Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 Lumanari de ceara

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorMesaj
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Lumanari de ceara - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Lumanari de ceara   Lumanari de ceara - Pagina 10 EmptyMier Dec 02, 2015 11:29 am

Isi misca mainile lent, temator ca daca-i va raspunde la imbratisare o va speria din nou, ca o va tulbura prea tare, vroia sa o stranga tare in brate insa se temea sa nu-i fuga iar din brate, isi puse palmele pe spatele ei si o mangaie usor pe omoplati si pe talie cuprinzand-o lent in bratele sale. Ii simtea caldura, gafaielile si miscarile fine cand isi musca buzele, iubea senzatia acceptari in bratele ei si si-o dorea pentru eternitate, isi dorea ca acea clipa sa devina infinita iar infinitatea sa transcenda lumea si exikstenta insasi, dincolo de conceptele lumesti.
- De ve inebuni iti voi ramane alaturi, de vei vrea sa mori, murivoi odata cu tine tinandu-te-n brate pana-n ultima clipa privite-voi fara a-mi lua ochii de la tine pana-mrpeuna inchidene-vom ochii, de asta-ti este dorinta, dar a mea nu e sa-ti vad chipul neinsufletit, eu imi doresc sa-ti vad si sa-ti simt fiecare gest, fiecare traire, te doresc cu totul, te iubesc pe deplin, itratat incat iti acept si iubesc fiecare fapt, oricat de mult l-ai damna tu greselii eu iti voi fi vocea ce-ti va reaminti ce se intampla de fapt, nu-ti voi da vreodata voie sa pierzi lucrurile bune sau dreptatea ce-ti e cuvenita, iar de vei face ceva rau, iti voi sta alaturi si te voi tine in brate pana nu vei mai suferi din cauza acelui lucru, fie de va dura ore, zile chiar si ani, nu-ti voi fi departe niciodata fiestecare va fi sa fie clipa-n care vei fi, indiferent de moment, indiferent de cum te simti, voi fi mereu acolo, vreau sa-ti fiu oaza de liniste si siguranta in bratele careia sa-ti asterni capul ingandurat si careia sa-i poti spune orice durere, pentru tine am calcat in picioare focurile infernale ale sufletului meu si le-am lasat in fum sa se piarda pe veci...oricat ti-ai dori sa scapi de mine nu-ti voi da ragazul de-a o face, nu din vointa-mi proprie. Asa ca iti voi cere, pana-mi vei raspunde cu inima nu cu mintea, ce-ti doresti cu adevarat, tot ce spusu-mi-ai fu din minte insa vocea inimi tale fu tacuta ca abisul ce nu vrea a privi inapoi.
Ii mangaie ceafa tinand-o inca de talie si-si infasura usor degetele pe soldul ei strangand-o bland, ceafa ei umeda de la lacrimi si inca parand sa tremure se mula perfect in palma sa si-i simtea gafaielile sleite de vlaga.
Sus In jos
Odradek Francesca
Admin
Odradek Francesca


Mesaje : 742
Data de inscriere : 04/09/2009
Localizare : In pod

Lumanari de ceara - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Lumanari de ceara   Lumanari de ceara - Pagina 10 EmptyMier Dec 02, 2015 12:03 pm

Se l?s? moale în bra?ele lui, sim?ind cum oboseala o prinde din urm?. În mod absurd cuvintele lui o înc?lzeau ?i loveau deopotriv?.
-?tii...am avut un vis ciudat, ceva cu loca?ii ?i fantome cred? ?i râuri ?i un doctor ?i tu f?când o criz? de gelozie. Mi-ai promis, suspin? printre lacrimi înghi?ite cu greu. Se mai lini?tii. Cumva pulsa?iile inimii lui, c?ldura ?i tot ce dispre?uia ea, o calmau acum, libertate, orice ar fi nu? În vis spuneai c? o s?-i faci pe to?i cei care se apropie de mine s? sufere. Poate c? te voi putea iubii dac? î?i promisiunile, c? nu vei atinge pe nimeni de care m? ating. Promit s? nu te mai alung doar...doar mai las?-mi pu?in? libertate, chiar ?i dac? te-ai sim?ii tr?dat. Te implor
Î?i strânse degetele pe c?ma?a lui.
-Altfel nu e nici o diferen?? între tine ?i acel criminal...
Sus In jos
https://autumnsound.forumgratuit.ro
Ratsuky Ashcroft Siragana
Admin
Ratsuky Ashcroft Siragana


Mesaje : 231
Data de inscriere : 08/11/2015

Lumanari de ceara - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Lumanari de ceara   Lumanari de ceara - Pagina 10 EmptyMier Dec 02, 2015 12:20 pm

O mangaie in asa fel incat sa o mai tina putin treaza cat sa auda ce avea de zis. Trebuia sa lamureasca ceva legat de acel moment dar trebuia sa fie cumpatat cu privire la asta.
- Tu l-ai sarutat pe doctor, pe Lee, da am facut o criza de gelozie, dar nu din vina ta ci ca el a ezitat legat de acel sarut, nu-l blamez neaparat, doar un ascet ar putea rezista unui sarut de-al tau, ce m-a deranjat e ca a parut sa se gandeasca la mai mult de un sarut, si eu am avut incredere in el cu a avea grija de tine cand ai visat ce ai visat, raul mi-a zis Artis ca a simtit o viziune a raului Styx, sunt multe lucruri de vorbit, si-ti pot da libertate, cu Santahat, nu am reactionat inca urat legat de cum s-a purtat la curs, puteam pentru ca m-a infuriat felul in care s-a purtat, nu ma doare ca ma tradezi cat ma doare ca-ncerci sa te ascunzi de mine cu multe lucruri, vreau sa poti fi libera dar vreau si sa-mi povestesti despre libertatea ta, mi-ar face placere sa-ti ascult povestile si intamplarile, mi-ar face placere sa-mi accept gesturile chiar daca iti par deplasate, sunt unele lucruri pe care trebuie sa le fac altfel simt o deteriorare fizica si psihica, gesturi care pentru mine, fata de tine, sunt firesti, normale si complet la locul lor, cum ar fi faptul ca de cand ti-ai luat acest post si am aflat ca vei vrea sa porti dresuri ti-am facut provizii de dresuri de bumbac, stiu ca urasti sinteticele, sunt multe chestii pe care le-am facut pentru tine si doar pentru tine de care nu stii, cum ar fi faptul ca nu are nimeni voie sa cumpere dunhill inafara de tine si evident eu, dar tot pentru tine, faptul ca vroiam sa-ti las o pereche de balerini dupa curs pentru ca nu suporti tocurile...sunt extrem de multe, dar tu le privesti ca pe obsesii, sunt obsedat sa-ti fie tie bine, ala e singurul comportament obsesiv de care nu ma poate trata nimic si nimeni, doar crede in dorinta mea de a-ti face bine pentru inceput ca sa ne putem amandoi respecta promisiunile, nu te voi stresa cu prezenta mea insa nu vreau sa-ti las in calea sa se iveasca vreun discomfort...doar atat...acum odihneste-te deja te-am tinut prea mult treaza, te voi trezi la timp pentru ce ai de facut de fiecare data.
Incepu sa o mangaie mai bland si mai atent, mai tandru decat o facuse pana atunci, trase patura peste ea si o lasa sa adoarma ascultandu-i fiecare bataie a inimii si fiecare gura de aer pe care o lua.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Lumanari de ceara - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Lumanari de ceara   Lumanari de ceara - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Lumanari de ceara
Sus 
Pagina 10 din 10Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Palierele Casei :: Palierul1: Acoperis, Mansarda-
Mergi direct la: