Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Imi e frica,e foarte frig...

In jos 
5 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:09 pm

Intr-un final am ajuns la bucatarie. Ea a deschis usa frigiderului. Asta ma amuzat pe moment. Am intrebat-o ironica:
- Chiar vom gasi ceva acolo?
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:13 pm

Si totusi ... poate ca fantoma din casa ar trebui sa fie ultima voastra grija,nu-i asa?
Un glas tremurat si dureros rasuna numai in capul blondei,facandu-i mainile sa tremure.

OOC: Am zis numai , pentru ca momentan am ales sa o bantui doar pe ea (e cam grea si treaba asta si ma solicita mult ^^" ).
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:22 pm

Simteam glasul acela tremurat, o voce de femeie chiar langa urechea mea. Am ramas cu o mana pe clanta frigiderului si cu alta pe genunchi amandoua incepand sa tremura brusc. Ma uitam in frigider, dar parea ca privesc prin el. Nu puteam sa ma concentrez la ce spusese Sarani...Si de ce ar fi trebuit ca fantoma sa fie ultima noastra grija? Din contra...
Sus In jos
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:24 pm

M-am asezat pe un scaun cu grija deoarece parea putrezit. Aerul se racea, iar blonda parea ca tremura. Am simtit cum ceva sau cineva se apropiase de ea. M-am ridicat brusc. Am prins-o de umeri si am scuturat-o.
OOC: E oky ne ^^ Pacat ca a plecat =_=
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:26 pm

Ferestrele din incapere incepura sa vibreze brusc,in vreme ce lemnul podelelor scartai ca sub o greutate mult prea mare.
Usa frigiderului se inchise cu un zgomot puternic si o pala inghetata de vant ii zguri parul blondei.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:32 pm

Spaima isi facea aparitia in atmosfera. Am cazut in genunchi dupa ce fusese scuturata. Parea ca sunt hipnotizata. priveam adanc in gol si nu putea auzi si simti pe nimeni...in afara de acea persoana, care parea mai mult vie decat moarta. Incepusem sa tremur si mai tare, simteam parca furnici urcand pe sira spinarii.
Sus In jos
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:35 pm

Ferestrele vibrau, frigiderul se inchise brusc, singur, iar rafala de vant imi inghetase maduva spinarii. Imi era frica... Cazuse in genunchi. M-am trantit langa ea. Tremuram, strangand-o tot mai tare pe blonda.
- Cine esti si ce vrei de la ea?
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:39 pm

Taxi!Pleaca!Nu e treaba ta !
O impinse pe satena,izbind-o de perete,concentrandu-se apoi pe blonda.
O forta sa inchida ochii brusc,lasand-o sa se sprijine numai in incheieturile mainilor.
In fata ochilor ei incepura sa se desfasoare imagini fulgeratoare,in culori orbitoare,care mai mult raneau retina blondei.

OOC: SarAnY,scuze pentru gest.Anne,promit ca nu te las oarba (permanent).
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:47 pm

Am auzit-o tipand la cineva, dar la cine? Nu mai stiam, uitasem cine mai era cu mine, aproape ca era sa uit cine eram. Ochii mi s-au inchis brusc. Imagini fulgaretoare se derulau in fata ochilor mei. Nu le puteam vedea pe toate, doar secvente. Incepeau sa ma doara ochii rau de tot, nu puteam sa-mi misc mainile si nici sa deschid ochii. Mandibula imi tremura foarte tare...nu puteam scoate nimic pe gura...
-D-de...c-ce...? o intrebare soptita...
Sus In jos
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:48 pm

Cu o forta uimitoare ma izbit de perete. Am scos atunci un icnet de durere. Eram aproape inconstienta. Insa m-am fortat sa raman treaza pentru binele blondei. M-am tarat pana la ea si am luat-o in brate, strigand:
- Pleaca!
OOC: Nu-i nimic ^^
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:52 pm

Ti-am zis !Dispari !
Pentru a doua oara o impinse pe Sarany de perete,avand grija ca de aceasta data sa tranteasca si un raft de carti deasupra ei.
Reveni asupra blondei,nu inainte insa se a aprinde una din lumanarile din apropiere,lasand cateva scantei sa se imprastie in jur.
Mai incet !Vorbesti prea tare !
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyDum Sept 06, 2009 11:57 pm

Am deschis ochii uitandu-ma imprejur. Eram intr-un spatiu negru, luminat de flacara unei lumanari. Atunci mi-am dat seama, imi deschisem ochii in mintea mea. Durerea era coplesitoare in realitate. Simteam cum imi luau foc ochii si cum puteau exploda din clipa in clipa. In mintea mea, lacrimam dastul de tare stand ghemuita langa acea flacara "Te rog, inceteaza..."
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:01 am

Totul inceta brusc,insa parfumul din aer continua sa persiste in atmosfera greoaie.
Flacara lumanarii deabia mai palpaia,raspandind in jur o lumina slaba si galbuie.
Fara vreun motiv real,cu un scartait slab,incepu o melodie dintr-o cutie muzicala.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:05 am

Cand crezusem ca totul lua sfarsit, am tras aer adanc in piept ramanand cu privirea atintita inspre tavan. O muzicuta se auzea clar in urechile mele, iar mirosul dulceag inca il simteam imprejur. Incepeam sa inteleg, era inca aici, probabil candva ii placuse mult aceasta melodie si de aceea ma punea sa o ascult la randul meu.
Sus In jos
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:06 am

A tipat sa nu ma bag. Nu am apucat sa fac o ultima miscare caci ma trantit din nou de perete. Un raft a cazut peste mine, supunandu-mi oasele la presiuni enorme. Am incercat sa ma ridic, insa in final am cazut inconstienta sub greutatea raftului de metal.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:08 am

Dupa primele note muzicate,melodia deveni scartaita si neplacuta,zgariind mai mult auzul celor doua fete din incapere.Chiar si asa insa,continua sa se auda,intr-un amalgam de zgomote sugrumate.
Adieri rece ale vantului strabateau continuu camera,imprastiind parfumul puternic.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:12 am

Incepuse sa imi zgaraie timpanele, dar cumva tot imi placea. Ma facea sa surad chiar si fara voia mea. Nu intelegeam cum o muzica asa de infernala care imi supunea urechile la niste lovituri puternice si aproape letale imi placea. Innebunisem...asta era clar.
Sus In jos
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:14 am

Brusc un alt zgomot,de aceasta data neasteptat se auzi,amintind de capacul de lemn al unei caseme muzicale care se inchide sub o lovitura puternica.Parfumul de iasomie,verbina si rozmarin disparu,la fel ca si prezenta Erzsbetei,lasandu-le pe cele doua singure in intuneric.
Sus In jos
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:20 am

Cand am simtit ca acea prezenta disparuse, am deschis usor ochii. Capul ma durea ingrozitor iar totul era in ceata. Am tresarit cand am vazut-o pe blonda pe jos. M-am ridicat, dand raftul cu greu la o parte, ducandu-ma la ea. I-am atins intregul corp in cautarea unor rani.
- Esti bine?
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:21 am

Acel zgomot ma facu sa clipesc brusc trezindu-am din acea hipnoza. O durere cumplita de ochi ma facu sa-mi icnhid din nou plaopele. Mirosul dulceag disparu brusc, apoi cu o ultima rasuflare m-am prabusit la pamant intr-un somn adanc.
Sus In jos
<SarAnY>

<SarAnY>


Mesaje : 121
Data de inscriere : 05/09/2009

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:30 am

Fara sa spuna ceva, s-a prabusit la pamant. I-am pus capul in poaa mea si am asteptat ajutor. Dupa cateva clipe am realizat ca nimeni nu se incumeta sa vina asa ca am ridicat-o pe bruneta, sprijinind-o de mine.
Sus In jos
Uruha

Uruha


Mesaje : 57
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 32
Localizare : pe unde vrei tu...

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 12:37 am

Am venit inspre bucatarie cu pasi inceti.Le'am vazut pe fete pe jos si am alergat inspre ele
-Ce s'a intamplat?Sunteti bine?Le'am intrebat pe fete agitat.Auzisem de fantoma care bantuia in aceasta casa,dar nu credeam.Trebuia sa vad ca sa cred.
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 1:07 am

Nu auzeam, nu vedeam si nu simteam nimic. Parca eram moarta, iar moarta aceasta avea sa mai astepte putin. Auzisem un tipat nu stiu de unde, apoi am tresarit in sezut din poala satenei.
-NU ! Te rog, nu...am spus incepand sa lacrimez ascunzandu-mi fata intre palme.
Sus In jos
Uruha

Uruha


Mesaje : 57
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 32
Localizare : pe unde vrei tu...

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:06 am

Am luat-o in brate si am duso in prima camera de langa bucatarie si am intins-o pe pat
-Ce'ai patit?!?Ce ti s-a intamplat?Sa'ti aduc niste apa,o pastila...?
Parea a fi terorizata de ceva sau cineva.Ori era vechea povste care ii inspaimanta pe toti:fantoma!
Sus In jos
Anne

Anne


Mesaje : 138
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30

Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 EmptyLun Sept 07, 2009 2:12 am

Am simtit doau brate care m-au luat pe sus si m-au intins pe un pat. Priveam teroirizata in gol, nici nu-l mai putea auzi, de vazut abia vedem si lacrimam incontinuu. M-am uitat la el ingrozita, nu stiam ce sa-i spun. In gandul meu vroiam sa-mi revin.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Imi e frica,e foarte frig...   Imi e frica,e foarte frig... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Imi e frica,e foarte frig...
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» E frig si e tristete
» Trandafirul alb - inlocuieste orice frig..

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: