Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Undeva ...

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Undeva ...   Undeva ... EmptySam Sept 12, 2009 6:16 pm

Urca scarile.Pasea apasat ,pasii ei rasunau pe intreg coridorul.Ajunse in sfarsit in living.Privi in jur.Isi lasa haina din piele neagra pe canapea si se intinse pe jos.Ridica o mana apoi isi atinse abdomenul umpic speriata.Simti o durere ingrozitoare.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptySam Sept 12, 2009 9:09 pm

Am impins usa cu ambele maini simtind cum greutatea lor imi apasa palmele parca dorind sa le preseze, poate chiar sa le faca sa se opreasca din impingere. Sa spun sincer, nu stiu cand am trecut de usa, am ajuns in camere, am simtit frigul, mi-ama tintit privirea asupra trupului intins, si-am simtit mila.
-Frumos...vorbeam in dodii, nici eu nu stiam de ce, nu stiam daca sa-i arat mila sau orice sentiment sau doar sa fiu rigida. M-am aplecat pe un picior simtind pardoseaua murdara sub genunchiul meu.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMar Sept 29, 2009 3:20 am

Am vazut-o pe Lizzie intrand, si m-am repezit dupa ea. Aveam un chef dubios de vorba si ar fi fost pacat sa-l ratez. Am intrat, fara pic de grija, ca un copil prost. Am lasat usa sa se tranteasca, rosind la trosnetul slab al lemnului.
- Buna, Lizzie! Buna, Lisette! am spus, sesizand cu un suras asemanarea celor doua nume. Frumoasa zi, nu-i asa? Si aerul este... vechi si puturos ca intodeauna! am oftat, odata cu stupida mea remarca. Dar e bine asa, nu? Adica, serios acum... ce farmec ar avea daca ar mirosi frumos? Si cum ar mai parea o casa bantuita daca vazele astea n-ar fi putin ciobite? Mi-am placea sa locuiesc aici!
Am inceput sa ma invart in jurul camerei, fredonand ceva indescifrabil.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMar Sept 29, 2009 8:46 pm

-Mie sa mor aici. raspunse ea ,desi nici macar nu auzise ceea ce zisera fetele .Nu isi indrepta privirea de la tavan ,doar inghitea in sec,ritmat ,sincronizat ,stupid ...!!!
Privi intr-o parte.Nu realiza unde era, din nou abis pentru ea. Acele patrate alb-negre,ca cele de la sah ii invadara iarasi mintea controland-o, odata cu frigul ce ii stapanea corpul.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Sept 30, 2009 3:18 am

Isi lasa corpul sa cada pe canapea simtind sub gambe o parte din corpul Lisettei.
-La naiba! Pana la sfarsitul excursiei asteia o sa am un nas segmentat.
Nu vroiam sa recunosc dar...mirosul acela de putrefacti si umezeala imi intorcea stomacul pe dos sau mai concret imi dadea senzatia de migrana
-Drace! Shinku inceteaza ma doare capul!
Isi prinse capul in ambele palme simtindu-si stomacul undeva inspre gat. Ofta si se intoarse spre fereastra cu geamurile murdare de ploaie si praf.
"Daca as si vedea.."
Ceva din mine spunea ca daca o sa vad dincolo de fereastra aceea o sa vad dincolo de casa aceasta si dincolo de probleme. Ce prostie, ma intreb de unde le scot. Sincera sa fiu mizeria ferestrei imi aminteste de casa si tot ce se intampla, poate de aceea si totusi tot prostii aberative raman ideile de genul sau simtirile mai concret spus.

-Avem ceva de baut? Tarie...
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Sept 30, 2009 3:27 am

Am oftat, dandu-mi seama ca am picat intr-un moment prost. Dar era ciudat faptul ca nu-mi pasa. M-am uitat atent la cele doua, una prandu-mi mai moarta decat cealalta... trebuia sa le inviu numaidecat.
- Taria n-o sa faca decat sa iti usuce gatul pana la o usturime dubioasa si cretina... dar iti recomand Ginul. Gustul acela dulce-amarui iti va face corpul sa vibreze putin. Cred ca ai nevoie de asta.
Stiam de unde sa fac rost de proaspata mea recomandare. M-am dus spre vitrina din dreapta mea, fortand dulapul dreptunghiular pana la deschidere. "Nu se va supara asa tare familia fantoma daca imprumut o sticla...". Am luat, apoi, trei pahare din vitrina, pe care le-am sters cu rochia, neputand sa observ o tesatura mai curata si utilizabila prin jur. Norocul mi-a dat si o tava, pe care am asezat-o pe masa, impreuna cu paharele. Le-am umplut pana-n gat, oferindu-le "companionilor" mei.
- Pare cam vechi, dar merge. E tare. Cei 16 ani ai mei n-or sa tina mult...
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Sept 30, 2009 3:51 am

Imi simteam ochii marindu-se cu fiecare secunda in care paharul se umplea si sunetul alcolului ce curgea in pahar imi lovea timpanul. Ma simteam letargica si in dorinta de a da un sec. Si totusi trebuia sa ma comport civilizat..
Se apleca peste canapea avand grija la persoana de sub ea.
-Vai draga Shinku ce darnica esti. Zambi scurt intorcandu-si capul intr-o parte.
-Draga mea...fa-mi o favoare, fa o pirueta pentru mine.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Sept 30, 2009 4:04 am

Un zambet mi s-a intiparit in coltul gurii, cat sa-i permita ginului sa nu-mi curga pe barbie. Am lasat paharul jos cu eleganta, inchitind lichidul dintr-odata.
"O pirueta... o pirueta eleganta, salbatica, eliberatoare... Spargatorul de Nuci sau Lacul Lebedelor...?"
Mi-era greu sa decid, dar a cere indicatii pentru un gest atat de neinsemnat ar fi puieril. Am inchis pur si simplu ochii, facand o pirueta de balerina terminata intr-o plecaiune scurta. Nu era de-ajuns. Am mai facut una, si inca una, apoi cativa pasi amintiti dintr-n spectacol neinsemnat, cateva miscari elegante ale mainilor, niste soapte indescifrabile.
- Spune-mi gand sa ma opresc
...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Sept 30, 2009 8:37 pm

-Acum !
Vocea masculina a Lisettei distruse armonia formala ce se asternuse cu nesimtire in incapere.Le privi cu dezgust apoi se ridica ,prinzandu-si parul in coc si lasand doar doua suvite sa ii alunece pe gat .
Lua paharul cu alcool si il apleca .Surase scurt apoi lua o gura mica.
-Nu'i ca vinul demi-sec ,dar merge.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyLun Oct 05, 2009 3:17 am

M-am oprit cu eleganta, facand o plecaciune adanca.
- Vinul demi-sec nu e lafel de aromat. Dar, de semenea, placut.
M-am mirat sa vad ca Lisette a vorbit. Nu-mi parea in stare nici sa se miste, ea li Lizzie parand absolut secate de viata. M-a binedispus, simtind pana si ginul mai dulce.
- Totusi, daca simti nevoia de un vin, permite-mi sa-ti aduc unul!
Vazusem o sticla aratoasa in dulap, asa ca m-am grabit s-o iau. Am scos agresiv dopul, umplandu-i paharul. Vroiam sa simt ca e lafel de binedispusa ca si mine.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyLun Oct 05, 2009 4:23 pm

-Aroma vietii . soptise aceasta pe un ton placut , usor prostesc de dulce .
Privi bautura umpic apoi gusta si din aceasta .Ofta si le privi pe amandoua atat de entuziasmata , incat parca propietatile vinului isi facura deja efectul.
Lisette nu mai dezvaluise nimanui ca avea doua personalitati: una monotona si satanica , si alta copilareasca si rasfatata .
-Nu este o zi ..superba???
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMar Oct 06, 2009 1:47 am

Am zambit vizibil, larg, odata cu dulceata vocii avuta de Lisette. Vinul acesta era intr-adevar lafel de bun precum il crezusem.
- Superba... absolut superba. I-am raspuns, pe un romantism aiurit.
Eram fericita sa o vad asa, ciudat de fericita. Parca aveam o legatura cu ea, lucru care era desigur in imaginatia mea. I-am umplut paharul iar, imediat ce l-a terminat.
- Soarele nu ar putea inlocui lafel de splendid norii astia...
Devenisem visatoare, analizand cu un interes puieril un tablou jerpelit, proaspat observat. Intruchipa natura moarta: trandafiri, trantiti langa un sevalet.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyVin Oct 16, 2009 9:39 pm

-Viata este un sevalet pe care sunt imortalizate sentimentele , starile si trairile noastre.Un intreg destin .Un destin care tine doar de pictorul suprem.raspunse ea pe un ton melancolic si totusi stupid de vesel
O privi pe Shinku si zambise foarte larg apoi inchise ochii scurt.
-Ah,viata !
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptySam Oct 24, 2009 1:33 am

- Poetic! Am spus, fara sa-mi mut privirea de la tablou. Imi placea. Mi-am promis, in gluma, ca urmatoarea data cand voi vedea fantoma, o voi ruga frumos sa mi-l daruiasca. Dar, in fond, era o bucata de panza! M-am intors, facandu-mi rochia sa fluture, pantofii mei nimerind perfect unul langa celalalt.
- Mi-ar placea sa fie pe-aici o guvernanta careia sa-i cer o ceasca de ceai!
Parfumul unui ceai de cirese m-a facut sa tresar. M-am asezat pe un fotoliu, luand din nou o postura de papusa.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptySam Oct 24, 2009 10:46 pm

-S-ar putea sa nu ai o guvernanta , insa un majordom tot ai . raspunse ea scurt apoi se retrase
Aduse in cateva clipe trei cani cu ceai si le aseza pe masuta.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyDum Oct 25, 2009 1:24 am

Am zambit, deschizand ochii.
- Multumesc, draga Lisette!
Am luat una din cani, tinand-o cateva secunda fara sa imi ating buzele de continut. Imi palcea caldura portelanului pe pielea mea rece, atat de asemanatoare lui. Am sorbit apoi, fara zgomot, o gura mica. Era dulce, perfect.
- E perfect! Am spus, in aceiasi secunda in care am gandit cuvantul. Dar de ce un majordom?
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMar Oct 27, 2009 11:13 pm

-Nu am avut pana acum un stapani si...
Tusi scurt apoi atinse elegant cana de portelan , ridicand-o pana la nivelul barbiei astfel incat marginea sa fie fix in dreptul buzelor.
-...ar dori sa fi tu aceea.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Oct 28, 2009 4:54 pm

- Eu? Stapana...?
Cana mi-a tremurat usor in mana, atentia mea fiindu-i smulsa. Am izbucnit intr-un ras usor, dulce.
- O papusa nu poate fi stapana. Poate doar sa aiba un stapan.
Buzele mele au atins din nou portelanul mai cald decat ele, orice alt cuvant pe care as fi vrut sa-l spun fiind absorbit de lichidul dulce-amarui, parfumat.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMier Oct 28, 2009 11:07 pm

Facu scurt o plecaciune formala , mentinandu-si astfel rolul , in ciuda dorintelor lui Shinku.Se ridica si o privi rece apoi ii atinse chipul , tresarind cand isi dadu seama cat de rece si catifelata era pielea acesteia.Chiar o papusa ...
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyLun Noi 02, 2009 4:26 am

Eram, parca, atat de obisnuita cu atingerile rapide ale lui Lisette inacat aproape n-am bagat de seama. Pielea mea era calda acum, preluand o parte din temperatura ceaiului. Imi placea acea senzatie de "viu". Imi simteam intreg corpul, fiecare muschi si fiecare articulatie. Ardea fiecare, oparite de lichidul aromat ce curgea ca intr-o sticla goala.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyLun Noi 02, 2009 10:32 pm

-Ador sa vad pe cineva descompunandu-se moral si inca traind din punct de vedere biologic.se auzi vocea ei masculino-senzuala , urmata de un gest iesit din comun si anume atingerea si miscarea degetelor ca si cum aceasta si-ar fi smuls ochelarii de la ochi.
Isi aseza trupul pe podeaua inca umeda si usor lipicioasa ,semn ca era murdara.Surase scurt simtindu-si mainile la fel ca si podeaua .Era ciudat si totusi placut.Haotice sentimente !
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMar Noi 03, 2009 1:33 am

Am ramas in aceiasi pozitie, fara sa imi misc macar cu un centimetru corpul sau traectoria priviri.
- Descompunandu-se moral, dar traind biologic... descompunandu-se moral, dar traind biologic... descompunandu-se moral, dar traind biologic...
Am repetat robotic, ca un ecou. Imi placea combinatia cuvintelor, dar am uitat repede, caci n-o gandeam. M-am reintors la postura unui "bautor de ceai", sorbind incet si scurt ce mai ramasese din lichidul acela aromat.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyMar Noi 03, 2009 10:14 pm

Langa ea aparu rapid arcusul viorii , sprijinit in pozitie verticala ,langa mana acesteia .Coborase usor pe maneca , camasii ei .Un fel de as ...
Se ridica rapid si deschise casetofonul atat de agitat si de rapid incat parea (din nou) nebuna .
Zgomotul se izbi de peretii si facu parca intreaga incapere sa se dematerializeze intr-o fractiune de secunda.Si totusi , totul ramase la fel.
-Ah..Bach...Cat ador un arcus ce se iubeste cu corzile si astfel , intregul violoncel este un pat al iubirii
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptySam Noi 07, 2009 11:15 pm

Am zambit la auzul numelui compozitorului meu favorit, desi expresia m-a dezgustat intr-un mod ciudat. Am oftat, lasand ceasca goala pe masa. Desi stiam ca e urat din partea mea, mi-am permis sa o intrerup:
- Violoncel...?
Instrumentul din mana sa era o vioara, dar drept era ca cele doua erau des confundate.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... EmptyDum Noi 08, 2009 1:20 am

-As fi vrut sa il cant.Mai ales Bach , suita numarul cinci ,sau suita numarul unu.Perfecte ! Din pacate ,m-am pricopsit cu o vioara rosie.raspunse ea atat de trista incat nici macar agitatia violoncelului nu o mai binedispunea
Sus In jos
Continut sponsorizat





Undeva ... Empty
MesajSubiect: Re: Undeva ...   Undeva ... Empty

Sus In jos
 
Undeva ...
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Undeva in intuneric

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: