Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Praf de dimineata

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 4:32 am

simtema ceva tare pe sub palma, sicnera sa fiu pe moment nu ma interesa ce era, imi era atat de somn si era..era pentru prima data cald. Am strans cearceaful pe mine, insa ceva mi-a intrat pe nas.
Stranuturi.
M-am ridicat rapid observand ca sunt undeva, undeva adica altundeva decat locul unde ma culcasem.
"Ce dracu?"
M-am ridicat alarmata scuturandu-mi bluza, care era si cel mai lung articol vestimentar de pe mine, de praf si-am privit anemica prin jur. Era cald, foarte cald si n-aveam aer.
"Cine naiba..a murit aici?" spatele ma durea ingrozitor si-am simtit, intr-un moment de slabiciune, ca ma prabusesc. Am privit pardoseala speriata.
"Nu..ma doboara asta" mi-am inclestat pumnii incercand sa ma ridica
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 4:54 am

Ma lipisem undeva in intuneric de un zid impaienjanit si secular.
-N'am vrut sa te trezesc.
Nu stiam cum trebuia sa sune..dulce-temator?
"Inca o zi si ma duc si eu poate dupa unii..."
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 4:59 am

M-am ridicat cu o fata speriata si-apoi m-am trantit in fund, cu picioarele desfacute genunchii fiind putin ridicati cat sa-mi pun coatele pe ele.
-Ah Mab tu erai, Doamne nu ma mai speria asa, la dracu`! Incercam sa zambesc desii mai mult ranjeam intr-un mod...diabolic, nervos, rigid.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:02 am

-Da, eu eram...tarata aici de catre tine.
Ma ridicasem sprijinindu'mi corpul de perete, stergand praful de pe el. Era un loc neaerisit, inchis, insa se filtrau raze puternice prin crapaturi, lucru ce ma'ndemna in a spune cu o oarecare oripilare'n glas, 'e asa de cald si frumos afara'.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:05 am

-Cum dracu` sa te tarasc aici daca nici nu stiu cum am ajuns aici? Simteam ca e tot mai cald, parca aerul pe care-l inspiram era din foc si focul intra in mine provocandu-mi o usoara combustie interna. Mi-am indepartat decatva ori tricoul de corp.
-La dracu`! cum poate fi asa de necuputinta sa respiri aici?
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:09 am

Nu ma mai uimea nimic, chiar nimic.
-Vreau acasa!
Impinsesem cu piciorul un bidon de gazolina plin, imprastiind lichidul peste tot, aproapa de cersaful imaculat al uli LIz.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:12 am

M-am ridicat punandu-mi pana la nas. Mirosul era insuportabil si-asa in camera cu putin aer
-Esti nebuna Mabi-Wabi? privirea mi se incetosa, intr-un mod ciudat decand sosisem in aceea casa simturile mi se sporisera si eram tot mai nervoasa.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:16 am

Ca de obicei, n'o bagasem in seama. M'am intreptat spre usa incercand sa o deschid. Asa cum ma asteptam, era incuiata. Ridicasem privirea in sus, macar un geam pe undeva, mansarda arata mai mult a pod, cu exceptia faptului ca avea un tavan precum peretele'nchisorii.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:17 am

Chiar imi pierdusem aerul, ma prabusisem in genunchi tusind asmatic.
-Cred ca va trebui sa ma cari draguta, mana inca imi proteja corpul de podea dar aveam senzatia ca in clipa doi voi cadea, ma voi prabusii si voi imbratisa parchetul.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:21 am

Cu ochii si urechile in doua parti, respectiv Liz si calea de iesire, am inceput sa'mping animalic usa, ridicand un patent mai apoi, si incercand cu stangacie sa ma scot si sa o scot.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:24 am

-Nu vei reusii, tuseam in continuare incercand sa raman constienta totusi. Stii ...sincer Mabi...nu e normala casa asta, daca nu vrea sa iesim d`aici nu vom iesi, continuam sa tusesc puternic.
"Rahat!"
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:29 am

Auzisem o cheie, ceva ma'mpinse cu tot cu miraculosul meu patent pe podea in balta de gazolina. Se deschisese usa, se izbi de perete si nu vazusem pe nimeni, decat un vuiet, un curent ce strabatu tot. Se aerisi, puteam inspira aer curat, atata lucru macar. Inghitisem in sec, privisem temator dar in acelasi timp cu curiozitate de a afla cine sau ce se afla in spate. Stiam ce aveam de facut daca dintr'o minune dadeam de lucrul din spate, l'as fi spanzurat de lustra si i'as fi dat foc, chiar daca asta ar fi insemnat sa storc lichidul de pe mine sau sa'mi dau foc cu el sau ea.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:32 am

Era atat de rece totul in jur. Ce era aceea? alt lucru? Ce putea fi acolo, ma intrebam incercand sa-mi recapat respiratia desii eram inconjurata de gazolina, ma scaldam in ea.
-Macar daca am avea purici am scapa de ei, am inercat sa amuz umpic situatia critica in felul ei.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:35 am

Ma ridicasem ca un milog, ridicand bratele si observand ca eram murdara cap-coada, pana cand si parul imi era plin:
-Sper ca iese din haine...
Vesnicele mele probleme cu curatenia.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:37 am

Se auzi un sunet ciudat ca un planse urmat de un chibrit aprins
-Mab zimi ca e doar imaginatia mea si ca nu e nimic aprins aici, tuseam in continuare, nu se simtea nimic dar continuam sa aud cum se aprind chibrituri insa nu se simtea/ardea nimic.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:40 am

-E imaginatia ta, dar din nefericire e si a mea.
Oftasem cu ceva indiferenta.
Chibritul..ardea ceva neincetat, se'apropie. Brusc imi reamintisem ca sunt cu spatele fata de sunet si ca pot lua foc si fara, se presupune a fi de ajuns cu.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:45 am

Am simtit ca ceva se trage de sub mine. Am reusit sa imi clarific vederea: gazolina se retragea singura in butoi.
-Mab..vezi asta? incercam sa ma pastrez constienta si totusi parca ceva ardea in mine.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 5:59 am

...iar butoiul cu ea se retragea spre zona cu chibritul.
-Liz, chestia..prinde'o.
Paream debusoluta, m'am indreptat spre el cu ageritate, insa noroc chior, cazu un chibrit iesit de nu-stiu-unde.
Cateva secunde, simtisem pentru o fractiune de secunda ca trebuie sa'mi spun rugaciunea.
Exploda, exploda intr'un colt.
Ardea si nimic mai mult.
Strica tot, darama, imi simteam trupul mai fraged si mai neajutorat ca niciodata, vedeam moartea in ochi sub trup de flacari, simteam cu ma intrept intr'un cosciug.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:04 am

Am prinso de picior tragand-o cu ultima forta spre mine, am cazut peste ea asteptand sa fim amandoua explodate. Am ridicat ochii parca vazand un trup
"Nu e destul..." parca auzeam, parca si parca stiam ca aveam sa mor. Dar nu se intampalse nimic, nu bubui, nu ardea. Focul se stinse. Totul se opri in loc parca. Se auzea inca sunetul de chibrit aprins si totusi...si totusi nu se intampla nimic. Era doar cald si mirosea a praf...
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:12 am

Cu mainile deasupra capului, insa cu ochii larg deschisi:
-Liz, esti si tu in rai?
O spusese razand, nestiind ce dracu sa mai creada, insa cu ochii inlacrimati si rosiatici, plina de nervi cu mainile tremurande:
-Vreau sa se termine...
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:14 am

-Nu stiu, paote te-am salvat si s-andurat Domnul de credinta mea, zambi, Mab gandestete ca daca noi suntem asa..cei mici de treisprezece ani cum ar trebui sa fie? tremuram si..imi era teribil de frica.
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:18 am

-Nu stiu...poate suna oribil..nu'mi pasa....stiu doar ca vreau sa plec.
Vorbeam repede, stalceam cuvintele si sughitam, inghiteam cu greutate, ma ridicasem inca debusolata, privind in nimi pentru o clipa.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:27 am

O prinse de mana tragando in bratele sale
-Hei, hei, gata calmeazate! Ce-i drept si ei ii era frica...era..era speriata, era asa si Broasca.
Avertizareee, ban pana in 2012 pentru utilizarea persoanei a IIIa in loc de I!!
Ahaaaa!! Se prelungeste pana pe 2014 pentru ca ai mancat o litera intr'un post!

Lool? Rozo O_o ai nevoie de ochelari e pers I=)) si stiu ca am spam nu te mai umfla atat in pene >_>.
Semnat, Autumn.


Se da pana in 2027, ita'te mai bine!!
Cu dragoste si pasiune, a ta Rozaaaa :3

Auzi? Da nu-ti mai ajunge o singura culoare?=))
Yo`te la ea, imi da ban=)) te alerg=))


Ultima editare efectuata de catre Autumn Elizabeth in Sam Sept 05, 2009 6:37 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Vera Kazimir

Vera Kazimir


Mesaje : 135
Data de inscriere : 04/09/2009
Varsta : 33

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:31 am

-Cu urmeaza?!
O spusesem auzind un fosnait, precum o silueta ce strabatea grabita incaperea.
Am inceput sa'mi rod unghiile, cercetand totul cu privirea.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata EmptySam Sept 05, 2009 6:36 am

Am ridicat din umeri incercand sa-mi pastrez un oarecare calm. Daca ne panicam amandou iesea un rahat mai mare ca asta, oare se putea? Am oftat si m-am ridicat
-Nu stiu... priveam speriata.

Ahaaaaa, ban pentru spam pana in 2038!!
Postul tau trebuie sa aiba 7 capitole a cate 8 propozitii cu 5 cuvinte, 26 a cate 17 litere si 31 a cate 6, restul sunt la alegere.
De asemenea, trebui sa aiba 16 paragrafe cu un ultim cuvant pe ultimul rand!

Tu chiar gandesti avertismentele pe care mi le dai?
Autumn.


Lasa, tu ne omori cu regulamentul tau =))
~Mabel macelara

Pai da va omor da tu ma macelaresti, eu doar te-am omorat/indesat cu reguli:(( reao.
Semnat: Autumn criminala muhahah


Ultima editare efectuata de catre Autumn Elizabeth in Sam Sept 05, 2009 6:52 am, editata de 2 ori
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Praf de dimineata Empty
MesajSubiect: Re: Praf de dimineata   Praf de dimineata Empty

Sus In jos
 
Praf de dimineata
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Praf din agonii pierdute

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: