Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Peste alei ruginii

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyMier Sept 09, 2009 12:49 am

Simteam ca piciaorele vor ceda, vor ceda in mislocul unei prapastii mentale si eu voi cadea jos, tot mai jos, mult prea jos. Mi-am simtit corpul cedand si-am deschis ochii.
-Drace! Mi-am lipit palmele de genunchi, respiram greu. Imi priveam respiratia in aerul rece, plios si ma intrebam de ce dracu` alerg printr-o padure inghetata. De ce ma duc nu-stiu-unde, in loc sa stau si sa injur viata ascultand muica. Ma intreb de ce pasesc peste chistocurile umede ale verii, peste frunzele cazue mai exact cand puteam sa stau sa ma holbez la flori in timp ce se uscau.
"Vremea crinilor albi" mi-am simtit posteriorul in iarba si-am mai simtit zguduitura cazaturii.
Ma holbam la cer...
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyMier Sept 09, 2009 9:12 pm

Vei raci daca vei sta acolo ... Iarna e rece si umeda ...
Se auzi vocea subtire si de data aceasta melodioasa a Erzsbetei.
De ce nu mergi in casa?Acolo e cald si focul arde in şemineu ... Ai fost in bucatarie ?Acolo totul frige si aerul miroase atat de placut ... Josephine statea mereu acolo in dupa-amiezile reci si ploioase de toamna .
Alt sir de vorbe fara noima,purtate de vant si pierdute printre trunchiurile copacilor.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyMier Sept 09, 2009 9:47 pm

Mi-am strans pumnii nervozata
La dracu! M-am saturat de tine si copii tai, ma-ntelegi? M-ai distrus psihic! Inceteaza! respiram greu simtind ca o sa vars de nervi, tremuram si prezenta Erszebetei nu facea decat sa ma enrveze mai mult si mai mult, nimic nu-mi dadea pace..
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 12:06 am

Nu vazusem de mult atat de multe frunze cazute, patate de culorile toamnei. Ma mai aplecam din cand in cand, plictisita, fie sa ating suprafata uscata a vreuneia, fie sa caut castane. Brusc, am zarit-o pe Elizabeth ceva mai departe de mine. Era usor de observat, hainele sale negre fiind evidentiate de portocaliurile, marourile si restul nuantelor tomnatice capatate de natura. Undele de nervozitate pe care le emana deveneau fiori pe sira spinarii mele, blocandu-mi pasi. Era... ceva mai mult decat ea acolo. Simteam si adoram asta. Concentrandu-ma si, totodata, adunandu-mi puterile, am ridicat o mana in aer, incercand sa simt vreo urma a unui curent supranatural.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 12:40 am

Imi simteam toti muschii solictitati sau mai degraba suprasolictitati. Nu mai eram eu, nu mai stiam ce urma sa fac, vroiam doar...poate vroiam..doar..doar sa fiu lasata in pace. Vroiam sa uit senzatia de aer rece si umezeala pe corpul meu lipsit de orice dram de caldura. Cautam neincetat focare care sa ma linisteasca dar nu gaseam, nu gaseam decat fibre musculare care dureau, dureau ca orice apartine de mine.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 1:54 am

Bineinteles ca Erzsbet nu avea de gand sa se opreasca pur si simplu,mai ales ca pana acum nimic nu reusise s-o impiedice sa continue ceea ce facea deja de doua secole.
E frig ... e rece si inghetat ... nu ar trebui sa stai pe jos ...
Reincepu ea.De data aceasta glasul atat de placut de adineauri devenise subtire,capatand brusc tonalitati mult prea inalte si rigide.
Tu iti doresti sa ramai singura ... insa ... cum crezi ca ma simt eu,dupa ce am petrecut doua secole aici,ascultand in fiecare zi cum vantul loveste sticla ferestrelor si pleaca la pamant firele de iarba uscate de pe malul lacului ?Cum crezi ca ma simt acum ... cand dintr-o data voi toti mi-ati invadat casa ...
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 1:58 am

Draga mea, eu..stau singura de cand ma stiu, eu n-am avut familie si to tsingura ma vreau du-te si bantuieste pe altcineva, eu..nu te mai ascult! M-am intinse pe iarba rece bagandu-mi casstile adanc in urechii, dand la maxim melodiile, nu mai conta
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 2:02 am

Vorbele brunetei o enervara mai mult ca deobicei,asa ca reactiile Erzsbetei fura pe masura.
De ce nu vrei sa ma asculti ?!Nimeni de aici nu vrea niciodata sa ma asculte ... Cu totii ma credeti neimportanta ...
Incepura sa curga vorbele amare ale ei,rostite cu un accent puternic unguresc.
Melodia care se auzea din castile Lizei se deforma brusc,ranind mai mult auzul si,cateva clipe mai tarziu,castile se arsera.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 2:04 am

Se auzea in boxe aceeiasi melodie
Pentru ca tu nu stii decat sa ranesti, daca nu ai face rau te-as asculta, lasa-ma! E vina ta ca am ajuns in starea asta!" melodia de pian se auzea tot mai tare energia fetei o amplifica.


Ultima editare efectuata de catre Autumn Elizabeth in Joi Sept 10, 2009 3:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 2:47 am

N-am simtit nimic. Niciodata nu simteam, nu auzeam, nu vedeam nimic starniu! Acesta era unul dintre putinele lucruri care resuseau cu adevarat sa ma scoata din sarite. Dar Lizzie auzea, eram sigura de asta. Si nu parea deloc fericita. M-am apropiat de ea, vrand sa o ajut cumva. Parea de-a dreptul ingrozita.
- Concentreza-te pe ceva departe de-aici. Foarte departe... un loc care ti-e drag! I-am spus. Imi venise pe loc ideea, gandindu-ma ce as face eu. Poate asa nu o vei mai auzi! I-am mai spus si m-am asezat langa ea, inca neauzind nimic.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 2:53 am

Tu nu te baga !
Rasuna un glas taios in capul blondei.
O abandona pentru cateva clipe pe Elizabeth,indreptandu-se de aceasta data atentia catre cealalta fata din apropiere.
Cine esti ?Ce cauti aici ?
Incepu un sir d eintrebari,formulate pe jumatate in maghiara,insa cu un usor accent polonez.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 3:01 am

Sangele mi-a inghetat pentru o clipa, fiind bruscata de voce. O auzeam, in sfarsit o auzeam! Era extraordinar pentru mine, ceva la care sperasem dintodeauna. "Doar un turist agasant, foarte doritor sa te auda in sfarsit!" i-am raspuns pe un ton satisfacut. "Stiu cine esti, dar ce vrei? De ce ii faci asta tocmai ei?"
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 3:21 am

O ceata sufocanta,mirosind a parfumul atat de specific de iasomie,verbina si rozamrin o inconjura de aceasta data pe blonda din toate partile,ingreunandu-i mentinerea echilibrului.
Ce stii despre mine ?De unde ma cunosti ?
Toate intrebarile pareau a proveni chiar din picaturile fine de apa si parfum din jurul fetei,devenind pe parcurs din ce in ce mai consistente.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 3:28 am

Mi-am amintit brusc de cimitir, ma imaginam inapoi la cimitir, inapoi in fata pietrei funerare, in fata coapacilor si in cele din urma..lacrimile mele pe crini, lacrimi reale acum nu doar imaginate. Multe lacrimi..
"Rahat" am strans ce am prins in maini.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 3:33 am

Eram complet ametita. Nu mai vedeam nimic, fiind parca invaluita de ceata, iar mirosul din aer devenise atat de puternic incat nu mai puteam respira. M-am lasat pe genunchi, constienta de slabiciunea mea. "Eu te-am intrebat prima..." i-am spus pe un ton ragusit, dar plin de tupeu. M-am ridicat in picioare, starduindu-ma sa ma tin asa. "Nu vreau sa te enervez, nu de asta sunt aici. Iti raspund la intrebare, daca promiti ca imi raspunzi si tu!"
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 3:43 am

Eu nu trebuie sa raspund la intrebarile nimanui ... Elizabeth stie totul despre mine ... Nu-i asa Liz ?
Reveni si de aceasta data asupra brunetei,lovind-o cu un nou "atac" scaldat in iasomie,verbina si rozamrin.
Nu-i asa ca ma cunosti ?Tu stii totul despre mine ...
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 3:51 am

M-am uitat mirata la Lizzie. Nu mai auzeam nici o voce, dar ceata inca nu disparuse complet. Ce se intampla, defapt, aici? Tot ce stiam despre fanontoma fusese luat din bucata de hartie mototolita din spatele oglinzii sparte, adica numele si felul in care murise. Incepusem sa simt, brusc, o disperare ciudata, grea:
- Lizzie, cine e ea defapt...? Parfumul ma inunda complet, facandu-ma cad cu totul la pamant. "Mor...?" ma intrebam.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyJoi Sept 10, 2009 4:07 am

Ma scufundasem de tot in imaginea mormintelor, nu mai constientizam nimic. Priveam atenta ce se derula deja in fata mea, nimic, nimeni nu ma putea scoate de-acolo, un loc sfant mie. Am strans intre degete florile uscate imaginandu-mi ca sunt petale din crin.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 3:19 pm

De ceva vreme incepuse sa simta fantoma ca si cum ar fi ea .Acea senzatie o aduse in locul unde bruneta, blonda si fantoma erau . O privi timp de cateva clipe pe Elizabeth si isi dadu seama ca nu era nimic nou , insa blonda ...avea un aer de curiozitate si multumire totodata , de entuziasm prostesc.Lisette incepu sa se joace cu o suvita din parul rosu si ranji satanic ,ca intotdeauna.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 5:51 pm

De ce zambesti ?
O ceata laptoasa,parfumata cu mirosul de iasomie,verbina si rozamrin o inconjura brusc pe roscata,ametind-o si dezmierdandu-i in acelasi timp pielea alba si fina.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 5:55 pm

-Pentru ca ,adorata mea stafie, de data asta ai cam intins coarda.Te arati prea multora.Nu crezi?ridica o spranceana si o privi pe blonda apoi isi aprinse o tigara si incepu sa rada isteric :
-Chiar ai de gand sa le ucizi ,sa le sufoci?
Continua sa rada,din ce in ce mai tare :
-Credeam ca asta ma vei lasa pe mine sa fac.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 5:59 pm

Opreste-te !Nu ai nici un control asupra mea !
Se auzi in glas nervos,izvorand parca din adancul aburilor imbatatori de parfum.
Cine crezi ca esti ?!Ce incerci sa-mi faci ?!
Mirosul de parfum deveni din ce in ce mai greu si ametitor,dezorientand-o pe roscata.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 6:04 pm

-Sa posed pe cea care ar fi in stare sa ne posede in fiecare clipa ! striga ea cu o privire de nebuna si se arunca inspre aburi ca si cum ar vrea sa o prinda ori sa o imbranceasca pe Erzsebet.Ranji cand observa ca nu s-a dezechilibrat .
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 6:08 pm

Aburul cel albicios disparu brusc,lasand in urma numai mirosul cel dulceag si ametitor,parfumat cu iasomie,verbina si rozmarin.Incercase cumva sa se retraga din fata roscatei,stiind totusi ca aceasta nu o putea afecta in nici un fel.
Nu ai nici o sansa sa lupti impotriva mea ... Nu ma poti vedea ... si,fara parfumul meu ... nu ma poti nici simti ...
Veni imediat si raspunsul Erzsbetei,formulat de aceasta data pe un ton nervos.


Ultima editare efectuata de catre Erzsébet Rosebarthory in Vin Sept 11, 2009 6:30 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii EmptyVin Sept 11, 2009 6:16 pm

-Nu este o posedare fizica.raspunse aceasta pe un ton arogant apoi o privi cu ochii mari pe Elizabeth
Isi mentinu ranjetul si se lipi de un copac.Isi puse mainile pe solduri si se gandi cum sa ii explice fantomei ce dorea de la ea:
-Nu este o posedare fizica.Nu ! Voi face cu tine ce faci tu cu ea.zise aratand spre bruneta apoi adauga : dar nu o pot face prin mijloacele tale .Vei vedea cum .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Peste alei ruginii Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii Empty

Sus In jos
 
Peste alei ruginii
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: