Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Sala de muzica

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:16 am

Nu vroia sa paraseasca acest loc, dar nu avea de ales, nu avea sa-si lase tatal singur, in astfel de momente. Era singura familie ce o mai avea, nu-si permitea sa il piarda.
A urcat in masina, fiind dus la aeroport, iar de acolo in avion, ajungand in New York, unde avea sa se intalneasca cu tatal lui. Se pare ca mai avea ceva de rezolvat, se parea ca Jesse nu va pleca cu el. Dar atunci, el cu cine va sta? Si pana acum a stat singur, dar acum numai vroia, se saturase, vroia sa stea cu cineva, sa simta pe cineva aproape de el, in fiecare seara.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:20 am

Privi confuz insa dezinteresat scena cand pustiul a plecat impreuna cu cei trei, dand indiferent din umeri. Isi luase bagajul, iesind din academie, indreptandu-se spre strada pentru a chema un taxi sa-l duca la gara. Intre timp, isi auzi telefonul sunand si, scotandu-l, recunoscuse imediat numarul. Interesant, acea persoana nu-l mai contactase de mult. Raspunse, salutand fericit, imbufnandu-se imediat cand planurile i-au fost date complet peste cap. Degeaba protesta el, persoana ce-l sunase vroia sa se intalneasca imediat cu el, la un hotel. Fu de acord in cele din urma, luand taxiul spre acel hotel, intrebandu-se ce treburi mai avea acum de rezolvat. Si cand crezute ca se lasase de astfel de lucruri. Se parea ca de trecut nu poti scapa.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:25 am

Nu-i venea sa creada ca tatal lui nu era in New York, ci tocmai unde statuse Jesse mai devreme. Pai daca era acolo de ce il trimisese pe el aici?! Niciodata nu-i intelegea metodele acelui om, fiind prea complicat pentru el, care oricum nici nu incerca sa-si bata capul cu asa ceva. Daca ceva nu era simplu, sau evident, Jesse nu se complica sa se gandeasca la acel lucru, gasind asta doar o pierdere de timp. S-a dus la casa tatalui sau din New York, aruncandu-se in primul pat vazut, dornic sa doarma.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:31 am

Ajunse intr-un final si la hotel, luandu-si bagajul, platindu-i soferului. Isi lua bagajul de jos, intrand inauntru, cerand numarul de la camera unde era tatal tau. Camera 13... De ce nu se mira Andrew? A da, pentru ca mereu alegea camerele cu numarul 13. Ofta adanc, indreptandu-se intr-acolo, intrand in camera dupa ce o gorila i-a deschis usa. Isi lasa bagajul jos, privindu-l pe omul ce statea pe o canapea, fumand, apropiindu-se de el.
-Dupa cum vezi am bagaj deci sunt in drum spre vacanta mea bine meritata si sunt si grabit, iar de omorat nu mai omor pe nimeni. Deci, despre ce discutam de data asta?
Intreba pe un ton plictisit, asezandu-se in fata barbatului, aprizandu-si si el o tigare.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:34 am

T: Nu stiu daca stii, am un baiat, 16 ani, vreau sa-i fii bodyguard, sa-l pazesti 24 din 24, sa nu-l scapi din ochi nici macar o secunda, daca e nevoie intri cu el in baie, nu-mi pasa. Vei fi platit pentru asta. Vei face asta timp de o luna, sau poate doua, pana se regleaza apele si el nu va mai fi in pericol. Zice tatal lui Jesse, hotarat si serios, vazandu-se din tonul sau ca era speriat pentru copilul lui, plus ca nu-i dadea lui Andrew nicio sansa de refuz.
T:Dupa ce trece aceasta perioada iti voi oferi o vacanta oriunde vrei, cu toate cheltuielile incluse. Adauga barbatul, pentru a vedea Andrew cat de serios este.


Ultima editare efectuata de catre Jesse Anson in Mar Aug 09, 2011 5:39 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:38 am

Il asculta cu atentie, ranjind malefic, un ranjet pe care-l adopta merue in trecut cand ceva ii suna interesant, iar asta devenea o afacere interesanta. Mai facuse pe garda de corp si in trecut, chiar cu tipul din fata lui si il scapase de multe, insa niciodata cu un pusti de 16 ani.
-Fiul tau spui? Nu credeam ca voi prinde ziua in care sa sa trec de la tata la fiu. Sti foarte bine ca metodele mele sunt drastice si stricte. Fiul tau va scapa de orice ii vrea raul insa nu stiu daca va rezista prea mult timp in preajma mea, deci sa nu te miri daca ti se va plange. In plus, o vacanta in Hawaii de vre-o luna nu mi-ar strica.
Chicoti malefic, lasandu-si capul pe spate. Inapoi in bransa, nu-i asa?
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:42 am

Tatal lui Jesse da aprobator din cap.
T:-Sper sa rezisti tu cu el, vezi ca e cam greu de cap, asa ca succes. Nu uita, trebuie sa rezisti pana zic eu stop daca iti vrei vacanta, asa ca nu te enerva prea repede pe el, iar daca il faci sa se abtina de la droguri si bautura, e perfect, primesti si bonus. Acum ai avionul meu privat, te duci in New York, stii adresa mea, de aici te descuri, il poti duce oriunde vrei, totul e pe cheltuiala mea. Spune serios, privindu-l pe Andrew in ochi, bucuros ca acceptase aceasta slujba
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:46 am

-Asta mai vedem noi. Nu stiu cine va claca primul, insa am un presentiment ca fiul tau nu va rezista nici macar o saptamana cu mine in preajma. Oricum, tu ti-ai dat acordul deci sa nu te aud cu chestii gen ''imi torturezi copilul'' caci voi incheia iemdiat afacerea si ma voi face nevazut.
Spuse serios, dupa care ranji din nou larg si malefic. NY? De cand nu mai fusese acolo? Se ridica in picioare dupa ce-si stinse tigarea, privindu-l pe barbat.
-O sa am grija sa-ti satisfac toate capriciile. Ah, sper sa ai alcool pentru mine acasa, am cam dus lipsa in ultimul timp. Oricum, am sa te sun.
Spuse facandu-i fugitiv cu mana, luandu-si bagajul.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:49 am

T:-Inca nu mi-ai cunoscut fiul. Esti singurul care vrea sa-i fie bodyguard. Ai tot ce-ti trebuie la mine acasa, nu-ti fa griji, e totul asa cum trebuie, deci ai grija de el si sa nu-i zici niciodata unde sunt. Clar? Cand te voi suna vei avea grija ca el sa nu auda ce vorbim si nu-i vei spune ca eu am fost. Zice tatal lui Jesse serios, oftand trist la final. Ii venea greu sa-si paraseasca asa fiul, dar stia ca e cel mai bine pentru el.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:55 am

-Fi serios amice, doar nu-ti parasesti fiul nu? Gandeste-te doar ca ti-ai luat si tu o vacanta si ca-l lasi sa locuiasca cu un prieten, atata tot. Ti-am spus, voi avea grija de fiul tau si nu va fi nici o problema. Mai problema a fost pentru mine timpul cand te urmaream pe TINE peste tot.
Dadu negativ din cap, amintindu-si inca prin ce trecuse atunci. In viata lui nu vroia sa imbatraneasca mai mult de-atat. Il saluta, plecand apoi din camera, lasandu-se condus de unul dintre gorile la aeroport de unde avea sa ia avionul. Era curios despre pustiul batranului. De ce isi facea atatea griji ca Andrew nu va reusi sa-l suporte?
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 5:58 am

Cand s-a trezit din somn, Jesse a observat ca tatal lui inca nu venise acasa. A incercat sa-l sune, dar numarul lui numai putea fi contactat. Asta nu era semn bun, mereu cand facea asta insemna ca fuge si ii va trimite o gorila. Mormaie niste injuraturi, hotarat sa-i faca viata un iad acelei gorile. Tatali lui va regreta ca a plecat, iarasi, fara Jesse. Se aseaza pe canapeaua din living-ul de la parter, incepand sa fumeze tigara dupa tigara, aruncand chistocurile pe jos, asteptandu-si bodyguard-ul.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:03 am

Nu stie cat durase zborul caci dormise tot timpul. Mereu cand zbura il prindea flama si adormea instantaneu. In momentul in care s-a trezit, a si ajuns, si se urca direct intr-o masina ce avea sa-l duca la vila batranului, sa-l intalneasca pe pustiul rasfatat. Privi cu atentie pe geam tot timpul, admirand frumosul oras, bucurandu-se ca s-a reintors aici. Cobora din masina in fata casei, analizand-o cu atentie. Nu se schimbase. Isi lasa bagajul luat si dus de altcineva, dand buzna in casa, aproape trantind usa de perete.
-Unde-i pustiul rasfatat de batran de cae trebuie sa am grija?
Intreba pe un ton galagios, privind in jur.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:05 am

Tresari cand auzi usa trantita. Se ridica de pe canapea, pentru a vedea care naiba tranteste astfel usa. Ramane masca cand il vede pe Andrew, apropiindu-se de el.
-Serios?! Tu vei avea grija de mine?! Genial! Cu tine voi ajunge mort pe patul de spital, posibil in coma de supradoza. Zice dandu-si ochii peste cap, intorcandu-se inapoi pe canapea.
-Fa-te comfortabil, vezi ca dormitorul mare e a meu si iti e interzis sa intri cand nu sunt eu acolo! Zice serios, mutand canalele.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:09 am

Simtise ca avea sa lesine cand il vazu pe Jesse in fata ochilor. Cred ca batranul ii facuse o farsa ca sa se razbune pentru cadoul trimis Craciunul trecut nu-i asa? Cu siguranta trebuia sa fie asta, pustiul nu putea fi fiul lui. Dar se parea ca era... Ofta adanc, incruntandu-se cand il auzi.
-Vesti proaste pentru tine pustiule, vom imparti aceeasi camera iar daca nu-ti convine scrie o scrisoara si poate ca o voi citi mai incolo. Cat despre ceea ce ai zis, ar trebui sa sti si tu ca datorita mie tatal tau mai traieste inca. Daca habar n-ai de abilitatile mele, nu comenta si mai bine ai face ceva util cu viata ta.
Spuse rautacios, spunandu-i celui ce-i cara bagajul sa-l duca in camera pustiului, Andrew ducandu-se direct la bar.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:13 am

Isi da ochii peste cap, oftand, cand aude ca va trebui sa imparta aceeasi camera cu Andrew.
-Bine, dar tu dormi pe jos sa fie clar, nu suport sa impart patul cu cineva pentru care nu simt nimic de bine. Zice rece, dar cu o tenta de tristete in voce. Andrew niciodata nu avea sa faca ceva pentru Jesse, din cauza lui Jesse. Inainte era mama lui, iar acum e tatal sau, care sigur il platea bine pe Andrew, pentru a avea grija de Jesse.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:17 am

-Jesse, sa incetam odata cu taraboiul asta bine. Sti cine sunt, stiu cine esti, asa ca lasam sarada de-oparte. Am acceptat slujba asta pentru ca ii eram dator tatalui tau, iar acum ca trebuie sa am grija de tine nu vreau sa aud ca nu-ti convine ca impartim aceasi camera sau pat. Esti in pericol, intelege, iar eu te voi proteja cu pretul vietii. Asta daca o s-o mai am...
Spuse deranjat, stiind ca pustiul ii va manca sufletul acum ca stia cine era cu adevarat Andrew. Asta insemna ca mama lui era sotia batranului si Andrew lucrase pentru el fara sa stie acest amanunt. Grozav, acum era si mai fericit. Nu era de-ajuns ca isi stia persoana iubita in pericol, insa mai trebuia sa indure din nou amintirea mamei lui adoptive.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:21 am

-Pricepe! Nu vei dormi cu mine in pat! Nu pot, clar?! Daca dormi pe jos e tot aia, voi avea grija sa-ti asez o canapea comfortabila. Macar in seara asta nu dormi in pat cu mine! Zice serios, stiind ca in seara asta va fi greu sa doarma cineva cu el. In fiecare luna, in data de azi avea cele mai groaznice cosmaruri, cu moartea mamei lui, iar daca dormea cineva cu el acea persoana nu putea dormi deloc. Acele cosmaruri il speriau tare, fiind in stare sa-i rupa hainele lui Andrew, asta daca dormea cu ele, in caz contrar, tipul avea sa se trezeasca cu cateva zgarieturi zdravene.
Sus In jos
Andrew Kage

Andrew Kage


Mesaje : 116
Data de inscriere : 03/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:28 am

-Mai taci odata!
Tipa nervos Andrew la pusti, calmandu-se cand si-a dat seama ce ton folosise. Ofta adanc, turnandu-si ceva tare. Gandul ca pustiul era in pericol il speria caci Andrew tinea mult la Jesse, insa nu vroia ca acesta sa stie.
-Faci cum vrei, nu-mi pasa, insa nu pleca din camera fara sa-mi spui. In plus cine naiba poate sa doarma cand are zilnic cosmaruri?
De cand se stia Andrew avea in fiecare seara cosmaruri groaznice, cosmaruri din care aproape ca nu se mai putea trezi, cosmaruri ce-l speriau si se trezea mereu tremurand si plin de sudoare si lacrimi.
Sus In jos
Jesse Anson

Jesse Anson


Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/08/2011

Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 EmptyMar Aug 09, 2011 6:31 am

Mareste ochii cand aude ca si el avea cosmaruri. Nu se astepta la asta chiar deloc.
-Stiu cum e. Zic oftand. Te faci util si faci ceva de mancare? Intreaba nedorind sa se deschida un subiect cu tema "cosmaruri", neavand de gand sa-i povesteasca lui Andrew cum a murit mama lui. Ii era teama ca avea sa-l urasca, caci Jesse se vedea vinovat de moartea ei si niciodata nu avea sa se ierte ca ea nu mai era aici, langa el.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sala de muzica - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Sala de muzica   Sala de muzica - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Sala de muzica
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Palierele Casei :: Palierul scolar 4, 5 :: salile de arte-
Mergi direct la: