Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Selena's Room

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Selena Connors

Selena Connors


Mesaje : 8
Data de inscriere : 12/09/2009

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Selena's Room   Selena's Room EmptySam Sept 12, 2009 5:43 am

Selena statea in picioare in mijocul incaperii inguste, privind in gol la tavanul plin de panze de paianjen si de mucegai. Clipi scurt de cateva ori, apoi ofta, isi indrepta capul spre valiza neagra de pe pat, si o privi si pe aceea intens. Era veche si uzata, ca majoritatea lucrurilor ei.
"-Dar tot n-o voi schimba vreodata..."isi zise ea, visatoare.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptySam Sept 12, 2009 2:21 pm

Nu mai stiam pe unde sa ma mai plimb. Epuizasem toate locurile interesante. Nu-mi ramanea altceva de facut decat sa vizitez pe cineva. Fredonand, am inceput sa alerg pe holuri, oprindu-ma brusc in fata unei usi alese la nimereala. Am batut usor in suprafata lemnoasa, asteptand persoana de dincolo de ea sa-mi raspunda.
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptySam Sept 12, 2009 6:47 pm

Fum.Fum de tigara.Picaturi reci si tari.Picaturi de vodka.Pasi.Pasi atat de disturbanti si de apasati.O fiinta inalta si ciudata , impodobita in haine negre din piele,urcase pe scari si tusea ,probabil din cauza tigarii marca Viceroy pe o fumase cu atata ..pasiune.Ajunse in fata lui Shinku.Lasase tigara si sticla sa cada.Sticla se sparse .O privire tandra si senzuala o capta pe blonda .Acelasi aer dulce si macabru o reimbata pe Lisette cu aceeasi minunata putere.
Shinku o innebuni , o facuse sa isi doreasca sa fie nemuritoare si extraordinar de bogata pentru a o rasfata intruna pe Shinku.Oare era obsesie?Poate.
Ii sarutase mana ca de obicei si batu si dansa inca odata la usa , pentru a fi sigura propietara acelei camera avea sa raspunda.
Sus In jos
Allan

Allan


Mesaje : 13
Data de inscriere : 05/09/2009

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptySam Sept 12, 2009 8:31 pm

Acum! Era clar,trupul meu o luase razna,total razna.Era cald,nu puteam deschide gura caci trebuia sa-mi trec degetul aratator peste buza inferioara,caci apele curgeau pe mine.Patetic.Aveam un tricou alb imaculat si niste jeansi,la ce caldura simteam in acel moment doream doar sa stau`ntro piscina eventual cu o limonada rece in mana,poate si niste cuburi de gheata,pe abdomne..Am rasuflat usor si am batut,scurt si usor.
Sus In jos
Selena Connors

Selena Connors


Mesaje : 8
Data de inscriere : 12/09/2009

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptySam Sept 12, 2009 11:42 pm

Am ignorat primele batai in usa, pierduta fiind in lumea mea, intr-o lume necunoscuta celor din jur, o lume in care numai eu puteam intra, si in care ma regaseam pe mine cu adevarat. Era linistitor sa ma aflu aici din cand in cand...
Am ignorat si celelalte batai in usa care urmara, si m-am pus pe jos, in genunchi, plecandu-mi capul intr-o parte, cu ochii inchisi. Am inspirat adanc, sa ma reculeg, sa pot sa ma detasez de restul lucrurilor din jur inca o data.
Dar, a treia bataie in usa, ma smulse complet din gandurile mele calmante, si ma readuse violent in camera mea ingusta din acea casa inspaimantatoare.
-Intra, e deschis, am spus eu repede, stiind ca nu mai aveam nici o sansa sa ma intorc acolo.

OFF: ca sa nu existe nelamuriri, prin "lumea mea" nu m-am referit intr-adevar la un alt univers paralel, ci la gandurile in sine ale personajului, care incearca sa se detaseze de prezent si sa mediteze in liniste. xD
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptyDum Sept 13, 2009 12:25 am

Un "intra" destul de agresiv ma facu sa ma simt destul de prost, dar am deschis usor usa. Aveam fata inalta, cu parul negru statea in fata. Am stat cateva clipe nemiscata, putin peste pragul usii, analizand-o.
- Imi pare rau, cred ca nu prea aveai chef de musafiri... i-am spus, aplecand capul pentru a-mi ascunde ochii. Plec daca vrei!
Sus In jos
Selena Connors

Selena Connors


Mesaje : 8
Data de inscriere : 12/09/2009

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptyLun Sept 14, 2009 11:17 pm

-Umm... am facut eu, analizand propunerea fetei din fata mea. Ar fi fost ideal sa fiu lasata in pace, desigur, dar stiam si ca vroiam sa aflu cat mai multe despre ea si despre acest lucru. Iar asta, desigur, insemna ca trebuia sa-mi calc pe mandrie si sa "socializez" cu ea!
-Nu, nu. E in regula. Ia loc, te rog.
I-am aratat cel mai apropiat scaun de mine, unul din lemn, nu foarte rezistent la prima vedere, dar ceva imi spunea ca, simplul fapt ca avea scrijelit pe picioarul stang anul 1800, dovedea ca aparentele inseala!
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptyMar Sept 15, 2009 12:43 am

Cuvintele ei imi parura groaznic de false, pline de regret... dar imi spusese sa raman, asa ca m-am prefacut ca n-am observat. Am sters cu maneca scaunul pe care mi l-a indicat si m-am asezat, puandu-mi mainile pe picioare. Am inchis ochii, asteptand sa spuna ceva.
Sus In jos
Selena Connors

Selena Connors


Mesaje : 8
Data de inscriere : 12/09/2009

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptyMier Sept 23, 2009 10:40 pm

-Hmmm... am facut eu, apropiindu-ma usor spre ea, privind-o profund in ochi, in timp ce un zambet larg mi se intiparea pe fata fara sa-mi dau seama. Ce ochi frumosi ai, papusico~!
Statu astfel cateva secunde lungi, apoi tresari, realizand in sfarsit ce tocmai spusese. Zambetul ii pieri, iar obrajii palizi prinsera o roseata usoara, aproape inobservabila.
-Scuze, nu am vrut sa te jignesc in vreun fel...
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room EmptySam Sept 26, 2009 5:28 pm

Am zambit. Un zambet scurt, care nu arata nimic din buna dispozitie pe care mi-o daruise odata cu adorabilul compliment.
- Nu m-ai jignit in niciun fel, ba chiar iti multumesc! I-am spus, zambind mai larg. Stiam ca aceasta multumire nu era deajuns, o dorinta teribila de a-i face un compliment trezindu-se in mine. Dar acest lucru ar determina-o sa-si de-a seama ca am facut-o doar ca sa ii multumesc mai adecvat, si n-ar ajuta cu nimic.
- Iti place locul asta? Am intrebat-o, fara sa gandesc.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Selena's Room Empty
MesajSubiect: Re: Selena's Room   Selena's Room Empty

Sus In jos
 
Selena's Room
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» My creepy room
» My cold room
» Music Room
» room full of mysteries
» Andru's room...be quiet

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: