdition.
= Ahh, nefilimule. Deci, traiesti. Cum si de ce? Mi-e frica sa intreb dar s-ar putea sa stiu. Care e motivul pentru care voi doi m-ati deranjat?
Lee se uita mirat la el cum de inca n-o vazut-o pe Perdition.
- Alistar, avem nevoie de o informatie. Informatie legata de Azazel.
Cand Alistar auzii numele, facu ochii mari in semn de uimire si dupa ranjii.
= Ah, da, blestematul. Ce e cu el?
- Azazel este liber, printre oameni?
= Azazel... da, Azazel este liber. Nu stiu pe unde este. Vezi tu, nefilimule, eu cu el nu ne intelegem prea bine. 
- Ma gandesc ca era destul de evident...
= Desigur.
Lee se uitase la Ash, nestiind ce sa-l mai intrebe pe Alistar, din lipsa de informatie.
- Ash, daca mai e ceva, te rog frumos intreaba-l tu pe Alistar. Tu esti atlas-ul de aici, eu nici nu stiam ce dumnezeu e acea Moira cand ne-am batut cu ea. Alistar, te rog, asculta-l si pe el.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 9:18 am

Ash pasi in cerc in modul sau obisnuit si relaxat, cercul era facut de el si mai precis nu avea de ce sa gaseasca motive sa-i fie teama de Alistar, il considera prieten, intinse mana prieteneste inspre Alistar.
- Ratsuky Ashcroft Siragana, probabil ai auzit de idiotul meu tata care a facut un pact cu un demon foarte puternic despre care banuim inca, deoarece e incerta treaba, ca ar putea fi Azazel si din cauza lui  a ramas liber, ei bine eu sunt singurul supravietuitor al incalcari pactului, surprinzator, de atunci incerc sa aflu cine a facut-o, si intamplarea face ca am ajuns exorcist la vatican, apoi ca sa zicem in lipsa de exprimare mai buna, un mastru in ocultism...unul mai putin respectabil. Ce vreau sa aflu este ce soi de demon ar putea trezi o Moira, mai exact pe cea care avea ochiul cand au fost inchise ultima oara, captiva intr-un jad? ar fi un indiciu care ar putea fie sa rezolve problema fie sa o agraveze, indiferent de situatie astept doar un raspuns sincer, si nu-ti face griji, am folosit un cerc foarte simplist nu are cum sa-ti faca nici un rau, vroiam doar sa stii ca am incredere in tine, esti prietenul lui Lee deci si eu te consider prieten.
Statu cu mana intinsa cat spuse tot ce avea de zis si astepta strangerea de mana, daca avea de gand sa-i accepte increderea acordata, si raspunsul la intrebarea sa.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 9:24 am

Alistar se uitase intrigat la Ash.
= Siragana zici?, spuse Alistar, uitandu-se insistent, oarecum provocandu-l, la Ash. Am auzit numele ala. Si da, Azazel este omul pe care il cautati. Cat despre Siragana... a fost un om... bun, pacat ca era cam ingamfat, crezand ca el este buricul pamantului, si uite unde a ajuns. 
Lee se uitase la Alistar si dupa la Ash, asteptand schimburile lor de replici.
= Sufletul tatalui tau se afla pe undeva prin iad. Daca asta e tot, permiteti-mi sa ma retrag si eu in linistea mea. Sufletele torturate sunt extrem de galagioase, chiar daca nu suntem jos in furnal.
Ii prinse mana lui Ash si o stranse tare, aratandu-i ca ii accepta increderea si totodata si respectul, impunandu-si-l si el.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 05, 2015 9:42 am

Ash ii zambi fericit insa nu era pe deplin convins, el stia ca tatal sau nu facuse doar un pact, cel care a condus la crima era al doilea ca sa scape de primul, acea inselatorie l-a tras in jos. Isi elibera mana si zambi multumit catre Alistar.
- Pactul cu Azazel a fost un al doilea facut de tatal meu, ala a condus la masacru, intreaba-l care a fost primul si oricat l-ai chinui nu-ti va zice, nu a zis nimic niciodata nimanui, doar ranile de pe spate aminteau de el...dar nu-i bai, macar stiu cu cine ma confrunt acum, iti multumesc...si um...puteai pleca oricand vroiai...nu ai nevoie de permisiunea mea sa pleci inapoi de unde te-am chemat, ci doar ca sa pleci din cerc in lumea asta...in rest esti liber, credeam ca era evident. imi cer scuze ca am fost ignorant.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 12, 2015 3:55 am

Alistar ranji cand ii dadu drumul la mana tanarului Siragana.
= Desigur. Va voi lasa pe voi trei in treaba voastra si eu voi pleca.
Isi aranjase geaca la mana si iesi incet pe usa, uitandu-se cu ochii in coltul geamului, vazand-o pe Perdition, ranjind, dupa care se uitase la ceilalti doi si dadu din cap. Alistar stia ca sunt pe maini bune.
- Deci... cum e si cine e acest Azazel de care a vorbit Alistar? 
Lee isi aprinse inca o tigara si se uitase scurt catre Perditon care nu schitase nici macar un gest cat Alistar fu aici.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 12, 2015 4:54 am

Ash se uita catre Perdition catre Lee si apoi inapoi catre perdition si prinzand prima chestie din apropiere o izbi de perete pastrandu-si un chip calm si inexpresiv si neschitand altceva inafara de calm si relaxare, cel putin in aparenta, asta pana cand se auzi sunetul scrumierei de portelan facandu-se tandari de perete intr-o explozie care o reduse din scrumiera in pudra de portelan...pe langa faptul ca ura scrumierele de portelan ar fi facut asta lui Lee daca nu se controla.
- Azazel...inger cazut, corupt umanitate...pedepsit si cumva inca se manifesta, chestie de genul...e greu de crezut insa ca cineva ar fi putut frange cuvantul Domnului si sa-i rupa lanturile insa asta ramane de vazut, poate doar i-au slabit catusele si de asta se manifesta insa nu ar trebui sa poata a se manifesta........de fapt daca el a dat oamenilor crearea de arme si infrumusetarea corporala si cu asta a mai venit si placerea carnala explica de ce ar fi posibil sa se manifeste.....insa e doar o sursa aici....futaiul elevilor....da se fut ca iepuri nu nu le facem nimic....inca....ma rog, Perdition asta chiar a venit din iad....fara suparare dar pare sa stie mai putine decat mine si eu sunt doar un om cu multe carti la dispozitie.....adica nu-mi explic lacunele sale.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptySam Dec 12, 2015 6:12 pm

Lee se uita curios la reactia lui Ash si dupa isi muta privirea catre Perdition.
~ Te referi la faptul ca nu am reactionat ca Alistar fu aici? Si ce era de reactionat? Te asteptai sa-i sar la gat? Nu am reactionat deoarece eu nu am avut ce sa fac in discutia voastra. In special ca veni vorba de tatal tau. Perdition trase un fum de tigara. 
~ Ash, intelege, nu ma intereseaza persoana ta cat de putin. Eu sunt aici sa il ajut pe Lee. Stiu de acest Azazel si Alistar. Stiu multe de aceste entitati carora voi le dati nume. 
Lee stranutase iar si se uitase catre Ash.
- Uhm... lasand chestiile dintre tine si Perdition deoparte, Azazel e aici din cauza ca se fut studentii? Adica, daca mi-ai fi spus ca are ceva motive care tine de, nu stiu, o sursa de putere, o arma cu ar fi Perdition... o... ceva, in puii mei, nu ca se fut astia ca idiotii p-aci!
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyDum Dec 13, 2015 6:14 am

Ash se ridica indignat, deja se intrecuse o limita a inculturii pe care nu o mai suporta, avea inca la indemana inelul si de data asta avea de gand sa-l lesine putin pe Lee, era dincolo de rabdarea lui atata incapacitate de-a gandi. Isi puse inelul la locul sau adecvat, il activa complet si ca sa se asigure ca nu-i facea rau isi puse si bratara de conservare, era un alt mic artefact care functiona ca baterie.
- Perdition imi cer scuze pentru comportamentul meu dar iti voi invineti protejatul putin, mai ales pentru incultura sa si decizia lui de a pune intrebarile cele mai prostesti, razboiul e o sursa de putere, machiajele si restul cacaturilor de infrumusetare sunt o sursa de putere, si nu in ultimul rand futaiul, tu chiar nu intelegi ce inseamna hrana pentru un demon pursange nu?
Isi lasa furia sa-l domine si ochii i se inegrira, cand incepea sa tuseasca sange inelul automat se activa, nu era decat o decizie de moment insa de ce naiba sa nu-si riste bunastarea mai ales ca numai din proprie volitiune mai putea muri, poate in felul ala chiar ramanea fara moduri de a fi ranit.
- A si inca ceva, nu pot muri decat prin suicid, ca sa stii, nu pot fi posedat decat de ce las eu sa ma posede...si in definitiv nu am nici o opreliste reala pentru a fi impiedicat din a face ce-mi doresc, buna mostenirea de la un barbat fara suflet si o femeie fara inima, sunt metafore dar cred ca ea intelege foarte clar ce zic eu acum, in fine, distractie placuta daca faci fata destul furiei mele vreau sa zic.
Isi relaxa complet corpul si pentru prima oara de cand i se inegrira ochii clipi, in secunda urmatoare fiecare fir de lemn exploda in bucatele si ramasese doar aschii apoi se forma intr-o bila in jurul lui Lee si incepu sa se invarte sfera de spini lemnosi din jur devenind incetul cu incetul negri, era o priveliste frumoasa, o bila de taciuni in jurul unui nephelim inconstient de multe.
- AsTaRoTh
Toti spinii se oprira in loc si in jurul fiecaruia se aprindeau incetul cu incetul flacari, mici scantei cat sa poata arde dar inca nu faceau nimic, fiecare flacara orbita in jurul fiecarei aschii descriind sinusoidale intre toate aschiile acre pluteau, miscarea de rotatie reveni insa cea a flacarilor se schimba mergand in sens contrar, acum erau doua forte in jurul lui Lee, flacarile se miscau din ce in ce mai repede pana devenira violacee si mai apoi trecura in turcoaz, smarald si se oprira din transformarea cromatica ramanand verzi.
- IsCaNeRuM aSeGaNo SePtImA
De indata ce termina de vorbit toata miscare incepu sa se indrepte catre Lee, devnind o sfera din ce ikn ce mai mica.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyJoi Dec 24, 2015 10:46 am

Lee oftă și își închise ochii, lăsându-și energiile libere, transformându-l aproape complet. Își deschise palma stângă și îl privii pe Ash prin mica lui sferă care se învârtea în jurul lui.
- Dacă tot nu poți muri..
Lee urlă și penetrase sfera cu mâinile lui, despicând-o în două, privindu-l în ochii negrii, începând să rânjească. Ochii lui Lee începu să strălucească, lumina devenind din ce în ce mai albicioasă, având o ușoară trecere către un gri mai închis. Rânji și își înfipse piciorul în pământ, trăgând de sfera lui în laterale, sfâșiind-o în jurul lui, privindu-l indignat pe Ash.
- Încep să îmi placă micile tale trucuri magice. spuse Lee strângând din pumni, râzând ușor. Mâna stângă începu parcă să prindă flăcări, emanând o căldură și lumină roșiatică puternică.
- Tu... tu chiar ai probleme în a înțelege anumite lucruri, așa-i? Oi fi tu deștept și toate cele, dar nu cred că eu sunt ăla care nu se prinde de lucruri aici. În caz că nu e evident, până acum spuse Lee apăsat, eu chiar habar nu am ce vorbești tu despre acești demoni. Tot ce am făcut eu până acum a fost să-i calc pe cap și să-i ucid în ce mod mi-a venit la îndemână, nu m-am gândit că o să dau peste unu ca tine care mă roagă să nu-i omor vânatul deoarece îi face dușmanul mai puternic.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyJoi Dec 24, 2015 10:57 am

Unul dintre ochi ii reveni la normal celalalt ramanand in continuare negru, isi lua inapoi controlul corpului si puse toate aschiile la loc in podea, reactia lui Lee il plictisise enorm, era cu mult sub asteptarile lui si totodata nu avea nici un haz puterea lui, mai ales ca nu mai avea nici un efect acum.
- Daca ai fi inteles asa de bine situatia nu ai fi atins sfera, acum nu mai are efect energia ta bruta impotriva mea, si daca tot ai omorat demoni, stii bine ca fiecare se hraneste cu ceva anume, daca-l privezi de hrana e la fel cu a-l ucide doar ca asa ii poti lua puterile....mai utila afacere pentru mine, si pentru tine dealtfel....dar m-am plictisit de chestiile aste, Perdition, cand te-oi obosi sa-l mai lamuresti dati-mi de veste pana atunci va las sa va distrati.
Ash recompuse toata podeaua la loc si apoi clipi revenindu-i si celalalt ochi la normal, se protapi langa geam isi aprinse o tigara si sari peste margine mergand lent.
Sus In jos
Geralt Wolfheart

Geralt Wolfheart


Mesaje : 193
Data de inscriere : 19/11/2015
Localizare : Camear 245, birou.

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyJoi Dec 24, 2015 11:43 pm

Lee rânji și rămase la fel pentru câteva momente, în care îi spuse lui Ash:
- Forța mea brută oricum nu prea avea ce să-ți facă că din câte am auzit nu-ți prea place să mori. Amuzant. Nu ești singurul cu trucuri în mâneca.
Râse ușor și se liniștii, revenind înapoi la forma lui umană, privindu-l neclintit pe Ash.
- Acum că am terminat mica noastră joacă, mai avem ceva de discutat sau pot să mă retrag la mine în birou?
Își aprinse o țigară și se sprijinii cu spatele de cel mai apropiat perete, fumând-o încet, savurând parcă fiecare fum din ea, privind-o pe Perdition care continua să se uite spre pădure, ca și cum ar fi fost hipnotizată.
Sus In jos
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 EmptyVin Dec 25, 2015 9:52 am

Ash mergea lenes fara sa priveasca inapoi si scoase din buzunar un cadou, daca se putea numi asa, o bratara special creeata pentru corpul in care era Perdition, demonstratia de putere de mai devreme il facuse sa creada ca va fi necesara.
- Doar sa-i amintesti lu Perdition ca ala e inca un corp uman care are regenerarea mea imprumutata, deci demonstratia de putere de mai devreme a fost putin cam excesiva si acum s-au cam lichefiat niste organe, mai moderat, nu era necesara o morfoza ca sa rezolvi treaba, realmente imi pot da si eu seama de asta. Si sa poarte bratara asta, accelereaza vindecarea....si da padurea e cam plina ochi de chestii, merg sa-mi testez noua imunitate si abilitate dealtfel, cel mai simplu mod de a invata este repetarea si perfectionarea...seara buna copii, sa nu cadeti de pe cotorul cartii.
Terminand de vorbit arunca bratara inspre Lee care era mai aproape de el decat Perdition si se strecura grabit in ceata care se ridicase precum laptele ramas pe un pahar de sticle, doar ca paharul asta era pus invers si gravitatea gravitatiei nu-l influenta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Depozitand amintiri   Depozitand amintiri - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Depozitand amintiri
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Amintiri...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Exteriorul casei :: Padurea-
Mergi direct la: