Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Peste alei ruginii

In jos 
4 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Erzsébet Rosebarthory

Erzsébet Rosebarthory


Mesaje : 139
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 29
Localizare : Autumn Rose

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2009 6:31 pm

Ti-am zis sa incetezi !Intelege ... intelege ca nu vreau asta !Nu vreau pe nimeni !
Glasul isi recapata dintr-o data tonul plangacios si simplu,fiind brusc invadat de suspine scurte.
Il vreau ...Il vreau doar pe Ruben inapoi ...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2009 6:37 pm

-Cauta-l in lumea ta ,moarto ! Ti-am dat adoratia mea , respectul si dragostea mea . Ma puteai avea ,puteai face orice doresti cu mine .E alegerea ta.
Fugi spre blonda si o ajuta sa nu se dezechilibreze si pe Elizabeth o privi arogant si totusi usor compatimitor .
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyVin Sept 11, 2009 11:00 pm

Am impins-o usor pe Lisette, recunoscand-o imediat dupa roseata sangerie a parului. Era singura a carei atingere nu ma incomoda, dar nu o puteam lasa sa ma ajute:
- Multumesc, draga Lisette, apreciez... dar trebuie sa stau in picioare singura. Trebuie sa fiu puternica...
Reusisem, desi cu greutate, sa ma tin singura. Am inceput sa ma uit concentrata in stanga si in dreapta, ca si cum as fi incercat sa o vad.
- Si tu ai vorbit cu ea, nu-i asa? M-am adresat din nou Lisettei.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 3:13 am

M-am impins in mana ridicandu-ma.
-Lisette draga mea..ma intreb unde ai invatat sa posezi spiritele in felul asta?
"Bun Lizette..e timpul sa..sa-ti bagi picioarele in ea de greata!" am scucturat din cap si mi-am aprins o tigara.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 3:48 pm

Rase umpic si le explica fetelor :
-Ea nu isi doreste decat sa fie vie ,sa se intoarca in lumea sa , in secolul sau.Dar nu intelege ca asta este imposibil ,de aceea ador sa o innebunesc apropiindu-ma de ea .
O privi inca odata umpic ingrijorata pe Shinku si se apropie de locul unde se mai simtea umpic mirosul imbatator .
-Il vrei pe Ruben !
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptySam Sept 12, 2009 8:19 pm

-Si tu o manipulezi folosind asta...am simtit ca aerul iese din mine cu o nota joasa de amagire, as fi putut sa o comntrolez si eu asa, dar nu aveam taria.
-Esti cruda scumpo, cruda...am aprins to tigara, insa n-am bagato in gura.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyMier Sept 16, 2009 9:46 pm

Nu o baga in seama pe Elizabeth.Inchise ochii atingandu-si buzele .Simti lichind rosu .Simti sange .Ranji de-a dreptul ingrijorator de dracesc apoi isi linse buzele intr-un mod animalic.
-Puteam sa fiu Ruben ,chiar si neavand fizicul sau .Dar m-ai pierdut iubito ,pentru totdeauna .
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyMar Sept 29, 2009 3:48 am

- Atat de trist, atat de trist... daca ea inca exista, familia ei unde e?
Am tresarit iar si iar, vocea mea preluand o "nuanta" neputincioasa. Uram asta la mine cateodata, faptul ca nu puteam suporta prea multa suferinta umana... sau fantomatica. Imi spuneam intr-una ca Erzsébet e doar un suflet ratacit, trist, ca are nevoie de ceva asemanator unui prieten de nadejde. Dar stiam ca fiecare astfel de gand si fiecare farama de suferinta erau fictive, copilaresti. Eu eram un copil, sensibil si incapabil de a rezista toanelor vietii.
- Atat de trist, atat de trist...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyMar Sept 29, 2009 8:57 pm

-Probabil ca draga noastra fantoma ii alunga.Ruben al ei nu se arata .A parasit-o,stiind ce face,probabil,cu noi .
Ridica o spranceana privind in sus , si observand un corb ce se aseza pe o creanga.Asa era ea.Manca hoiturile sufletesti ale celorlalti .Dar ea nu astepta ,ea ataca moral , apoi se hranea cu durere.
-Ea a vrea atentie , eu refuz atentia.Cred ca asta ma face sa o urasc.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptySam Oct 24, 2009 12:56 am

- Sa urasti...
Am repetat incet, cuvintele avand o anume profunzime. Nu-mi placea acel verb, "il uram". Il inlocuiam cu orice altceva, cautam, cream alt termen. Am oftat instinctiv, gandindu-ma iar la aceea fantoma.
- Mi-ar placea, totusi, sa existe o cale de a fi fericita. Macar putin, poate merita!
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptySam Oct 24, 2009 11:03 pm

-Criminalii ,chiar si cei morti nu merita fericire.Ne ucide moral .
Ironic.Tocmai ea sa spuna acele lucruri?Tocmai ea?Ha,ironic si banal.
Nu ii pasa ca pur si simplu era banala , ceea ce spuse era banal.Ii pasa doar sa o urasca pe Erzsebet pentru tot raul facut.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyLun Noi 02, 2009 4:23 am

M-am aplecat, luand o frunza la nimereala. Am ridicat-o deasupra privirii mele, incercand sa o vad cat mai bine in lumina "soarelui cu dinti". Nuantele atator poezii puierile, nascatoarea frazei "covorul riginiu al toamnei", "rodul celei de-a treia fiica a anului"... cuvinte de acest gen imi veneau in minte, ignorand cu o maturitate obscura esenta acelui portocaliu trecut.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyLun Noi 02, 2009 11:15 pm

Dadu cu pumnul intr-un copac .Isi simti degetele trosnindu-i si rupandu-se parca , urmate apoi de o durere nebuneasca.Un ragnet se auzi din partea acesteia .Isi izbi apoi umerii si scena se repeta , urmata fiind de distrugerea genunchilor in acelasi mod.Ranji satanic , vazandu-se plina de sange.
Sunt obosita si as vrea sa dorm.Ma primesti?O,tu femeie cu ochi verzi ma primesti intr-ale tale brate?
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyMar Noi 03, 2009 1:21 am

- Lisette!
M-am aruncat agresiv langa ea, plina de groaza. Ma asteptam la o incercare de distrugere din partea ei, dar ciudat era felul in care ma durea pe mine... retraiam.
- Lasa-ma sa vad daca s-a intamplat ceva...
Aceleasi cuvinte pronuntate cu aceiasi voce slaba si tremuranda, uzata. I-am atins, pe rand, genunchi: nu avea nimic. Am privit sangele ei intins pe pielea mainii mele, o amintire traumatizanta fiind retraita. Am inceput sa plang instantaneu, lipindu-mi palmele de fata si pictand-o cu lichidul de care imi era atat de frica. M-am lasat sa cad, pregatita, parca, sa simt din orice parte acea durere care avea sa ma aduca la aceiasi stare de sangerare.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyMar Noi 03, 2009 10:33 pm

-Articulatiile mainilor aproape-mi sunt distruse.Oasele mi-s rupte.Cel putin la mana dreapta.raspunse ea fericita
Dorea , in sfarsit , sa simta durere fizica .Nu numai cea primita din cauza degerarii ci una de-a dreptul ucigatoare.Si o primise .
Vroia sa se iubeasca cu durerea si sa fie una cu durerea si sa moara in durere apoi sa renasca din durere.Sa o iubeasca si sa o simta.Dar ,avea in egala masura nevoie de o fiinta care sa stie de isprava sa demna de laudat.Poate chiar a naibii de mult , si Shinku era aceea.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptySam Noi 07, 2009 11:45 pm

I-am cautat mana cu degetele tremurande, privirea fiindu-mi goala, transparenta... nevazatoare. Prinzand-o, i-am mangaiat pielea, simtind sangele cald.
- Lisette... de ce... si tu? Lisette... Lisette...
Ii pronuntam mainile ca o fantoma ratacita, mintea mea nefiind in stare sa mai functioneze. Era o trauma repetitiva, ce o vedeam iar, si iar, si iar...
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 EmptyDum Noi 08, 2009 1:34 am

-Lasa-ma sa imi beau sangele .
Isi atinse genunchii incepand sa linga sangele ce ii ramase pe mana.Gustul acela de metal,de fier ii atinse brusc papilele gustative facand-o sa tremure.
Si in clipa aceea m-am gandit ca poate chiar eu insami eram din metal .Atat de rece,grea si insuportabila pentru ei , cei ce aveau gusturi rafinate
Sus In jos
Continut sponsorizat





Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Peste alei ruginii   Peste alei ruginii - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Peste alei ruginii
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: