Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Povestea originala

In jos 
AutorMesaj
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:25 am

Cum povestea provine din rpg am pus povestea originala aici!

Eram pe jos, aproape, chiar prea paroape, de varfurile pantofilor profesorului privindu-l. Eram curioasa ce avea sa ne spuna, poate...poate avea sa ne explice de ce se inrosea, lacul, la caderea noptii si pana in zorii ramane sangeriu. Am inghitit in sec, simteam fiori pe sira spinarii si erau nu mai cateva zile decand ajunsesem in acea excursie ciudata.


Ultima editare efectuata de catre Autumn Elizabeth in Mier Sept 30, 2009 12:42 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:29 am

-Acum fiti atenti va rog.E important si din asta veti primi si un test.Cu mult timp in urma,cand aceasta casa abia a fost cladita,a existat o familie normala la prima vedere.Insa,ca oricare dintre noi,acea familie avea un secret.Si anume ceva ce tinea de de persoana care era atat mama cat si sotie in acea familie.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:37 am

"Care era medium si-a murit pe cauze misterioase" am completat cu voce tare desii crezusem ca am completat doar in mintea mea. Intr-un mod ciudat, asta imi venise in minte si totusi..de ce in acel moment?
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:40 am

-Complet gresit! Acea femeie era invinuita de cea mai grava forma de vrajitorie:cea neagra ce impunea sacrifcii.Si ce anume sacrifica ea erau oameni ca si voi.Le fura inima iar apoi ii arunca in acest lac.Dupa ce si-a omorat si propia familie,si-a vandut sufletul Satanei pentru nemurire.Insa nu-i bine sa faci astfel de pacturi deoarece ele se tin numai dupa moarte.Satana a mutilat-o,aruncand-o apoi in lac unde avea,ca in fiecare seara cu luna plina,sa invie impreuna cu cei omorati de ea.Lacul se face rosu avertizand ca peste exact 3 zile ea va prinde viata.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:43 am

Am simtit brusc cum totul fuge de sub mine.
-Cine a proclamat ca era vrajitoare? Aa si cat de veche e aceasta casa?
"Minciuni, sunt minciuni" ceva in tample se zbatea nervotic, ceva ce vroia sa iasa si sa comenteze si totusi..totusi printr-o minune reuseam sa ma abtin.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:45 am

-Proclamatia a fost facuta insusi de catre mevina case,care,povestea in nenumarate randuri ce facea mama ei si ce vroia sa o invete si pe ea.Iar casa are mai bine de 200 de ani
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:48 am

-Asta insemnand secolul nouasprezece, am inganat ganditoare. Pe atunci inchizitia se terminase si totusi...de ce ar face propiul copil asa ceva?
"E o minciuna"
-Si totusi...fiind copil ar fi ramas cu o trauma, cert este ca nu ar fi putut vorbi foarte clar si concis ci mai mult facand speculatii sau..in orice caz nu clar. Ar fi fost sub soc daca ar asista la asa ceva.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:51 am

-AI pe jumatate dreptate.Insa omiti un lucru:varsta mezinei.Fiind cea mai mica avea 17 ani pe cand cea mare 23.O fata la 17 ani vede lucrurile altfel.mama ei nu a invatat-o chiar totul
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:54 am

" Minte, minte..toti mint" cuvinte ce razbateau spasmatic in mine, ma tulburau simtind o usoara nervozitate. M-am ridicat strangandu-mi pumnul. Degetele intrara adanc provocand o rana mare, am deschis palma
-poftim? Eram mirata, cum putusem sa fac asa ceva?
-Nu, daca mama ei ...i-ar fi aratat si un ritual..chair si un om matur ar fi fost tulburat dar o copila de saptesprezece ani?
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 4:57 am

-Din nefericire nu a mai apucat sa vada ritualul...a facut parte din el punandu-i capat zilelor impreuna cu ceilalti mebrii ai familiei.Insa este doar o poveste...cine stie care este adevarul
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 5:02 am

Un ras isteric, nefamiliar mie sau vocii mele, imi scapase din gat.
-Daca nu a vazut vreun ritual cum a depus marturie? Cum poate toata lumea sa minta? Am simtit o ametealea si parca picioarele incepura sa ma lase, priveam galbena profesorul, usor speriata si sarcastica
-Eu..m-am tras un pas in spate dezechilibrandu-ma usor.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 5:04 am

-Nu doar sacrificiile faceau parte din ceea ce ea facea.Ele erau pe ultimul loc.Fata a vazut multe alte lucruri considerate vrajitorie pe atunci si,fiindu-i frica ca si ea va ajunge asa,a spus tot ce vazuse
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 5:10 am

-Min..incercam sa ma abtin, cuvintele ieseau fara voia mea, mergeam in spate simtind cum corpul avea sa cada la urmatorul pas, dar dupa urmatorul pas, urma altul si altul si simteam o grata tot mai mare.
Plansete. Eu plangeam, in mintea mea erau plansete si rasete de copii.
-Atunci ce unde se stiu toate astea daca a sfarsiit moarta inainte sa spuna de sacrificii?
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 5:13 am

-A spus toate astea cu o zi inainte sa moara.Elizabeth,te rog sa-ti patrezi calmul.Este doar o poveste.Nimic nu este bazat pe dovezi pentru a o crede adevarata.Vino-ti in fire
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala EmptySam Sept 05, 2009 5:20 am

Mainile-mi atinsesera pamantul si..incremenisem. Imagini nereale, nu din viata mea se derulau ca un film.
"Scari si piciaore ce alerga pe scari, chiote de fericire, dar o fericire parca acoperita de mastii. Pasi ce tipa si continua sa alerge catre o usa, usa se deschide" imi simteam respiratia tot mai accelerate, priveam inainte cred.Imi simteam gatul incordat probabil era usor ridicat catre cer si tremuram.
"usa se deschide, snage pe pereti, tipete, zvacniri in tample, ochi obsedati"
-Nu! se trezi tremurand cu mana lipita de sol. Cumva inca se derula ceva in mintea ei.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Povestea originala Empty
MesajSubiect: Re: Povestea originala   Povestea originala Empty

Sus In jos
 
Povestea originala
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: