Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 7 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 7 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 "Oglinda, oglinjoara...!"

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 3:42 am

Particulele interminaile de apa se scrurgeau printre degetele mele, impedicandu-mi orice incercare de a umple un pumn. Vroiam sa-mi umezesc putin obrajii, caci se inrosisera de la sucul de cirese. Si nuanta aceea era prea evidentiata pe albul cadaveric al pielii mele.
Dar, ah, peste ce frumusete am dat! Tot sirul de oglinzi, sapte in total, era mai mult sau mai putin spart, formand ceva asemanator panzelor de paianjan. Atatea imagini in care ma vedeam, mai mica sau mai mare.
- Oglinda, oglinjoara... cine e cea mai vie papusa din tara?
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 9:17 pm

-Tu , dar si cea mai frumoasa ! se auzi o voce masculina undeva din coltul incaperii
Fumul se ridica din tigara-n tavan ,mirosind in toata incaperea a tutun,sange si hoit.Mediul perfect pentru persoana ce facu complimentul .
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 9:26 pm

-Probabil frumusetea ei, cel putin pentru tine, revine din sadismul ei.
Am impins cu ambele maini, le simteam atat de incordate si inghetate, imi pareau vineti de la frig. Sau cred, altfel nu va pot spune de la ce ar fi vineti caci sincer nu stiu
Inchise usa cu piciorul simtind gresia atat de rece sub talpile ranite de cuiele iesite din parchet. Renuntase de mult sa mai fie atenta la ele, cel putin pe timpul noptii.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 9:40 pm

Veni in spatele brunetei cu o viteza uriasa,subtil,ca si cum ar fi levitat.O privi sfidator ,tragand nervoasa din tigara .
Ii venira in minte cateva scene "perfecte" din cartile pe care le citise . Vedea corpurile celor doua ca fiind doar niste mulaje ,iar pe ele , simple forme din lut:fara viata,sentimente,dorinte,viitor .
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 10:00 pm

Ramase calma privind cum apa rece se scurge printre degetele-i lutice, aproae lut uscat, pamantii din cauza frigului. Era ca un mort care se dezintegreaza sub jet.
Aveam senzatia ca ma dezintegrez, parca jetul de apa imi desfacea fiecare fibra musculara, celulara si oric efibra existenta care ma concepe pe mine.
-Ce noapte rece..
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 10:07 pm

-Letala...completa aceasta continuand sa fumeze si sa isi raspandeasca "minunatul parfum" prin aer.Parfum de cadavru.
Facu o pirueta scurta si isi privi antebratul.Ranji . Cateva pete de sange uscunsera sub maneca hainei din piele .
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 10:41 pm

-Letargica mai degraba.
"Zambeam cu o influenta aparte, o influenta raschetata de crini si vise cu crini, dorinte de pervaze reci si-o dorinta de mult lichid. Nu stiu daca eram lasciva sau doar intr-o dorinta pura de a scoate ceva la iveala. Eram doar eu, o baie si doua persoane, dar in principiu eram doar eu."
Inchise in cele din urma robinetul, cu greu dal il inchise isi simtea degetele dezintegrate iar fiecare molecula ramasa o simtea imprastiindu-se prin aerul inspid al incaperii.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 10:52 pm

Isi lipi talpa de un perete ,lasand piciorul sa ii alunece incet.Cutitul ii aluneca din cizma neagra si se izbi de pamantul.Sunetul impactului fusese total disturbant.
-"Rahat !"
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 11:15 pm

Sunetele in contrast o facura sa se intoarca. Ea avea: piept acoperit de brate in lut uscat, degete din rigips spart, ipsos in completare pana la un tricou patat de o sudoare rece, crispata a unei nopti nedormite, petrecuta intre narcoticele vise abundente. Sapa, cu ochii deschisi larg, in viziuni letargice, o vedea pe Lisette insa nu pe ea, pe o vedea ca pe un mormant, un piedestal de pe un mormant complet alb doar suvite rosii fiind singurele focare de infectie colora la adresa incoloratului peisaj.
O vedeam si pe blonda dar ea, ea cu toata culoarea ei copilareasca se potrivea la dracului de bine acolo.
Isi lasa mainile sa atarne continuand sa priveasca peisajul miroboland in viziunea ei fachirica.
O hipnoza aparta provocata de apa ce se scurgea frenetic din robinet o cuprinse iar cele doua erau doua piedestaluri cu sfori pe langa un mormant din marmura.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 11:20 pm

-E sufocant ! replica Lisette brusc , nervoasa ,parca fiind un vulcan ce erupse
Se lipi de perete si se incrunta.
Propiul sau miros incepu sa o cam deranjeze, si incepu sa strambe din nas ,asteptand o reactie .
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 11:24 pm

Mainile ajunsera in locul unde ar fi trebuit sa fie buzunare ins anefiind degtele se inclestara pe tricoul negru pana ce aproape ca l-a rupt in fasii micute. Se oprii cateva secunde din a le privi ca post-mortem. Deschise larg gura.
-Pamantul e...alb si lichid, se scurge prin gresie.
O repulsie a vocii melodioase se putea citi.
Si ma simteam pierduta intre marmura si piedestaluri dar nu intelegeam de ce, vroiam doar un oarecare punct de sprijin insa nu gaseam nici unul asa ca nu stiu de ce m-am prins de aer si parca ma sustineam in el
Minti retrase in povestiri reale.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 11:32 pm

Privi intr-un punct fix si se uni cu el ,gata sa se arunce nepasatoare in neantul din spatele acestuia .Frigul persista ,umezeala la fel si mirosul specific ei la fel . Totul era la fel.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 11:45 pm

Ramase teapana. Inca visa cu ochii deschisi imagini ale unei zile senine pline de norii aleatori ale unei vesnice tristeti viduale. Se aseza in fund pe gresia baii continuand sa le priveasca pe cele doua.
Inca simteam placerea de a avea pamant sub genunchii rosi de frig ca de acantoza. Imi placea sa simt ca totul se misca intr-o clepsidra iar eu sunt in centrul clepsidrei si totul trece fara ca eu sa observ, doar ma inecam cu nisipi. Cu nisip si petale frante
Isi lasa privirea in jos, pe podea erau firicele de apa, isi inmuie degetul in lichid si incepu` sa traseze cu el pe pardosea diverse forme fara o logica anume.


Ultima editare efectuata de catre Autumn Elizabeth in Mar Sept 29, 2009 11:58 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMar Sept 29, 2009 11:51 pm

Gusta din fiecare clipa de liniste ce se lasa peste ele.O liniste ciudata .Corpul ii tremura ,desi haina neagra o incalzea .Intinse mana ca si cum ar fi vrut sa opreasca aerul sa o atinga , sau sa ii patrunde in plamani.Vroia abis in alb-negru.Vroia peisaj in alb negru.Vroia un pamant alb si un cer negru .O iarna !
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMier Sept 30, 2009 12:02 am

Apa inca tocmai icnepu` sa curga mai puternic in timpanele ei se trezi brusc cu ideea ca viata nu are sonoritate daca e ceva palpabil pentru ureche. Acum linistea ii era zgomot.
-Cat e ceasul?
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyMier Sept 30, 2009 12:05 am

-23:00 ...replica ea desi pentru ea nu exista timp .Se simtea nemuritoare , desi nu era .Se simtea perfecta moral ,desi era cea mai imperfecta persoana la acest capitol.Vroia sa simta frig,sa auda corbii , sa bea alcool.O noua hibernare !
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" EmptyJoi Oct 01, 2009 1:50 am

Se ridica cu o respiratie usor speriata.
-Inteleg, atunci, eu va urez o noapte placuta, se repezi catre iesire simtind inima pulsandu-i nervoasa si repulsandu-i isterica.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





"Oglinda, oglinjoara...!" Empty
MesajSubiect: Re: "Oglinda, oglinjoara...!"   "Oglinda, oglinjoara...!" Empty

Sus In jos
 
"Oglinda, oglinjoara...!"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» "Hi, miss... Shinku!"
» "Hi miss... Shinku!"
» "O Castitatis Lilium..."

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: