Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Printre petale...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 6:50 pm

Ma plictiseam foarte tare in casa si ma ingrozea rau de tot. Plus, afara era mai cald decat acolo, asa ca am eisit din casa ducandu-ma in gradina. M-am asezat pe iarba printre miile de flori si prin mireasma placuta.
Sus In jos
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 7:32 pm

Stateam undeva prin gradina. Razele soarelui erau acoperite de nori albi ce pareau ca nu se mai sfarsesc. Ma plictiseam destul de tare...Apoi am observat o fata blonda ce intra in gradina. Se aseza printre trandrafiri...arata superb...M-am gandit sa merg langa ea...
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 8:00 pm

Stateam ghemuita si ma gandeam privind cerul. Era destul de urat, dar era mai bine fata de alte zile. Deodata am simtit pe cineva asezandu-se langa mine. M-am uitat rapid la perosoana de langa mine. Era un brunet destul de dragut, mi-am mutata privirea in pamant.
Sus In jos
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 8:16 pm

M-am asezat exact langa ea...I-am observat ochii, erau foarte frumosi si albastri. Apoi am observat ca se uita in pamant. M-am apropiat de ea.
-Esti bine? am intrebat-o, apoi mi-am dat seama ca am pus una dintre cele mai penibile intrebari.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 8:33 pm

Am imbujorat usor...
-Normal ca sunt bine...am zis privindu-l. Avea un chip foarte dragut. Apoi i-am zambit vesela si am intins mana prieteneste.
-Anne...iar tu esti?
Sus In jos
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 8:39 pm

Am privit-o...avea un zambet minunat. I-am strans mana, apoi i-am dat drumul prezentandu-ma.
-Nao...incantat Anne ! am spus zambinu-i la randul meu. Avea o piele fina si alba exact cum imi placea mie.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 8:50 pm

Atingeam pamantu incercand sa inteleg..ceva ce nu era nimic de inteles. M-am ridicat simtind geaca, lunga pana aproape de gambe, neagra din piele cum se misca pe langa costumatia si asa incolora. Mi-am strans degetele ismtins tepii intrand in incheeturi si inelele scotand acelasi sunet metalizat.
"Nici un mesaj de cateva zile..." lucrurile deveneau ciudate. Am pasit incet pana cand am inteles ca in fata mea se conturau doua forme umane. Eram asa obosita, abi mai distingeam oamenii die simple umbre.
-Yo..un fel de salut, ce ciudat nu mai foloseam saluturile din hip-hop de mult..
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 8:53 pm

I-am zambit dulce, apoi m-am uitat in fata. Se diustingea o silueta imbracata in negru, era clar, era Liz. Ne salutase, dupa care urma.
-Buna...i-am spus salutand-o gesticuland cu mana. Ca faci pe aici?
Sus In jos
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 9:06 pm

Zambetul ei ma facea sa-mi pierd calmul, imi venea sa o sarut, buzele ei avea ceva hipnotic. Nu, m-am abtinut...cineva ne salutase mai devreme. Am salutat la randul meu apoi am observat o fata in fata ochilor mei. Nu stiam cine e pana cand blonda nu ia spus pe nume.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 9:42 pm

Am ridicat din umeri
-Probabil daca totul ar avea un sens si casa asta ar avea unul, mi-am aprins tigara scuturand din cap, cand, gustul de putred imi inavada simturile iara.
-Drace, aproape ca am uitat ce gust au astea..cine e noul tau amic? Am abordat o mimica curioasa desii nu ma uitam la baiat.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 10:01 pm

Am zambit cald ridicandu-ma in picioare.
-Liz, el e Nao...Nao, ea e Liz...am spus land mainile amnadurora si impreunandu-le ( de parca nu puteau face asta si eu singuri ). Mda...m-am asezat inapoi pe iarba privindu-i ep cei doi asteptandu-le reactiile.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 10:05 pm

Mi-am retras mana, poate putin brutala nu doream sa se scurga sangele de la incheetura pe mana lui.
-Da incantata,l-am privit cu coada ochiului, pai daca aveti treaba..eu va las ..am afisat un zmabet si-am luat tigara aprinzando.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 11:19 pm

Parea o tipa de treaba. Exact cand sa ma prezint, Anne m-a luat de mana, apoi i-am strans-o pe a lui Liz. Dupa aceea mi-am retras-o.
-Incantata de asemenea, Liz ! am spus zambind.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyMier Sept 09, 2009 11:22 pm

Abia dupa ce am scapat de mana lui am sitmti contrastul rece al aerului, maini mele si lipsacaldurii maini lui. Am sesizat brusc ca ma stransese si m-am intors usor speriata pentru a ma asigura ca nu lasasem vreo pata pe mainile lui.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyJoi Sept 10, 2009 12:25 am

Am observat ca se uita ciudat la mine.
-Um...s-a intamplat ceva? am intrebat-o uitandu-ma la chipul ei. Parea destul de agitata si nu stiam ce sa zic. o fi din vina mea, facusem eu ceva ce nu i-a picat bine...nu aveam cum sa stiu...
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyVin Sept 11, 2009 7:07 am

Privirea imi pica pe o urma foarte fina, aproape de neobservat, de pe mana lui. Am scuturat din cap in semn negativ.
-Nu, nu e nimic, m agandeam doar. Am aprins incet tigara, pe care sa fiu sincera nu stiu cand am scoso, tragand din ea pofticios.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Nao

Nao


Mesaje : 29
Data de inscriere : 09/09/2009

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptyVin Sept 11, 2009 2:08 pm

-Ah...am observat privirea ei deplasandu-se de la mana mea. Isi aprinse o tigara, eu ma lasasem de mult timp. I-am zambit cald, apoi am intrebat-o.
-De ce nu ramai si tu pe aici? am intrebat-o pt un ton convingator.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... EmptySam Sept 12, 2009 7:58 pm

Am zambit cat de la lasciv as fi putut eu sa fac asta.
-Ma gandeam ca poate aveti..treaba, tonul era deasemenea lasciv, in dimineata aceea sa fiu sincera eram toata un amalgam de lasciv-pasiv si-o incoerenta masiva in gandire, ma rog nu ca incoerenta ar fi fost ceva nou
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Printre petale... Empty
MesajSubiect: Re: Printre petale...   Printre petale... Empty

Sus In jos
 
Printre petale...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Petale si spini
» printre scandurile roase

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: