Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Un zid si nimc mai mult...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyJoi Sept 10, 2009 12:24 am

Paseam incet, cu o ciudata precautie, pe pietrele micute si galagioase. Sunetul lor era intr-un fel deranjat, intr-un fel binecuvantat: cine stie cate lucruri anormale as putea auzi fara zdranganitul lor?
Ajunsesem, din nou, intr-o fundatura. Era pentru a treia oara in plimbarea mea de dimineata. Dar se pare ca nimerisem, de data aceasta, un zid acoperit cu trandafiri. Nimic mai special la ei: niciun parfum neobisnuit, nicio culoare anormala... dar lafel de perfecti ca oricare altii. Am rupt unul, nepasandu-mi de spinul intrat in degetul meu. Privindu-l, am vazut chipul unei persoane... si iluzia nu-mi disparea din fata ochilor.
- De ce tu?
Nici un rapsuns in fata vocii mele disperate.
- Raspunde-mi!
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Sept 11, 2009 5:37 pm

In spatele blondei se auzira pasi.Pasi facuti de cizme negre si lungi din piele .Si se mai auzise cum vantu' sufla printr-o haina.O haina din acelasi material si de aceeasi culoare cu cizmele.
In spatele fetei rasari o creatura foarte inalta si slaba .O privi pe Shinku extraordinar de sadic si de malefic ,aerul sumbru fiind dat si de ranjetul dracesc de pe buzele date cu ruj rosu , culoarea parului acelei persoane.
O impinse pe fata de zid ,dorind ca spinii sa ii intre in obraji fetei.Ii era dor sa vada sange si durere ,chiar si un sunet de durere sa auda , cat de mic.Acea persoana era nimeni alta decat Lisette.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Sept 11, 2009 10:49 pm

Nu observasem silueta neagra din spatele meu decat atunci cand i-am simtit mana rece impingandu-ma, lipindu-ma de zid. N-am opus rezistenta, doar am strans trandafirul la piept cu afectiune. Simteam ceva asemanator cu lacrimile pe partile de piele lasate prada spinilor, si, desi stiam ca e sange, imi placea sa cred ca doar plang: adoram, ma facea sa ma descarc. Am zambit satisfacuta, tinand ochii inchisi. Am lasat trandafirul sa-mi cada dintre maini si am scos un geamat usor, delicat, ce-mi trada placerea simtita la atingerea dulce a spinilor.
- Multumesc... am spus pierduta, nestiind inca identitatea persoanei.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptySam Sept 12, 2009 3:39 pm

O intoarse cu fata spre ea ,si o lua de mana ca intr-un romantinc tango.Zambi satanic si apoi sarmant .Ochii ei ii priveau intreg corpul cu o oarecare teama .Inghiti in sec apoi isi apropie buzele de ale ei ,insa si le lipi doar o secunda.
-Sadismul si auto-distrugerea,auto-ranirea sunt forme de arta sufleteasca
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptySam Sept 12, 2009 8:15 pm

Eram cuprinsa intr-o ameteala ciudata, meditand in profunzile asupra ranilor provocate de spini. Nu ma dureau, dar stiam ca fiecare secunda in plus imi face rau. Lacrimile rosii, cum numeam eu darele de sange, nu puteau curge atat de mult incat sa devina o situatie critica, dar eram speriata oricum... prea speriata. Nu vroiam sa fiu ranita. Am simtit apoi aceiasi mana rece care ma impinsese. M-a intors brusc, iar eu am inchis ochii. Nu vroiam sa vad persoana. I-am simtit buzele peste ale mele: ma ardeau, erau fierbinti. Dar cu toate astea, mi-au trezit o afectiune demult ascunsa. Mi-am lasat capul pe pieptul persoanei inca necunoscute, punandu-mi timid bratele in jurul ei. Ameteala nu-mi trecea nicicum, facandu-ma sa ma lipesc de corpul rece ca si cum acesta m-ar fi salvat.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyMier Sept 16, 2009 9:09 pm

In jur ,frunzele galbui dansau romanticul tango in locul celor doua , purtate pe melodia vantului ce sufla incet ,totusi indeajuns de mult pentru a face frunzele sa danseze.
Lisette o prinse de talie si o privi de aceasta data foarte romantic , sarmant,usor pervers.Atinse darele de sange cu buzele ,parca vrand sa le stearga.Gesturile sale devenira din ce in ce mai tandre .
-Nu te teme , sunt aici ! se auzi vocea ei schimbata
Vocea ei suna dulce,copilaroasa , mieroasa si totusi senzuala . Isi pierdu acea gravitate si raceala .
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Sept 18, 2009 12:40 am

Am zambit la auzul vocii atat de dulci incat imi alina toate ranile. Am ridicat privirea usor, dorind arzator sa-i daruiesc persoanei un zambet lafel de pretios ca si cuvintele ei:
- Lisette! Oh, draga mea Lisette, imi pare rau!
"Dar nici n-am recunoscut vocea..." mi-am zis rusinata. Nu-mi venea sa cred ca fusesem asa penibila in fata ei. Tocmai in fata ei! M-am indepartat usor, dar ceva asemanator cu o forta ciudata ma tinea aproape de ea. Am inchis ochii, aplecandu-mi fata pentru a-mi ascunde roseata obrajilor.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Sept 18, 2009 7:22 pm

Venise rapid langa ea, ingrijorata.I se parea ca o urma de tristete domina asupra minunatei sale comori : Shinku !
Ii zgari incet gatul cu unghiile apoi isi lipi fruntea de a ei atingandu-i obrajii.Calzi ! Fierbinti ! Ii ridica , capul si o privi in ochi apoi zambi .Reactia ei o satisfacu.
-De mine nu trebuie sa te ascunzi ,iubito !
Ii saruta scurt buzele .
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyMar Sept 22, 2009 12:00 am

Sarutul m-a dezmortit complet, facandu-mi venele sa fiarba. A durat atat de putin, incat am fost putin dezamagita. Desigur, era ceva ce am sa uit in secunda urmatoare. Am privit-o in ochi, citind parca o ciudata satisfactie. Un fior rece mi-a trecut pe sira spinarii.
- Tu m-ai impins, nu-i asa? Vocea mea suna ciudat de incet, desi incercam sa nu arat tristeatea care ma strapunse dintr-o data. Mi-am mangaiat obrajii, privind petele de sange de pe maini.
De ce mi se intamplase mie? Sangele meu avea o nuanta mai inchisa decat normalul, absolut ingrozitoare.
- De ce ai facut asta... acum nu mai pot sa fiu Shinku, nu mai pot fi o papusa! Sunt imperfecta, sunt... gunoi!
O lacrima mi-a cazut pe obraz, provocandu-mi o usturime ingrozitoare. Nu ma puteam vedea dar nu vroiam. M-am intors brusc, lipindu-ma agresiv de zid si acoperindu-mi fata cu palmele.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyJoi Sept 24, 2009 9:16 pm

-Nu trebuie sa fi o papusa .Dar si o papusa se repara daca are cine sa o repare.Iar eu ,sunt aici pentru a te repara,pentru a imi repara greseala si pentru a te aduce la starea initiala.
Zise toate acestea pe un ton atat de...dulce si blajin.Macabru de dulce .Ii atinse spatele .Materialul rochiei acesteia o facuse sa tresara scurt,brusc.
-Poate ma vei crede nebuna insa ,stii, ador tot ce este dulce dar macabru.Asa eram eu ,inainte sa aflu pentru ce m-am nascut .
Ii cuprinse talia si zambi in coltul gurii,de data asta pervers.
-Si poate ma vei crede nebuna pentru ca tu ai trezit in mine ceva nou.
O intoarse cu fata spre ea si o luase de mana .
-Obsesia !
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Sept 25, 2009 1:13 am

- Obsesie... am tresarit, dandu-ma un pas inapoi. Tonul vocii ei, zambetul, dar mai ales cuvantul imi inspira o frica dubioasa. Cum adica obsesie? Am intrebat calm, stapanandu-mi spaima, dar venele mi-au pulsat brusc, aruncand sange de prin rani. "Cred ca ma voi repara singura..." mi-am spus, facand inca un pas inapoi. Nu aveam idee despre ce simteam pentru Lisette, dar nu era asa de greu sa-mi dau seama.
Imi era frica de ea.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Sept 25, 2009 7:33 pm

-Nu este acea obsesie ce se nascte in mintea unui criminal.Ci obsesia unei femei ce iubeste o alta femeie , ce adora o alta femeie.Adica eu,care te ador pe tine.raspunse acesta privind intr-o parte,trista
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyDum Sept 27, 2009 12:00 am

Mi-am lasat privirea in jos. Nu avusesem nici o intentie sa o supar, dar nu-i intelegeam adoratia. Nu intelegeam de ce ma adora tocmai pe mine, o imitatie puierila a unei papusi.
- De ce pe mine? Iarta-ma, dar nu inteleg... daca "ma adori", inseamna ca vrei sa-mi faci asta? Am intrebat, aratand spre rani.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyDum Sept 27, 2009 3:28 pm

-Nu,dar acum am un motiv pentru a sta langa tine fara a suspecta ca as vrea sa isi fac ceva rau,caci oricum nu am de gand sa iti fac ceva rau.
Ii intinse mana , unghiile sale exagerat de lungi parand niste tepuse infioratoare gata sa strapunga mana lui Shinku, insa pe buzele Lisettei se aflase un zambet dulce , bland:
-Vino,daca ai incredere in mine si simti la fel.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyDum Sept 27, 2009 5:25 pm

- N... nu stiu ce simt... si unde vrei sa vin? Am intrebat-o, balbaindu-ma. Habar n-aveam ce simteam pentru ea, lucru care nu mi se intampla des. Frica nu-mi mai era, desi tremuram, dar nici obsesie nu simteam. Nu mai intelegeam nimic. Era ca o ceata ciudata care nu ma lasa deloc in pace. Eram ametita.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Oct 02, 2009 6:02 pm

-Shinku ! exclama ea observandu-i reactia apoi o prinse repede de talie,crezand ca fata va lesina.O privi bland apoi o aseza langa zid .Se aseza in genunchi in fata ei si ii saruta mana.
In acele clipe simti ca avea si alt scop inafara de cel initial , al doilea scop al sau fiind sa o protejeze si sa o adore pe Shinku.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyLun Oct 05, 2009 3:22 am

- Sunt bine... Lisette... Era prima data cand nu puteam apelativul "draga" inaintea numelui sau, nestiind nici acum de ce. Ma simteam atat de confuza, de parca incepeam sa innebunesc. Aveam nevoie de ceva care sa ma aduca la realitate cu blandete, dar mi-era frica sa ii cer asta lui Lisette. M-am agatat, totusi, de ea, cu un gest imlorator de afectiune. Am imbratisat-o.
- Lisette... nu-mi da drumul, te rog. Mi-e frig. Bratele tale sunt calde...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyLun Oct 05, 2009 4:39 pm

-Shinku...
O imbratisa,indemnand-o sa isi aseze capul pe pieptul sau voluptos.Lisettei ii era frica pentru viata lui Shinku.Simtea ca unicul ei scop era sa fie acolo pentru blonda.Sa o distreze si sa o ajute.
-Shinku eu sunt o piaza rea pentru tine.Cand te-am vazut pentru prima oara , zambeai . Dar apoi...Apoi,cand m-ai aflat pe mine ai inceput sa plangi , sa fi trista..Nu merit dragostea , sau mila , ori chiar prietenia ta.
Privi intr-o parte ,dezamagita si dezgustata de ea insasi.Simtea ca trebuia sa ii ofere mai mult .
-Dar asta nu inseamna ca te voi lasa.Voi lupta cu orice pret sa iti readuc zambetul pe buze.
Dar cum?Nu stia cum .Ofta.Isi dadu jos haina de piele ,ramanand intr-o camasa alba , cu volanase .
-Shinku , de azi , iti apartin.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyMar Oct 06, 2009 1:39 am

- Nu, Lisette, nu... nu imi apartii mie...
Ametisem. Era prea mult pentru mine, sangele curs atat de mult din rani atat de mici intunecandu-mi mintea. Vroiam sa ma desprind din bratele ei, stiind ca voi pata cu sangele meu infect. Dar, pur si simplu, nu puteam.
- Lisette... vreau sa inchid ochii... putin, putin de tot. Imi permiti?
Era mai mult decat somnul si oboseala. Era o stare aparte, psihicul meu dorind arzator sa se blocheze pentru cateva minute. Am inceput sa soptesc, fara sa fiu constienta de asta.
- Nu-mi poti apartine... e prea mult... nu... prea multa dragoste...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyVin Oct 16, 2009 9:42 pm

-Dormi...Dormi...Voi fi aici cand te vei trezi.Voi fi mereu aici .
Ii aseza trupul pe jos ,iar ea se lipi cu spatele de zid ,simtind cum spinii ii strapung pielea si ii creaza rani.
-"Cateva cicatrici in plus ce mai conteaza?"
Ii atinse chipul si apoi isi trecu buzele peste ale ei.
-Sunt ...aici....Dormi fara teama
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptySam Oct 24, 2009 12:35 am

Nu i-am mai auzit ultimele cateva cuvinte, fiind pierduta de lumea rationala. Am inchis ochii incet, inca nestiind daca am adormit sau am lesinat. Nu-mi simteam corpul, orice durere sau simt fiindu-mi straine in acele momente. Si totusi eram acolo, stiam asta. Acolo, langa Lisette, asteptand parca ceva... ateptand sa vad daca ma voi mai trezi sau nu.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptySam Oct 24, 2009 10:54 pm

-Dormi pentru mine...
Simti frig si umezeala .Simti cum ceva ii atinge pielea arsa si totusi rece.Apa.Ploua?Asa se parea caci niciun alt lucru nu o mahnea si o binedispunea simultan.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyDum Oct 25, 2009 1:57 am

Incet incet, incepea sa ma doara ceva, de-a lungul corpului. Simturile imi revenisera, si simteam ranile "strigand". Nu erau inca uscate. Ploua! Picaturile "ardeau" micile dungi sangeroase, usturandu-ma. Am deschis ochii. Eram inca acolo, langa Lisette.
- Am dormit mult? Si... ploua demult? Si...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyMar Oct 27, 2009 11:20 pm

Ii trase gulerul astfel incat sa ii acopere tot gatul .Ii mangaie incet chipul apoi surase.Se bucura.Agitatia ei o bucura.Insemna ca in sfarsit avea sa o ajute cu ceva si anume , raspunzandu-i la intrebari.
-Nu dormi de mult .Nu ploua de prea mult timp.Esti odihnita?Te deranjeaza ploaia?
Si fara sa isi dea seamam , rolurile se schimbasera.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... EmptyMier Oct 28, 2009 5:02 pm

- Da... sunt odihnita! Am energie, dar inca mai curge...
Mi-am ridicat palma deasupra fetei, analizand ranile. Se astupasera aproape complet, acoperite cu o crusta maronie si lasand doar cateva picaturi sa mai curga. M-am ridicat in sezut, odata cu brusca stare de ameteala provocata de pierderea sangelui. Pamantul din jurul meu era patat cu acel lichid sarat, prin toate partile.
- Si nu cred ca ma deranjeaza ploaia... imi place.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un zid si nimc mai mult... Empty
MesajSubiect: Re: Un zid si nimc mai mult...   Un zid si nimc mai mult... Empty

Sus In jos
 
Un zid si nimc mai mult...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: