Autumnsound
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Autumnsound


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 15, Mar Aug 02, 2011 8:49 pm

 

 "O Castitatis Lilium..."

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

"O Castitatis Lilium..." Empty
MesajSubiect: "O Castitatis Lilium..."   "O Castitatis Lilium..." EmptyLun Noi 02, 2009 4:57 am

Pentru prima data, de o bucata buna de vreme, a trebuit sa ma gandesc din rasputeri pentru a-mi aminti versurile si sonoritatea unei melodii. Imi adusesem aminte de ea brusc, pierduta printre pasii aiuriti de balerina facuti de mii de ori. Zdruncinarea psihica, frica si tortura, agonia pe care acele cateva note muzicale mi le inspira erau mortale. Mortal, ca si copilaria peste care dainuise."Ah... nu m-ai uitat... si din pacate nici eu!"
- Os iusti... meditabitur... sapientiam...
Pronuntam versurile latinesti ca o soprana, propria-mi voce daruindu-mi din nou graoza. Incepusem sa o cant, asa cum mi-o aminteam din noptile copilariei, corpul tremurandu-mi din toate incheieturile ce nu le mai simteam. Plangeam din nou, plangeam... am trantit usa in urma mea, lovindu-mi corpul de perete. Imi lipisem mainile si fata de oglinda. Plangeam, plngeam si vedeam...

Off: melodia https://www.youtube.com/watch?v=w4QyJSUgdOI
Sus In jos
Morton J. Rainey
Decan
Morton J. Rainey


Mesaje : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Localizare : Where misery loves company

"O Castitatis Lilium..." Empty
MesajSubiect: Re: "O Castitatis Lilium..."   "O Castitatis Lilium..." EmptyLun Noi 02, 2009 10:22 pm

Stropii fierbinti se oprira brusc din a mai curge si a mai atinge trupul.O mana se observa brusc iesind de dupa usa cabinei de dus , apoi un trup urias si alb ca neaua ,avand si aceeasi temperatura ca aceasta .
Privi becul.Inca spart si nefunctionabil din pacate si bezna era cea care se iubea cu fiintele din acea incapere.Cavou.Incaperea era un cavou intunecat,rece , dar in care mirosul de cadavru nu se (mai) simtea.
Sus In jos
Shinku

Shinku


Mesaje : 197
Data de inscriere : 09/09/2009
Varsta : 27
Localizare : Versailles

"O Castitatis Lilium..." Empty
MesajSubiect: Re: "O Castitatis Lilium..."   "O Castitatis Lilium..." EmptyMar Noi 03, 2009 2:15 am

"Prezenta noua... umana! Macar..." Am tresarit, stergandu-mi siroaiele de lacrimi de pe obraji. Inca nu vedeam nimic concret, nimic din prezent. Am cautat cu mainile robinetul, dandu-i drumul darg si inundandu-mi fata in el, in nevoia de a camufla apele ochilor. "Inca doi la colectie..." mi-am spus, simtindu-mi vederea pierduta in amintiri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





"O Castitatis Lilium..." Empty
MesajSubiect: Re: "O Castitatis Lilium..."   "O Castitatis Lilium..." Empty

Sus In jos
 
"O Castitatis Lilium..."
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Autumnsound :: Cos de gunoi-
Mergi direct la: