Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Padurea spanzuratilor

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 1:44 am

Intinsesem mana in gol sperand sa ating pe cineva, oricine. Parea insa ca nu era nimeni acolo, decat forma bizara a unui fum si miros inmiresmat. M-am intors inapoi privind scena, ma facea sa lacrimez profund, apoi pur si simplu,o intrebare " Tu esti...fata aceea...nu-i asa?"
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 1:58 am

Nu raspunse bineinteles la intrebare ... poate pentru ca nu mai era nimeni care sa raspunda.
Incet-incet umbrele se evaporara ,iar muzica inceta.Picaturile de ceara se transformara inca o data,devenind de aceasta data stropi inghetati de apa,in vreme ce un vant rece ii ravasi parul blondei.
Singurul lucru care ramase in urma de aceasta data era parfumul dulceag din saculetul femeii ...
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:00 am

Spatiul acela vechi de dans se transforma din nou marginea padurii in care mersesem sa schitez. Stropii de ploaie ma loveau in fata cu putere, am inchis ochii, am cazut in genunchi, apoi m-am trantit de iarba. eram epuizata, ma durea foarte rau capul, si credeam ca n-am sa mai rezist. Am ramas acolo intepenita si tremurand.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:03 am

Se refugiase si de aceasta data intre frunzele unui copac din apropiere,continuand sa suspine fara incetare,ascultand in acelasi timp cum picaturile de apa loveau frunzele uscate.
Umezeala din aer accentua inca o data parfumul atat de specific prezentei ei ...
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:07 am

Stiam ca era undeva in apropiere, mirosul ei specific o dadea de gol. Dar nu ma puteam misca, preferam sa stau acolo decat sa o mai simt sau sa mai vorbesc din nou cu ea. Ma facuse sa plang si ma intristase ceea ce era mare lucru la mine.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:09 am

De ce stai in ploaie ?Vei raci daca vei continua sa stai aici ... A venit toamna si stropii sunt atat de reci ...
O briza inghetata paru a purta aceste cuvinte pana la blonda,atragandu-i atentia.
Jospehine a facut pneumonie pentru ca s-a jucat in ploaie ...
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:17 am

Avea dreptate. Nu stiu de ce, dar toata frica s-a risipit deodata. Vocea ei parea calda, ca cea a unei mame. M-am uitat inspre cer si am zambit. M-am ridicat in picioare incepand sa alerg schiopatand sub un copac unde stropii de ploaie nu ajungeau. Priveam inainte in gol tremurand de frig..."Cine e Josephine?" era intrebarea pe care i-o adresam in gand sperand sa ma auda.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:20 am

Josephine are un par lung ... si blond.Si are ochii caprui si mainile mici,cu degetele lungi si fine ... Cand s-a imbolnavit ...
Restul cuvintelor femeii se pierdura insa in spatele stropilor de ploaie.
Parfumul se imprastie in aer,disparand in scurt timp.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:24 am

Ascultam vocea ei in timp ce descria aceasta persoana care semana cu mine. Ma simteam ca un copilas in pat in timp ce mama spunea o poveste de adormire. Cum stateam acolo, sprijinita de trunchiul copacului, am inchis incet ochii. Mai aveam putin si adormeam pana cand un stranut m-a trezit. Probabil racisem, asta nu era bine...deodata parfumul ei disparu incetu cu incetul. Ma simteam singura, mai singura decat daca era si ea prin zona...
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:27 am

Disparuse din nou,luand parfumul de iasomie,verbina si rozmarin odata cu ea,departe ... atat de departe.
Prezenta ei se pierduse si de aceasta data in padure,in spatele copacilor cu trunchiuri batrane si frunze fosnitoare.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:37 am

Priveam in continuare ploaia, am linistea. Piciorul meu se umflase si se invinetise rau de tot. nu stiu de ce, dar nu simteam pic de ura in suflet. Imi venea sa strig ca o iert pentru ceea ce mi-a facut, dar m-am abtinut...Eram oboisita, da parca participasem la cine stie ce eveniment.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:41 am

OOC: Din moment ce Erzsbet si-a terminat aici treaba si te-a speriat indeajuns (si in speranta ca ai inteles putin din ce-a vrut sa transmita) , inchidem topic-ul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Padurea spanzuratilor   Padurea spanzuratilor - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Padurea spanzuratilor
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: