Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Lemn cu iz de acuarea.

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 5:10 am

Dupa-amiaza acelei zile de toamna nu era atat de friguroasa pe cat se asteptau toti, dar dadea semne de ploaie. In clasa de arta domnea o liniste de mormant, singurul zgomot care se mai auzea din cand in cand era bataia agitata a creionului pe marginea din lemn a bancii. 
"Ce ii ia atat?" 
Erin isi privi ceasul din argint de la mana stanga si ofta zgomotos. Isi dadu ochelarii jos de la ochi, pe care-i folosea doar la citit, apoi isi trecu degetele lungi si subriti, cu unghii migdalate si lacuite cu oja neagra, prin par, aranjandu-l cat de cat. In lumina aceea arata precum un ocean format din miere. Era emotionata, inima ii batea mai ceva ca un tambur, iar ochii ii sclipeau de nerabdare. Isi astepta proful de filozofie pentru ca lipsise la majoritatea dintre cursurile lui si avea nevoie sa recupereze.  
"Sunt nebuna, e clar! Nu a intarziat decat doua minute. Eu sunt cea care a venit cu vre-o zece mai devreme!" se certa in sinea ei, muscandu-si buza inferioara si incepand sa deseneze o caricatura a unui actor pe coltul foilor de curs. Se simtea ca o adolescenta prostuta ce iese la prima ei intalnire. 
"Dar asta nu este o intalnire, proasto! Ok, este un tip interesant, dar e proful tau, iar privirile acelea aruncate pe furis nu inseamna nimic! O sti prea bine!"
Un tunet se auzi din departare dupa ce lumina slaba a unui fulger desena cerul cenusiu. Ochii ei in acel moment aveau aceiasi nuanta de gri. Cateva picaturi lovira geamurile, spargandu-se in altele si mai mici si imprastiindu-se pe suprafata lui. Erin isi sufleca manecile puloverului visiniu si isi sprijini barbia in palma, privind natura din spatele sticlei si ascultand sunetele ei indepartate. Iubea ploaia.
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 5:32 am

Lumina dupamiezii de toamna se reversa prin geamurile mari, in stil gotic, arcuit-ascutit la capete. Rama, orginala din lemn de mahon stralucea rosiatic. Lumina alba, filtrata prin nori ajungea pe alocuri pe hol filtrata intr-o mare de culori datorita viitralilor de secol XVI, inca nu se stie cum, intregi. Intr-un mod greu de explicat conacul ramasese destul de intreg dupa 50 de ani de pustiire totala.
  Sunet si absenta sunetului il adusesera la viata pe Clay. Tonomatul termina fiertura, sau asa cum prefera el sa numeasca "pisoarca dulce" de facut. Barbatul se apleca, putin cam mult din cauza inaltimii, si deschise plexi-ul ce proteja cana de carton aburinda.
"Dumnezeule cat sta rahatu' asta de pe vremea lu pazvante sa faca o nenorocita de apa colorata. Zici ca transporta boabele direct de la mamitica lor"
  Barbatul lua paharul de cafea si se redresa, astfel incat sa stea perfect drept. De cativa ani simtea ca il paste un nenorocit de reumatism asa ca incerca sa-si mentina cumva postura astfel incat sa nu isi deformeze oasele. Se opri in loc si privii prin vitraliu. Lumina portocliu-spalacit ii oferea cumva o senzatie de calm. Il apucau nevrozele cand se gandea ca trebuie sa mai predea inca o data si inca o data aceeasi lectie idioata. Inahala aburii de cafea, insa nu bau. Se trezi din amorteala oboselii cand auzii orologiul din curte batand ora fixa.
"Timp cacacios, mereu esti inaintea mea, nu?"
Se grabii pe hol isi marii pasi asa incat sa mearga mai rapid. Tocurile pantofiilor masculini tacanira aproape coleric pe dalele gri ale holului.
 Ajuns in fata clasei de "meditatii" la care. in general, venea omu negru asa ca isi petrea timpul in prezenta unei carti bune, a catorva tigari si o cafea sa zicem decenta si scumpa, se oprii pentru a isi aranja cu mana stanga cravata si vestonul. Era putin ravasit dupa leapsa cu timpul. Deschise, aproape, timid dar vulcanic usa. Aceasta scartaii cateva secunde ca apoi sa se deschida rapid, cu zgomot.
-Buna, buna. Deci, cati suntem azi?
Se indrepta putin stangaci si ametit catre catedra. Ura alergatura, meditatiile si predatul, insa era un joc amuzant. Puteai vedea tipologii noi de oameni nascandu-se din neant.
Isi puse cafeaua pe catedra si se intoarse spre clasa
"Oh, surpriza, blonda care duhneste a feromoni de la cinci km"
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 6:02 am

Erin Isi ridica ochii spre catedra.  Recunoscu atat vocea ce-i facea sufletul sa vibreze cat si mirosul de cafea de la tonomat pe care si-o cumpara in fiecare dimineata si o ajuta sa treaca vesela peste zilele plictisitoare. Tusi pentru a-si drege glasul caci simti ca i se puse un nod in gat. Zambi, clipind de cateva ori din genele dese si lungi. Pe obraji isi pusera stapanire pete rozalii, iar puloverul de pe ea parea ca incepuse sa o incalzeasca si mai tare ca in restul zilei. 
"Esti o proasta! Proasta, proasta, proasta!"
-Buna ziua! spuse ea cu buzele mari si moi arcuite in cel mai senzual zambet pe care putea sa-l afiseze. Se ridica in picioare, sprijinindu-se cu palmele de suprafata bancii. Parul ii flutura usor din cauza miscarii bruste. Scaunul scartaii pe podea cand il impinse in spate cu piciorul pentru a-si face loc. Isi lasa capul intr-o parte si isi tugui buzele, isi miji ochii si-si duse un deget sub barbie, semn ca gandeste, apoi lumina iar incaperea cu un zambet dulceg.
"Arati ca o proasta! Ca o femeie a carei culoare de par, minunatul si superbul blond, i-a ajuns prin radacina fix in creier! Dupa ce ca esti paralela cu filozofia mai si ranjesti fasolea la el incercand sa pari interesanta, atragatoare! Esti patetica! Acum ma cert si singura?! E clar, sunt nebuna."
-Sunt doar eu, din pacate... Sunt singura care a lipsit de la minunatele dumneavoastra ore de filozofie. Imi pare rau.
Ii vorbi cu calm si isi stapanii impulsurile de a actiona ca o papusa Barbie, aratand si purtandu-se prosteste. Doar ca in preajma lui, pur si simplu, mintea i-o lua razna. Isi trecu grabita limba peste buzele crapate, umezindu-le, apoi se reaseza pe scaun. Foile pe care incepu sa le imprastie pe banca scoteau un sunet ce o zgaria pe creier. O suvita de par ii tot aluneca pe fata. Si-o dadu din nou dupa ureche si isi puse ochelarii la ochi. Incerca sa-si faca de lucru cu o carte pe care nu o rasfoise niciodata.
"Ah, ce caut aici, oare? Mai bine stateam in camera mea si dormeam, pictam, fumam... Orice alt ceva decat sa ma lupt cu acest sentiment de dorinta ciudata."
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 6:16 am

Clayron o privii, usor amuzat. Se chinuia, adeseori, in preajma studentelor sa isi mentina o pozitie si o atitudine profesionista insa in unele cazuri nu isi putea controla reactiile musculare, reactiile inconstiente. Colturile buzelor se arcuira pe partea stanga intr-un zambet cel putin cinic. Buzele mari, pline facura un semi-plescait aproape mut. Se intoarse pe calcaie si privii catedra. Cu mana stanga lua pisoarca de americano cu mana dreapta prinse, rapid, nerabdator parca, markerul pentru tabla. Se protapii in fata tablei. Se uita usor peste umar. Din cauza staturii de 1,98 uneori acoperea putin mai mult din tabla decat si-ar fi dori si incapacita puterea eleviilor de a privii ce redacteaza el. 
  Apuca sa scrie "Decartes" cu caligrafia lui antica, de sec XIX, timp in care caligrafia era tot atat de importanta precum coeficientul de iq in prezent. Scrisul lui drept, cu inflorituri rubensiene la bucle se infatisa cu linii tari, falnice, pe tabla. Insa inainte sa apuce sa scrie tot titlul se opri. Se intoarse spre blonda feromonata al carui nume se chinuia sa il retina, lipsa de interes si adesea la ore se folosea poate putin de memoria lui neumana pentru a accesa informatia. O contempla cu ochii lui taciunosi si stralucitori cateva secunde. Soarbe din paharul de cafea si-apoi il pune pe catedra cu o scarba demna de cativa scuipati. Se apropie de banca ei, cu pasi marunti in timp ce isi sufleca manecile camasilor. Se apleca peste banca ei, cat mai aproape de fata Erinei. Cravata lui iesise din veston si se harsaii usor de cativa cm din pielea pometului ei.
-Tu ce mai exact stii din materia asta? Nu, pe bune, nu are rost sa iti prezint tema de zi daca tu nu intelegi nici ce e filosofia!
  Buzele carnoase se aciuira iar intr-un zambet larg, semirombic cu iz de cafea.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 6:45 am

Erin isi ridica ochii mari si rotunzi catre ai lui. Il privea din spatele lentilelor subtiri ale ochelarilor de citit. Un nod mare cat un bolovad ca aceia pe care mafiotii ii legau de gatul victimelor pentru a-i ineca in cele mai adanci lacuri i se puse in gat. Statea atat de aproape de fata ei. Putea sa-i simta rasuflarea pe chip. Inghiti cu greu apoi isi trecu agitata limba peste buze. Si le musca  haotic. Mainile i se stransera in pumn, cazand grele in poala. Picioarele ii tremurau. la fel si degetele. 
"Sa te ia naiba! Si pe tine, dar si pe mine! Ce spun? Pe mine m-a luat deja! Stateai bine acolo, langa catedra, unde nu puteam sa-ti simt parfumul. "
-Nimic... spuse ea slab, nevenindu-i sa creada ca vocea aceea sugrumata era a ei. Suna ca o nota inalta a unui pian dezacordat. Tusi usor si scutura din cap, inchizand ochii. Parul se misca lenes in stanga si in dreapta, la fel cu facuse si capul ei ametit. O dureau tamplele, ochii o usturau si gatul i se uscase teribil. Isi facu curaj si se uita din nou la el. Era superb, dar cine era ea sa-l admire? 
"O proasta, asta esti, Erin."
-Stiu, imi pare rau ca sunt atat de sincera si directa incat par o nesimtita, ceea ce banuiesc ca si sunt, dar pur si simplu nu stiu nimic. Daca stiam nu ma mai aflam aici, acum.
"Si ce bine ar fi fost sa stiu. Am nevoie de o tigare si o sticla de alcool. Cel mai tare din lume daca se poate. Unul care sa ma omoare."
Apuca marginea unei foi si o trase de sub cartea groasa. Lua creionul intre degetele tremurande, dar il scapa pe podea. Se scuza apoi se apleca dupa el, intinzandu-se pentru a-l recupera. Puloverul i se ridica, dezgolindu-i spatele. Cand se ridica se lovi cu capul de marginea bancii. Gemu usor de durere si isi freca zona cu palma, strambandu-se intr-un mod caraghios. 
"Asa, fa-te de ras pana la capat, scumpa si draga mea Erin."
Vocea din capul ei nu inceta sa o certe si sa-i atraga atentia asupra tuturor greselilor pe care le facea. Ofta usor  si privi spre ferestre. Ploaia devenise din ce in ce mai puternica. Tunetele pareau insa destul de departe.
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 7:11 am

Zambii talamb. Isi simtii ochelarii alunecand usor pe liniatura nasului proeminent. Senzatia plasticului alunecand pe piele il gadila asa ca pufni intr-un fel de semi-ras. Se lasa mai tare pe banca, apropiindu-si pieptul umflat dar fit de lemnul bancii si se sprijinii in coate. Mana subtire, mai mult piele lipita de oase late, masive, se arcui de parca ar fi intors incheietura pentru a isi dezmortii mana inainte de a incepe sa cante o melodie la pian. Cu degetul mijlociu, lung subtire si foarte alb, impinse lent ochelarii de pe centrul ramei pana ii se lipiii de arcade. O privii cateva secunde, apoi isi impreuna mainile de dinaintea ei. Degetele subtiri si lungi se impreunara ca intr-o impletitura fina de cos de bambus iar palmele late, moi si calde se ciocnira cu un sunet asemanator a doua trupuri lipite, asudate ce se apasa unul intraltul in miscarea de du-te-vino.
-Bun, ia te rog cartea de filosofie si citeste-mi primele zece paginii, apoi vreau sa imi spui ce ai inteles tu. Vreau sa cunosc bine, fooaarte bine, arcui "o"-urile si "a-urile" foarte atent, lent pe vocea lui baritonala si vibranta intr-un mod aproape tacticos, materialul cu care lucrez, altminteri e de prisos sa iti explic la nivelul la care e...restul lumii.
 Se indrepta de spate, muschii fit antrenati prin dans se incordara, facand camasa sa para minuscula pe langa muschii lui si cele 80 de kg pe care le purta pe oase. Se indeparta de banca ei si se duse inapoi la catedra. Isi sprijinii fundul bombat si musculos de marginea catedrei. Apuca iar cu mana  stanga markerul si incepu sa tina un ritm de tobe, apropiat de "november rain", cu markerul lovind in lemnul de mahon al catedrei. In mana dreapta apuca iar cafeaua. Se intoarse cu fata spre geam si contempla ploaia.
-Eu am sa ma pun, probabil, pe treisferturi pe geam pentru a fuma, daca vrei ma poti acompania, dar doar dupa primele cinci pagini citite si explicate in cuvintele tale. Vreau sa imi spui pe scurt ce e filosofia, de ce e nevoie de ea si cu se ocupa.
 Isi trecu limba peste buze si se relaxa, musculatura fetei lui cunostea doua pozitii foarte concentrat si zambetul cinic.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 7:46 am

Erin incuviinta din cap, privindu-l hipnotizata. Isi simtea ploapele grele, mainile ca din plumb si inima parca o luase la goana in pieptul ei. Deschise cartea, obiectul in oglinda al cosmarurilor ei, apoi incepu sa citeasca cu atentie. Dorea sa fumeze acea tigare, dar nu avea de gand sa se opreasca pana nu intelegea nenorocitele alea de pagini si nu era in stare sa-i reproduca ceea ce intelesese. Isi sprijini coatele pe banca si-si prinse capul in maini, masandu-si tamplele usor. Incerca sa se concentreze pe acele randuri idioate si sa nu se mai gandeasca la mirosul profului ei si la vocea lui care parea ca-i sparge barierele luciditatii.  Le reciti de cateva ori, cuvant cu cuvant, rasfoind ca o nebuna paginile si oftand necajita. Inchise de-odata cartea cu zgomot si se duse curajoasa lange el, zambind larg si scotandu-si o tigare din pachet, pe care o tinu intre degete fara sa o aprinda.
-Filozofia este o metoda de gandire alcatuita din idei si notiuni ce tinde sa inteleaga sensul  existentei.  Este una din manifestarile spirutului uman, studiul ce incearca sa inteleaga cele mai universale sau generale aspecte ale existentei, ale frumusetii... Aaa... Si ale bunatatii, cred?
Erin isi dadu o suvita dupa ureche si inchise ochii. Incerca sa se concentreze, dar faptul ca venise langa el nu o ajuta.
"Hai, Erin, inveti in cateva minute pagini intregi de istoria artelor. De ce asta e atat de greu pentru tine?"
Isi freca tamplele cu degetele de la mana stanga apoi deschise ochii.
-Am uitat tot ce am citit...
Se rusina teribil si se intoarse la banca ei, deschizand cartea, din nou, reincepand sa citeasca. Ar fi vrut sa intre in pamant de rusine. Nu era proasta, dar aceasta materie pur si simplu ii bloca creierul din a mai gandi. Si mai era de vina si el! Dar nu avea cum sa dea vina pe aspectul lui, doar pentru ca era ea incapabila sa inteleaga filozofia. Isi ridica disperata ochii din carte si il privi. Isi musca buzele necontrolat. Se facuse de ras, si inca cum! Probabil avea sa rada de ea, sa se amuze teribil si sa o ironizeze, iar ea nu putea face decat sa-l admire. 
"In fond, e adevarat... Sunt batuta in cap, se pare."
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 7:53 am

Lasa obiectele de interes pe catedra dar nu inainte de a trece, sau mai degraba de a isi tara, degetele pe lungimea si grosimea intreaga a markerului. Il lasa zgomotos jos. Isi rasfira degetele pe marginea catedrei si isi impinse palmele mai tare pe catedra. Se impinse rapid in el, facand o mica demonstratie de forta musculara a picioarelor si de echilibru. Isi baga mana intr-un buzunar si ramase drept, privind-o, vizibil nesatisfacut. Ofta, suiera aerul printre buzele lui groase.
-Erin, vino aici! vocea lui fu cumva semi-paterna genul acela de grija calda dar rigida. Un fel de tatic dezamagit de performantele fiicei la scoala. 
Se intoarse usor si se indrepta spre geam. O data deschis la maxim geamul se simtii o boare rece intrand in sala duhnind a statut. Se sprijinii cu umarul lat, de muchia geamului(ceea ce ii facea camasa din satin negru sa se plieze cu totul pe musculatura lui) si tampla. Scoase o tigara maronie, un blackstone vanilla si il puse, doar atigand, mijlocul buzelor. Plimba putin filtrul pe buze si se opri. Icnii intr-un pufnet ironic si puse tigara in gura. Se juca putin cu zippoul intre degete si apoi o aprinse.
-Hai sa incercam metoda relaxata.


Ultima editare efectuata de catre Clayron Santahat in Lun Noi 09, 2015 9:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:12 am

Cuprinsa brusc de nesiguranta, Erin ezita un moment inainte de a se ridica si a merge langa fereastra. Incerca sa pastreze, totusi, distanta fata de el. Isi dadu ochelarii jos si-i lasa pe pervazul ferestrei. Trase aer in piept apoi il rasufla lent. Isi aprinse tigara mult dorita si trase din ea cu lacomie, cu o pofta teribila. Incepu sa dea agitata din picior si isi incrucisa mainile in jurul sanilor. Sufla fumul afara din plamani si isi duse grabita tigara printre buze, din nou. Se simtea mica si pricajita si nu indraznea sa-l priveasca. Se uita pe fereastra in timp ce fuma linistita. Nu scoase nici un sunet. Era speriata, dar nici ea nu stia de ce.
-Probabil am sa pic examenele si am sa incerc anul viitor, asta e, zise ea privindu-l atunci in ochi. Incerca sa priveasca dincolo de ei, de chipul lui fermecator si dur. Ar fi vrut sa-i citeasca mintile, dar nu putea. Ii zambi cu caldura si se sprijini cu spatele de pervaz, privind tavanul inalt. Observa o panza de paianjan undeva intr-un colt, dar nu era sigura.  Ii placea racoarea ce venea de afara. Isi freca mainile pentru a si le incalzi. Si totusi intrebarea nu ii dadea pace... Oare ce gandea despre ea?
"Probabil crede ca esti la fel de idioata in tot ceea ce faci, mai ales ca il privesti cu mutra aia de  femeie lesinata dupa... Dupa tot ce tine de el..."
-Imi pare rau ca va rapesc timpul.
Il privi cu drag. Zambetul ei transmitea doar caldura.
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:26 am

Trase tare din tigara, facand-o aproape racheta. Fumator cu experienta cu saliva densa si gat uscat, un usor murmur ragusit ii scapa printre buze. Filtrul se umezii, putin, lucru observabil in momentul cand scoase tigara dintre buze. Expira dioxidul de carbon fierbinte si alburiu ce purta un miros puternic de vanilie. Boarea purta mirosul cald si vanilat prin camera. Se uita piezis pe geam de parca incerca sa isi relaxeze ochii dupa o zi in care ii tinuse focusat intr-un punct fix, luminat cu neoane. 
Simtii boarea rece de aer de aer aducand fiori reci peste pielea lui. Pielea i se excita de la frig si incepu sa se reliefeze in asa numia piele de gaina, infiorata fie de atingere fie de frig. Se incorda usor pentru a alunga frigul si apoi se balansa de pe un picior pe altul. Se semiridca, sprijinindu-si o fesa de pervazul catalogat undeva intre incredibil de ingust si infim de lat si isi indoi celalat picior, aproape punandu-si talpa pe genunchiul piciorului pe care il folosea ca si punct de sprijin. Mai trase un fum, mai lua o gura de cafea. Cativa stropi ii se picurara de pe buze pe cravata.
-Chiar daca nu iti pare, filosofia e destul de logica. E o idee, argumentata pana la validarea sa. Fi atenta: filosofie, desi acum se pronunta cu z, ea initial era cu s, am sa-ti explic putin etimologia cuvantului. E o stiinta empirica. Phil inseamna dragoste si, Sophia inseamna intelepciune, mai exact ar insemna dragoste de intelepciune, e din greaca. Sophia e de altfel si zeita intelepciunii. Filosofia studiaza idei, concepte care isi pun problemele existentei. Este o manifestare a "sufletului". Erin, zimi, iti amintesti cand erai mica si puneai intrebarea "de ce?" cu o viteza egal proportionala cu cea in care iti curgea nasul? Cand intrebai atat de mult de ce incat parintii tai ajungeau sa te fraiereasca pentru a iti inchide gura?
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:39 am

Il privea uimita. nu era sigura ca intelesese mai nimic din ceea ce ii spunea, dar aproba din cap mecanic. Ii privi buzele. Ar fi vrut sa intinda mana si sa le atinga cu degetele ei curioase, sa le mangaie, apoi sa inlocuiasca degetele cu gura ei si sa le guste. Sigur aveau gust de vanilie si cafea. Se infiora de-odata. Isi dadu seama ca facuse un pas hotarat spre el, asa ca se intoarse rusinata cu spatele, prefacandu-se ca-si trage de fermoareul ghetelor din piele. Acestea insa nu aveau fermoar. Era patetica, dar curioasa sa il descopere, sa il guste. Isi stinse tigara si se intoarse iar cu fata la el, indepartandu-se cat de mult putea incat sa nu para ca se teme de dorinta de a-l imbratisa macar. Ofta. 
-Da, imi amintesc, raspunse intr-un final privindu-l printre genele dese. In lumina aceea ochii ei capatara o nuanta verzuie. Isi scarpina usor varful nasului cu unghia, apoi ii zambi stins. Trebuia sa nu se mai gandeasca la gura lui in felul acela. Puloverul visiniu ii venea bine peste sanii incordati de frig. Simtea cum blugii o strang, cum  lantisorul din argint o sufoca. 
"Ori te calmezi acum ori te scuzi si pleci! Nu te face de ras in fata lui, Erin! Nu mai mult decat ai facat-o deja. Hai, spune-i ca ai o intalnire, prefa-te ca ai dureri de burta, habar nu am! Minte-l si iesi odata din capcana asta, Erin!"
Dar nu o facu. Ramase acolo sa il asculte.
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:49 am

-Bun, deci e normal sa ai curiozitati. Cum ar fi, de unde ai lantisorul, ar fi o intrebare pertinenta, lua medalionul pe degete, apoi lantul insine si il invartii usor pe buricele degetelor. Tragand putin de el astfel incat sa o forteze sa se apropie de el. Ii lasa lantisorul din mana si se ridica.
-E numai uman sa pui intrebari despre orice misca, atinge, respira sau e dar acolo fara vreun Scop. Eu ma intreb, spre exemplu, e o intrebare pertinenta, cum ar fi sa imbratisez un strain. Suntem fiinte curioase prin natura. Asa ca oamenii au creat aceasta stiinta ciudata ce nu foloseste aparatura pentru a isi gasii raspunsuri la intrebari retorice, de exemplu "exist cu adevarat?" Asta e tema lui Decartes. Dar nu ma apuc sa iti argumentez cum si de ce. Erin, ce e filosofia? Ce studiaza ea? Daca nu concepte si idei. Sufletul uman si tot ce tine de existenta umana?
Ii atinse, doar cu degetele si putin din palma mare si lata, partea de abdomen unde ii erau coastele. Trasa linia corpului ei in timp ce mergea in jurul ei, incercand sa ajunga in spatele ei.
-Ca dovada, ma intreb ce simtii cand imi simti mana prin straturile de haine, mi se pare normal sa ma intreb, cum mi se pare normal sa ma intreb si de ce te infiori asa tare. Tu ce te intrebi acum, Erin?
Se protapii in spatele ei, cu mana inca undeva intre sold si coaste. Ii asculta respiratia, pulsul. Astepta cateva secunde, isi dorea ca ea sa fie putin mai calma. Se oprii la cativa centimetrii distanta de trupul ei. Duse mana stanga, cu tigara la gura, mai trase un fum. Fumul de mijloc, fumul ce il ustura si ardea. Zambii in sinea lui. Imediat ce expira o trase puternic de solduri si o lipii cu fundul de pubisul lui si cu omoplatii de pieptul lui. Lasa mana cu tigara usor in exteriorul lor. Mai trase un fum.
-Tu ce te intrebi...acum, Eeerin?
Zambii cinic.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 9:05 am

Tipa de spaima, de placere, de dorinta. Inima incepu sa ii bata atat de repede inca de cand el ii atinsese lantisorul. Se albi la fata, apoi obrajii i se inrosira. Buzele ii erau indreteschise si uscate. Inchise ochii si medita o secunda. Sa il impinga si sa plece era cel mai corect lucru pe care-l putea face, dar nu si cel mai dorit. Se simtea bine cu fundul si spatele lipit de partea din fata a trupului sau. Statea insa rigida,  ca o bucata de standa ce nu trebuia sa se clinteasca nici la cele mai furioase valuri. Dar valurile de caldura din trupul ei erau diferite de cele ale unui ocean. Erau mult mai rele, mai puternice si mai rascolitoare. 
-Eu...
Isi inghiti nodul din gat cu atata chin incat simtea ca o doare. 
"Daca ai sti, tu, fiinta ce mi-ai dat peste cap si cea mai mica farama de control... Daca ai avea habar la ce ma gandesc, probabil as fi data afara de aici si s-ar vorbi despre visele erotice ale Erinei ani la rand. Daca ti-as spune ce simt probabil ca mi-ai si rade in fata."
-Ma gandesc cum de nu pot, pur si simplu, sa retin, il minti ea. Vocea ii tremura. Este singura materie care-mi face probleme, jur! 
Inchise ochii si decise sa se miste. Facu un pas in fata si se indeparta de el, ametita si excitata. Se rasuci pe calcaie si-si lasa privirea in pamant. Isi musca buza cu atata forta incat simti gustul propriului sange pe limba. Se sprijini de peretele rece si isi studie mainile. Erau extrem de albe si reci. 
-Si, apropo, nu m-am infiorat. Este doar fric, atata tot. 
Incerca sa zambeasca, dar nici macar ea nu credea ca acel zamber arata ca unul sincer.
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 9:15 am

-Uite asa incepi sa pricepi. Mi-ai invalidat o intrebare ce pornise de la o premisa gresita. Erin, filosofia e un cumul de intrebari care au la baza o premisa, valida sau invalida, pe baza intrebariilor raspunsul e verosimil sau nu. Se apropie iar, cu nerusinare de ea, de parca stia ca o chinuia, de parca ii facea o placere sadica. Isi lipii iar pieptul de omoplatii ei. Ii puse mana pe parul blond si il mangaie, sau mai bine zis il alinta cu varful degetelor, Il trecut dintr-o parte in alta, lent, special pentru a face firele de par sa se atinga superficial de pielea gatului ei atunci cand le purta greutatea spre o alta parte a spatelui. Ii placea sa ii vada cum, sub presiunea atingerii dar si racoarei pielea ei reactiona la stimul. Mai trase un fum imbibat in vanilie si arunca chistocul direct pe geam.
Rasufla fumul deasupra capului ei. Isi lasa bratele moi pentru a ii da ocazia sa se elibereze cand dorea ea, cu toate asta se lipii mai tare de ea si isi infipse nasul in parul ei blond. Inspira puternic, atat de puternic incat pieptul se umfla si ii apasa fetii omoplatii. Mana in care candva avea tigara se plimba acum de la clavicula ei, pe umar si pe indelungul bratului pana la nivelul mainii si degetelor ei, doar usor,doar palpand cu varful degetelor ca apoi sa se retraga inapoi spre clavicule.
-Zi-mi blondo, o alta premisa gresita ar fi ca nu iti doresti sa ma apropii mai tare? zise acestea in timp ce isi apasa pubisul, cu un madular semi-erect mai tare intre fesele ei.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 9:29 am

-Nu! striga ea intorcandu-se, practic, in bratele lui. Isi ridica ochii spre el. Isi lipi palmele de pieptul lui si il impinse usor. Se dadu in spate. Respira greoi si rapid, dar parea ca aerul nu vrea deloc sa ii linisteasca trupul. Scutura din cap si inghiti in sec, apoi isi trase de pulover in jos, simtindu-se brusc mult prea expusa, cu toate ca era acoperita de la glezne pana in gat. Isi mai aprinse o tigare, tragand din ea agitata. Incerca sa nu-l priveasca. Se juca cu ea, asta era clar. Ii placea sa o vada cum i se zvarcoleste in brate si cum se lasa moale la pieptul lui, cerand sa fie atinsa, mangaiata si sarutata. Nu avea sa-i ofere placerea de a o vedea cedant in fata lui. Isi acoperi fruntea cu palma si ofta necajita.
-Nu, nu-mi doresc decat sa iau examenele. 
Vocea ii era joasa si presarata de neincredere si dezamagire. Fata de ea ca il impinsese, fata de el ca nu ii daruise mai mult din prima atingere. Dar isi dorea mai mult?
"Da! Ba nu! Oh, dar pe cine pacalesti? Normal ca ti-o doresti, dar nu poti accepta asta in fata lui."
Mai trase un fum. I se facu sete. Avea gura uscata iar mica rana pe care si-o provocase singura  pe interiorul buzei o ustura. Simtea cum o arde tot trupul, cum fiecare por emana dorinta ce ardea mai tare decat lava fierbinte. Isi simtea nervii incordati. 
-Cred... Cred ca ar trebui sa plec, spuse intr-un final, indraznind sa-l priveasca in ochi.
"Doamne, e superb..."
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 5:59 pm

Clayron inspira aerul rece de toamna si se indrepta de spate. Isi puse mana stanga in buzunar si isi intoarse capul spre fereastra. Statea drept cu privirea tinta catre ceata ce se lasa deasupra lacului. Vestnul ii se sifonease, cravata era deranjata iar camasa ii iesise din pantaloni. Expira toata tensiunea sexuala. Scoase din buzunar inca o tigara si se lipii iar de geam. O aprinse, fara nici un joc de degete, fara sa mai gandeasca. Boarea rece si stropii mari, violenti de ploaie ii biciuria nasul, pometii albi cu inceput de barba nerasa. Stropi dupa stropi de depozitau pe ochelarii lui, mari, rotunzi tip aviatori. Tigara i se umezii pe alocuri. Trase tare din tigara vanilata, jarul ajungang la una din zonele umede. Trosnii, trosnii tare precum jarul unui semineu arzand. Vantul il lovi iar, provocandu-i un frison spasmic. Se incorda pentru a alunga frigul. In cele din urma renunta si intra cu capul si una din maini inapoi in clasa. Parul, semiud, negru taciunos ii se lipii de frunte. Avea toata fata umeda, picaturi scurgandu-se din parul ciufulit, ochelari, de pe pometi. Isi dadu jos ochelarii si ii puse pe pervaz, apoi isi aranja parul cu degetele lui lungi. Il ciufului inspre spate-sus.
-Examenele sunt intr-o saptamana, nu ai cum sa inveti douazeci si opt de capitole pana atunci. Mai am si alte sapte examene. Iti dau o sansa, mai sunt trei alti elevi in situatia ta. Daca ati fi fost la clasa ati fi stiut ca se poate face grupa pentru un proiect in loc de examen. Examenele le dau cei fara grupa si cei nemultumiti de nota. Vorbeste cu colegii tai si fa proiectul . Maine am sa anunt temele de proiect, dat fiind situatia. Oricum sunt sigur ca mai sunt si altii care, desi nu o recunosc habar nu au nici cine a fost Shopenhaur.
  Expira fumul gros. Amuzamentul disparuse de pe chipul lui. Acum ramase o expresie fina de dezgust si contemplare. Ce Dumnezeu contempla, nici el nu stia.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 6:56 pm

Erin se posta agitata de pe un picior pe altul. O cuprinse un sentiment de greata. Era ametita si derutata. Voia sa plece, trebuia sa o faca, dar nu reusea. Avea picioarele grele de parca si le infipsese in ciment si o tineau pe loc. Voia sa se indeparteze de el, sa-l salute politicoasa si sa dispara, sa se evapore. Si-ar fi dorit sa o atinga, iar, dar ii era frica de reactiile porpriului ei trup. Corpul o trada vizibil, iar el se delecta, probabil, cu slabiciunea ei. Ofta neajutorata. Intr-un moment de inconstienta se apropie de el. Era inalt, era barbat. Isi dadu capul pe spate pentru a-l privi. Ochii ei precum o sticla verde, transparenta, se facusera mari. Avea pupilele dilatate complet. Se simtea drogata de mirosul lui. Mai facu un pas. Erau si mai aproape acum.
"Pleaca, Erin, fa-o cat inca nu e prea tarziu!"
-Va multumesc pentru informatie. Am sa ma interesez si...
Nu mai putu cobtinua. Vocea ii era ca o soapta sugrumata. Buzele ii ramasera intredeschise. Rasufla greu. Inima bătea agitata, iar sangele ii alerga prin vene atat de repede incat simti ca o arde. Erau aproape, dar nu atat cat si-ar fi dorit.
-Ah, sa o ia naiba de treaba!
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 7:30 pm

Vocea ei incepu sa-l ocoleasca. Parca auzea cumva o alarma de fundal, in schimb auzea foarte clar, de parca avea urechile puse direct pe cutia ei toracica deschisa, cum inima pompa sange intr-un mod alert. Il extazia bumul puternic, in ecou pe care il provoca o inima aproape tahicardica din cauza emotiilor. Era cea mai suava voce a celei mai bune mezzosoprana in cea mai dramatica opera a lui Verdi. Se lasa purtat de sunetul acela dulce-amarui pentru el. Inchise ochii si trase tare din tigara. Tot corpul lui se relaxa ca dupa un orgasm agresiv. Colturile buzelor ii se lasara in jos, relaxate, pometii ii coborara de parca toata tensiunea ce ii misca se evaporase, iar ploeapele stateau intinse, perfect. Ochii incepura sa se zbata sub pleaopele mari, rotunde inchise.
Bum-bum, neregularitati.
Sangele lui, putin, incepu sa o ia la goana prin vene.
"Am fost la trasnfuzii de dimineata nu?"
 Isi simtii gura invadata de umezeala si inghitii pofticios in sec. O secunda ii lua sa isi revina din amorteala plina de endorfine ce ii cuprinse corpul si mintea.
Se intoarse, buimac de supradoza de endorfine si serotonine, pe calcaie si se uita la ea. Ochii ii se ficsara pe corpul ei, o analiza de sus pana jos. Parca vedea direct prin hainele ei si cantara fiecare centimetru de piele. Isi acu analiza de 3-4 ori apoi seoprii asupra ochiilor ei verzi.
-Daca nu crezi ca poti reusii cu proiectul, alta varianta nu mai am.
  Zise cat de calm putu, pe un ton jos, monoton , fara inflexiuni ale intonatiei. Se rezema cu spatele de pervaz.
Inainte sa isi dea seama coltul buzei superioare se ridica si ii descoperii dantura alba, dreapta  foarte putin ingalbenita inspre gingii. Isi scoase limba printre dintii si urmarii conturul buzelor, oprindu-se pe fiecare crapatura minuscula, in parte, astfel incat sa o umezeasca.
Se uscase cu totul.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 7:55 pm

Erin isi duse mana la gat si simti ca se ineaca. Ii privi limba cum ii aluneca peste propiile buze, ar fi vrut sa fie a ei, sa-l atinga ea, sa il guste. Probabil buzele lui aveau aroma vaniliei. Inchise ochii si respire profund de cateva ori. Sa fi fost vre-o trei sau patru guri enorme de oxigen.
"Saruta-ma, idiotule, fa-o mai repede!"
-O sa fac tot posibilul, promit.
Incerca sa ii zambeasca. Simti ca ii crapa buzele, fata, atat de incordata statea.
"De ce esti inca aici, Erin? Fugi cat te tin picioarele inainte sa iti pierzi de tot mintile! "
Dar nu facu asta. Ofta profund si deschise ochii inrositi de groaza spre el.  Genele ei aruncau umbre pe pometii insoriti. Isi umezi buzele. Erau umflate si moi, stralucind din pricina propriei salive care le hidrata. Cereau sa fie sarutate. Isi doreau sa fie devorate cu calm dar si cu forta, o combinatie fatala.
-La revedere...
Isi facu curaj si se intoarse pe calcaie, facand pasi mici spre uda. Se misca greoi, iar usa parea atat de departe
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:04 pm

Situatia devenii amuzanta, pentru el. Isi lua lent si tacticos ochelarii murdari de dare de apa de pe pervaz. Ii trecut putin printre degete. Se uita la lentile, pline de punctulete mici dar dese de apa scursa si uscata, pe ici pe colo apa inca se tinea in picaturele. Se desprinse de geam, inca cu tigara in mana si se indrepta spre catedra. Trecu pe langa blonda cu pasi repezi. O ciocnii usor cu bratul sau. Isi simtii camasa frematand din cauza miscarii, il gadila superficial pe cativa pori. Parfumul sau puternic si rece cu urme de tutun, vanilie si cafea se omogeniza cu mirosul de statut din clasa in urma inclazirii. 
-La revedere, Erin. Succes la proiect.
Se protapii pe culoarul de trecere si se apleca peste catedra dupa geanta lui de piele sintetica, marca moschino, masculina tip postas si prizand-o de bareta o trase spre el. Rapid, provocand un zgomot puternic, atunci cand geanta se trantii pe catedra. 
Stand aproape capra, din cauza semiorbecaielii in care se afla, incepu sa-si caute tocul ochelariilor.
Ochii sai nu erau pe atat de buni pe cat isi dorea. Aea diptrii mari si o sensibilitate enorma la lumina. Statul, fie si mai putin de douazeci de minute fara ochelari ii provoca migrene greu de inghitit.
 Dupa aproximativ jumatate de minut, timp in care blestema tot ce avea prin geanta si isi jura sa o curete si organizeze, gasi mult promisul toc si scoase din el, dupa ce pipaii atent, doua lavete una din bumbac, vizibil aproape antica si una de matase. Se intoarse cu fata spre clasa  si se sprijinii de catedra. Incepu sa curete lentilele lent, laveta sustinand-o doar de buricele degetelor. Miscari lente, circulare, apasand mai tare doar cu degetul mare de parca incerca sa gaseasca un punct erotic.
Se uita la Erin, atent, urmarindu-i miscarile.
Inconstient,relua linsul buzelor, insa de aceasta data nu se limita doar la buze. Isi retrase lent limba inapoi in gura si incepu sa-si urmareasca liniatura dintiilor superior. Lent, foarte lent, nelasand nici o mica ascutitura nemaingaiata. Continua sa o dezbrace pe Erin din priviri
"Nu credeam vreodata ca o blonda hormonata o sa ie asa lasa"
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:34 pm

Erin incepu sa-si stranga lucrurile agitata. Si le indesa pe toate in geanta si se chinui sa le faca sa incapa. Era derutata, ingrijorata. Isi puse geanta pe umeri si isi ridica ochelarii, recuperati de pe pervaz, in crestetul capului si se indrepta cu pasi hotarati spre usa, de data aceasta. Apuca clanta cu degetele inlemnite de dorinta, descuie usa si facu un pas, dar se opri. Medita cateva secunde, apoi trecu din nou pragul si reintra in clasa. Tranti usa in urma ei si se lipi de ea, lasand geanta sa-i alunece de pe umeri. La contactul cu podeaua se ridicara firicele de praf inecacioase. Inchise ochii strans si incepu sa respire agitat. Pieptul i se ridica si se lasa in ritmul haotic al respiratiei. Nu indrazni sa-l priveasca, dar ii vorbi.
-Atinge-ma!
"Doamne, ce am facut?"
Nimic in capul ei nu avea logica.
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 8:51 pm

Isi puse ochelarii la ochi. Isi dorea sa ii vada reactiile de adolescenta cat mai clar. Simtea un fel de supliciu semierotic cand vedea o femeie, la inceput de maturizare, comportandu-se ca adolescentele in pline nevroze hormonale.
Ii urmarii, doar din ochi, miscarile, grabeala exacerbata. Cand auzii usa deschizandu-se isi muta privirea catre geam. Instinctiv isi impreuna bratele pe piept, rasfula oarecum usurat dar si dezamagit. Distractia se terminase putin prea repede. Isi ciufulii iar parul. Pentru cateva secunde nu isi gasii starea, nu intelegea ce sa faca cu corpul lui. Isi scarpina fruntea, ochiul si apoi isi puse cuminte mainile pe catedra.
"Presupun ca genul asta de amuzament semi-erotic o sa imi aduca o superba concediere incurand"
Bufnitura, trosnet, voce sugrumata.
Tresarii si se intoarse cu capul brusc spre ea. O privii perplex.
-A-tin-ge-ma... repeta el, fara inflexiuni in intonatie, insa prelungind fiecare silaba, lent si arcuit in cel mai rautacios si batjocoritor mod, cu scopul de a o atata. Contempla copila cateva secunde apoi pufnii in ras, un ras ironic, batjocoritor.
Se impinse in palme, cu soldurile inainte, in mod expre punandu-si in evidenta soldurile late si partile masculine. Se indrepta cu pasi mici spre ea, tintuind-o cu privirea.
Se misca lent, aproape ca un melc, incordat tot. Isi trecut mana pe deasupra capului ei si se sprijinii cu toata greutatea pe usa, insa pastra o distanta de cativa cm intre corpul lui si al ei.
Isi apleca putin capul, trecand mm pe langa pielea ei in timp ce o adulmeca aproape sonor. Ii atinse superficial pielea pometului cu varful nasului apoi se indeparta mm atat cat ea sa ii simta respiratia pe corp. Se apleca mai tare peste, inca nelasand-o sa il atinga.
-Si daca nu vreau?
Isi lasa capul in jos, respirandu-i pe fata, pe gat, aproape de piept apoi isi ridica iar caul pana la nivelul urechii ei. Isi puse buzele, superficial, doar cu varfurile, pe lobul urechii ei.
Ii putea auzii pulsul, inima, respiratia, tot. Aproape ca incepea sa creada ca aude cum i se infioara ei pielea.
Isi indeparta putin capul, atat cat sa ramana doar un mm de piele a buzelor pe lob, sa le simta doar cand vorbeste si isi tuguie buzele.
-MM? Si daca nu vreau Eeerin?
Isi lasa trupul in fata mai mult, de asa natura incat trupurile sa se atinga doar la nivel mm, doar materialele hainelor electrizate sa se atinga. 
Rasufla pe urechia ei aer cald. Inspira, insa de aceasta data sufla aerul pe linia gatului ei inspre piept.
-Ce ai sa faci?
Rase, tare si plin de rautate. O rautate eviscerala.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 9:10 pm

Sa-l simta atat de aproape de ea era chinuitor de dureros. Simti o explozie in stomac plina de sentimente incalcite; excitare, dorinta, frica, curiozitat si nervi. Ar fi vrut sa isi treaca mainile prin parul lui si sa-l sileasca sa-i sarute gatul, urechea, obrajii, buzele, tot. Nu avea sa o faca, insa. Rasetul lui batjocoritor o atinse in mijlocul inimii, oprind parca bataile ei pentru un moment. Simti ca moare. Isi dorea sa o faca. Isi dorea sa i se opreasca inima si sa cada lata la picioarele lui si el sa pice vinovat pentru asta, sa fie inchis si pedepsit. Il dorea pe el mort! Dar il mai dorea si in alt mod. Inca avea ochii inchisi si buzele intredeschise. Ii era frica sa vorbeasca, sa se miste, sa gandeasca sau sa simta. Se simtea prinsa in cea mai urata capcana erotica. Ofta speriata.
"Doamne, m-am facut de ras mai mult decat prevede legea! Ce ma fac..."
Deschise ochii spre el, ii erau inrositi si uneziti. Se simtea jignita, dar ii zambi.
-Atunci am sa plec, banuiesc...
Sus In jos
Clayron Santahat
Admin
Clayron Santahat


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 9:20 pm

Zambii, mai degraba ranji la ea.
-Usa se deschide spre interior.
Ii lua barbia intre doua degete si ii misca usor capul stanga dreapta. Ii urmarii pielea, liniile ce se formau in urma miscarii, venele ce ieseau la suprafata de pe sub piele.
-Nu te las sa pleci, ce faci? rase batjocoritor, iar.
Isi trecu degetele lungi peste buzele ei, apasandu-le tare pe forma lor. In cele din urma isi oprii degetul aratator pe mijlocul buzelor ei, acoperindu-i intredeschizatura.
 Ramase cateva secunde prionit in loc, la cei mai putin de 1mm departare de corpul ei. O pironii cu privirea, zambind in stilul lui ironic, daca nu chiar cinic. Rasufla puternic, iar, pe pielea ei si fara nici un avertisment isi infipse capul intre umarul si gatul ei. Isi lipii gura de pielea ei, apoi limba. Isi lasa limba moale umeda si aspra sa ii contemple pielea. Ii trasa liniute scurte si apasate de parca isi dorea sa isi impregneze mirosul si gustul in trupul ei. Continua cateva secunde si apoi se oprii brusc. Isi apasa degetul in deschizatura buzelor ei, tare, ortandu-si practic usor intrarea mainii in gura ei.
-Suge-l!
Ii ordona, pe un ton taios. Isi lipii iar superficial pielea buzelor de pielea ei acum, umeda.
-Suge-l sau nici sa imi simti mirosul nu o am sa iti mai permit.
Sus In jos
Erin Welther

Erin Welther


Mesaje : 321
Data de inscriere : 09/11/2015
Varsta : 29

Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. EmptyLun Noi 09, 2015 9:39 pm

Gemu puternic cand ii simti buzele si limba pe pielea ei. Inchise ochii, corpul i se incorda complet. Respira usor, aerul ei cald lovindu-se de degetul lui infipt intre buzele ei. Le deschise usor, primindu-l in gura ei. Gemu din nou, simti cum se infierbanta din cap pana in picioare. Pielea i se electriza. Capul ii vajaia. Nu mai auzea bine. Ar fi trebui sa-l impinga si sa fuga, dar se lasa prada caldurii sexuale. Ii prinse varful degetului cu dintii si il rontai usor,   apoi isi trecu limba curioasa peste el. Isi inchise buzele in jurul lui si incepu sa faca, cu miscari lente, ceea ce el ii ordonase.
"Doamne, e atat de...  Atat de gresit, de ibfiorator de bine sa il simt aproape."
Il dorea cu totul, pe ea, in ea. Continua sa ii suga degetul, respirand greu si tremurand ca o frunza uscata cazuta din cel mai gros copac. Ridica mana, vrand sa ii atinga parul, sa-si piarda degetele intre firele lui, dar si-o lasa grea sa cada înapoi langa corp.
"Gata, Erin!"
Isi intoarse capul intr -o parte, atat de brusc incat degetul lui iesi dintre buzele ei.
-Eu... Nu cred ca e in regula...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lemn cu iz de acuarea. Empty
MesajSubiect: Re: Lemn cu iz de acuarea.   Lemn cu iz de acuarea. Empty

Sus In jos
 
Lemn cu iz de acuarea.
Sus 
Pagina 1 din 17Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Lemn dulce

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Palierele Casei :: Plierul 6-7, facultatea :: Clasele de arte-
Mergi direct la: